Програми для відновлення старих фотографій

У багатьох вдома є старі фотографії, виконані ще в чорно-білому кольорі, що накопичили за тривалий час безліч пилу, подряпин, вм'ятин і інших дефектів. Якщо раніше відновити їх практично не представлялося можливим, то на сьогодні існує спеціальний софт, призначений саме для цих цілей.

Movavi Photo Editor

Movavi Photo Editor &8212; відмінне рішення для тих, хто часто працює з фотографіями і змушений обробляти їх. У програмі реалізовано кілька просунутих алгоритмів, що використовують штучний інтелект. Їх застосування не вимагає особливих дій від користувача, оскільки майже всі процеси автоматизовані. Для відновлення пошарпаних (попередньо відсканованих) фотокарток передбачений спеціальний розділ. Досить зробити кілька кліків, щоб позбутися від усіх подряпин, вм'ятин, шумів, а також пофарбувати чорно-біле зображення, зробивши його більш сучасним і яскравим.

Интерфейс программы Movavi Photo Editor

Присутні і інші корисні можливості: ефективні інструменти виділення для вибіркової обробки проекту, додавання на фотографію сподобалася рамки з широкої бібліотеки спільноти, автоматичне підвищення якості картинки штучним інтелектом, видалення зайвих об'єктів, Зміна фону і т.д. рішення оснащене русифікованим інтерфейсом і є платним. Пробна версія надається на один місяць, в ній доступні всі інструменти.

Завантажити Movavi Photo Editor

Фотомайстер

Фотомайстер & 8212; потужна програма для обробки графічних зображень, націлена на малодосвідчених користувачів. Кожна функція тут має докладний опис, а інтерфейс русифікований. Серед основних можливостей варто виділити автоматичне усунення дефектів, розгладження шкіри людини на фото, підвищення чіткості, посилення обсягу освітлення та інші параметри для загального поліпшення якості. На фотографію можна додати будь-який текст, позбутися від спотворень, працювати з окремими фрагментами і ін.

Интерфейс программы ФотоМастер

Більшість представлених в Фотомайстрі інструментів працюють в автоматичному режимі, користувачеві достатньо лише запустити процедуру. Однак деякі можливості все-таки вимагають певних умінь. Відновлення старих фотографій, наприклад, не реалізовано в якості окремого розділу. Для досягнення мети доведеться скористатися відразу декількома опціями з різних категорій, і деякі з них працюють тільки в ручному режимі. На щастя, на офіційному сайті опублікований докладний підручник з покроковими уроками від самих розробників.

Завантажити Фотомайстра

AKVIS Retoucher

Як зрозуміло з назви, AKVIS Retoucher призначений виключно для ретуші фотографій і володіє не такою багатою функціональністю, як попередні варіанти. Додаток працює в автоматичному режимі, для підвищення якості досить виділити область, яку ви хочете обробити, і натиснути на & 171; Старт&187; . Можлива і просунута обробка з додатковими параметрами. Примітно, що поширюється даний продукт як у вигляді самостійної програми, так і у вигляді додаткового плагіна для популярних графічних редакторів, наприклад, Adobe Photoshop.

Интерфейс программы AKVIS Retoucher

Якщо фотографія має відсутню частину, можна скористатися простим вбудованим редактором з декількома інструментами, щоб заповнити її іншим простором. Відсутні краю можна або наростити, або затягнути. Інтерфейс AKVIS Retoucher представлений російською мовою. Безкоштовна версія доступна тільки у вигляді плагіна, а для установки повноцінного додатки доведеться придбати ліцензію.

Завантажити AKVIS Retoucher

Retouch Pilot

Retouch Pilot розроблений з метою обробки будь-яких зображень, видалення зайвих об'єктів і підвищення якості шляхом ефективної ретуші. Видаляються як дефекти, що з'явилися на самому &171;носії&187; з часом, так і утворені в ході сканування. Перетворити чорно-білу фотографію в кольорову за допомогою розглянутого рішення не вийде, а головна проблема в тому, що алгоритми не працюють автоматично. Таким чином, користувачеві необхідно вручну позбавлятися від усіх недоліків за допомогою інструментів &171; латання&187; і &171; Пластика & 187; .

Интерфейс программы Retouch Pilot

Як і у випадку з AKVIS Retoucher, Retouch Pilot може використовуватися як плагін для Adobe Photoshop. Пробна версія не обмежена за часом, проте вона дозволяє зберігати готові зображення тільки в форматі TPI. Варто відзначити наявність декількох простих інструментів для додавання тексту, обрізки фото і т.д. з покупкою ліцензії стають доступні розширення JPG, TIF, BMP і PNG. Інтерфейс переведений на російську мову.

Завантажити Retouch Pilot

Adobe Photoshop

Не можна не звернути увагу на відомий графічний редактор Adobe Photoshop, який теж дозволяє підвищувати якість і усувати дефекти старих фотографій. Але важливо відразу уточнити, що в ньому не передбачена конкретна функція для цих цілей, що автоматизує процес. Користувач повинен добре розбиратися в програмі і знати інструменти, які потрібно застосувати для досягнення мети.

Интерфейс программы Adobe Photoshop

На нашому сайті є окрема стаття з інструкцією по відновленню старої фотографії за допомогою Photoