Програми для візуалізації музики

Практично кожен користувач комп'ютера час від часу прослуховує музику через заздалегідь встановлений плеєр. На жаль, далеко не всі стандартні програми підтримують візуалізацію відтворюваних пісень, що іноді хочеться реалізувати для додання додаткової атмосфери. Тому виникає потреба відшукати відповідне програмне забезпечення, здатне надати Користувачеві весь набір необхідних функцій. Далі ми поговоримо про найпопулярніших представників подібного софта.

AIMP

Першому в нашому списку розташувався, мабуть, один з найпопулярніших і відомих музичних плеєрів в світі під назвою AIMP. У його функціональність входить величезна кількість самих різних інструментів і опцій, які можуть знадобитися звичайному користувачеві під час відтворення файлів музичного формату. Тут можна налаштувати плейлисти, вибравши тільки сподобалися треки з усього локального сховища, встановити рівень звукових ефектів, відштовхуючись від особистих переваг, наприклад, з огляду на оточення або необхідні параметри програвання. Додатково налаштовується і еквалайзер, що дозволяє надати музиці потрібне звучання, встановивши рівень частот.

Использование программы AIMP для визуализации музыки

Однак сьогодні серед усіх можливостей AIMP нас цікавить лише варіант візуалізації, який реалізований на найвищому рівні. Присутні анімовані зображення змінюються відповідно до самої музики, точно передаючи звукові коливання всього частотного діапазону. Однак є і досить вагомий мінус, який пов'язаний з обмеженим набором вбудованих зображень візуалізації. Якщо ви захочете розширити список, доведеться самостійно завантажити і встановити їх, скориставшись зручним сайтом. З іншими функціями AIMP ми пропонуємо ознайомитися в іншому матеріалі на нашому сайті, клікнувши по розташованій далі кнопці. Там же ви знайдете і посилання на безкоштовне скачування плеєра з офіційного сайту.

Завантажити AIMP

JetAudio

JetAudio &8212; ще одне відоме програмне забезпечення, яке дозволяє відтворювати не тільки музику, але і відео, проте основні можливості плеєра все ж зосереджені на аудіо, оскільки тут присутні найважливіші настройки. Сюди входить зручне сортування, наявність еквалайзера і дуже зручною панелі управління програванням. Настроюються і звукові ефекти, порядок відтворення, можна встановити таймер початку або завершення відтворення. З цікавих опцій варто зауважити вбудований редактор текстів для кожної пісні і інструмент з обрізання композиції, що стане в нагоді в тих випадках, якщо якийсь із фрагментів вам здається зайвим. Всі треки, які були виявлені при скануванні локального сховища, поміщаються в окремі каталоги. Переміщення по ним здійснюється через ліву панель в головному вікні JetAudio, де структура виконана в деревовидної формі, що є одним з найбільш зручних рішень.

Использование программы JetAudio для визуализации музыки

Тепер торкнемося теми безпосередньої візуалізації відтворення. При включенні цієї опції відкривається масштабоване вікно, де і показується саме анімоване зображення. Всього в JetAudio існують три різновиди таких картинок, але за допомогою певних маніпуляцій можна завантажити і сторонні візуальні ефекти. Сама якість захоплення музики і плавність анімації налаштовується окремо, адже якщо мова йде про зовсім слабкому комп'ютері, він може не впоратися з точною передачею зображення в найвищій якості з усіх доступних. На завершення відзначимо, що JetAudio виступає і конвертером аудіо в інші формати, що здійснюється через спеціальний модуль. Це одне з головних переваг подібної безкоштовної програми, оскільки при потребі перетворення в інші формати буде відбуватися за лічені секунди.

Завантажити JetAudio

Clementine

Розробники наступної програми під назвою Clementine спеціально зробили акцент на зовнішньому вигляді і зручності інтерфейсу, щоб залучити тим самим потік користувачів своєї продукції. Приділили величезну кількість уваги і візуалізації, про що і йде мова в нашій сьогоднішній статті. Анімовані зображення в цьому додатку точно так же з'являються у вигляді окремого масштабованого вікна, проте в даному випадку бібліотека таких картинок величезна і кожен користувач знайде собі відео за смаком або під настрій. У модулі візуалізації присутня окрема панель з елементами управління, за допомогою якої можна перемикати картинки або ставити відтворення на паузу. При переході в Налаштування відкриється нове вікно, де можна змінити параметри, що стосуються швидкості програвання і чутливості зображення.

Использование программы Clementine для визуализации музыки

Всі інші опції, присутні в Clementine, є досить стандартними, і якщо ви вже стикалися з роботою в подібних програвачах, то і з взаємодією з цим розберетеся буквально за пару хвилин. Згадаємо і кілька унікальних функцій, наприклад, віддалене управління, що здійснюється за допомогою локальної мережі. Попередньо варто вказати пароль доступу, щоб не кожен учасник зміг управляти відтворенням. Є в Clementine і невеликий конвертер файлів, що підтримує основні музичні формати і дозволяє змінити бітрейт. Про все інше, що пов'язано з даними ПО, читайте в більш детальному огляді на нашому сайті за посиланням нижче.

Завантажити Clementine

RealTimes

RealTimes &8212; ще один безкоштовний плеєр, про який ми хочемо поговорити в рамках сьогоднішнього матеріалу. Відразу уточнимо, що його основне призначення полягає у відтворенні відео, а вже потім музичних файлів. Про це навіть говорить вбудована функціональність, адже в RealTimes немає багатьох опцій, властивих звичайним плеєрам. Однак для візуалізації він цілком підійде, адже за це тут відповідає окремий інструмент. Всього в даному програмному забезпеченні присутній п'ять стандартних режимів відтворення, які можуть бути додатково налаштовані вручну. При бажанні можна завантажити інші варіанти з офіційного сайту, клікнувши на кнопку &171;Get More Visualizations&187; у списку з анімаціями. Після завантаження саме зображення просто поміщається в папку з програмою і його можна вибрати для відтворення.

Использование программы RealTimes для визуализации музыки

Найголовніша особливість RealTimes &8212; наявність хмарного сховища, яке доступне навіть у безкоштовній версії Програми. Управління всіма файлами і перегляд доданих об'єктів проводиться через спеціальний розділ в плеєрі, що дозволить завжди бути в курсі кількості збережених матеріалів. При необхідності за допомогою цього рішення можна записати вибраний вміст на диск або навіть зробити захоплення відео з екрану, зберігши його на локальному сховищі. Підводячи підсумки з цього по відзначимо, що воно є багатофункціональним і в цілому призначене для управління медіафайлами. Якщо RealTimes зацікавив вас, скачайте безкоштовну версію з офіційного сайту і почніть взаємодію з софтом.

Завантажити RealTimes

VLC Media Player

VLC Media Player &8212; відомий всьому світу програвач відео, який підтримує взаємодію і з файлами музичного формату. По суті це рішення можна сміливо назвати універсальним і багатофункціональним, оскільки через VLC Media Player можна дивитися відео з Інтернету, просто вставивши посилання, підключитися до ТБ і навіть налаштувати радіо. Про це всім розповів інший наш автор в окремому повноцінному огляді на дану програму, а сьогодні ми хочемо торкнутися теми візуалізації музики. У цьому додатку для цього існує окремий пункт меню, де і проводиться основна настройка, вибір зображення, а вже потім запускається відтворення. За замовчуванням в VLC Media Player існує не так багато різних варіантів, проте більшість з них є стандартними і будь-який користувач знайде для себе підходящий варіант візуалізації.

Использование программы VLC Media Player для визуализации музыки

Що стосується інших опцій, про які ми вже говорили при розгляді попередніх програм, в VLC Media Player всі вони присутні і реалізовані приблизно в такому ж стилі. Це стосується еквалайзера, ефектів та фільтрів, запису відео та створення скріншотів, перетворення файлів та управління бібліотекою. Якщо вас цікавить саме багатофункціональна програма, яка б підійшла як для відео, так і для музики, надавши ще безліч допоміжних опцій, точно слід звернути увагу на цей варіант, до того ж вам не доведеться платити за скачування, адже даний софт поширюється безкоштовно.

Завантажити VLC Media Player

ChaosVision

Наступна програма, про яку ми хочемо поговорити, називається ChaosVision і призначена виключно для візуалізації музики в режимі реального часу. Тут всі доступні інструменти і опції зосереджені конкретно для настройки відтворення. Ви можете вручну регулювати частоти, змінювати саме зображення, вибравши його з величезної бібліотеки, і налаштовувати поведінку анімації. Все це теж налаштовується в режимі реального часу без переривання програвання самої композиції. ChaosVision дозволяє використовувати відразу кілька екранів, виводячи на кожен з них індивідуальне зображення. Досягається це шляхом створення профілів і перемикання між ними кліком по відповідним кнопкам.

Использование программы ChaosVision для визуализации музыки

У ChaosVision присутні інструменти для створення інтерактивних ігор, де анімація того, що відбувається на екрані буде змінюватися відповідно до рівня голосу. Це підійде не тільки для домашнього використання, але і спеціалізованих розважальних закладів, де є караоке. Розробники запевняють, що при створенні цього програмного забезпечення задіяли унікальний движок, який мінімізує втрати і максимально точно передає звукові імпульси. Варто відзначити, що і споживання ресурсів у даного ПЗ невисока, тому його можна встановити навіть на слабкі комп'ютери. Вивчити всі особливості ChaosVision і завантажити додаток можна з офіційного сайту, клікнувши по посиланню далі.

Завантажити ChaosVision

WhiteCap

WhiteCap &8212; додатковий модуль для стандартних плеєрів операційних систем, який додає в них тисячі різних варіантів візуалізації і дозволяє налаштувати кожен з цих режимів за особистими уподобаннями користувача. Як вже зрозуміло, у цієї програми немає власного інтерфейсу, тому особливості використання теж відсутні. Вам потрібно лише завантажити безкоштовну версію або придбати збірку на офіційному сайті, завантажити її і встановити, після чого інтеграція з обраним плеєром відбудеться автоматично і можна буде відразу ж приступити до візуалізації.

Использование программы WhiteCap для визуализации музыки

Движок рендеринга пройшов безліч перевірок і тепер з упевненістю можна сказати, що WhiteCap володіє мінімальною затримкою і точно передає всі звукові коливання. Окремо зауважимо принцип настройки сцени анімації. Для початку ви вибираєте в окремому меню стиль хвиль, потім вказуєте колір або додаєте їх кілька, що забезпечить плавний перехід. По завершенні залишається тільки накласти фон, вибравши один з доступних варіантів, і запустити програвання музики, щоб перевірити отриманий результат. Як Ви вже знаєте з абзацу вище, у WhiteCap є платні і безкоштовні збірки. З порівняльною таблицею кожної з них ми пропонуємо ознайомитися на сторінці розробників в Інтернеті, щоб в результаті підібрати оптимальний варіант і почати використання програми.

Завантажити WhiteCap

Foobar2000

Наступна програма нашого сьогоднішнього матеріалу називається Foobar2000. Це безкоштовний додаток від незалежного розробника, в якому є всі необхідні опції для комфортного прослуховування музики на комп'ютері. При першому запуску Foobar2000 користувачеві пропонується задати основну конфігурацію, вибравши розташування елементів головного меню і колірну схему. Після цього можна відразу ж приступити до формування бібліотеки, Додавши і відсортувавши всі необхідні треки, а потім починається процес відтворення музики. Тут є стандартний еквалайзер, характерний для подібних програвачів, а також додаткові настройки винесені в спеціальне меню.

Использование программы Foobar2000 для визуализации музыки

Візуалізації музики Розробник Foobar2000 теж приділив досить багато сил, адже тут присутні відразу кілька режимів цієї технології. На наведеному вище скріншоті ви самостійно можете спостерігати кілька відкритих вікон з візуалізацією і навіть порівняти їх. Звичайно, деякі з них використовуються не для краси, а щоб просто переглядати частотний діапазон, однак і Декоративні варіанти в цьому по теж є. Більше ніяких особливостей у Foobar2000 немає, адже це самий звичайний плеєр, що володіє звичним набором інструментів і опцій.

Завантажити Foobar2000

Існує ще величезна кількість різних плеєрів, що включають в себе опції візуалізації музики, проте формат статті не помістить опис їх усіх, тому ми вирішили зосередити увагу на основних рішеннях. Вам залишається тільки уважно вивчити огляди і підібрати потрібний варіант.

більше статей на цю тему: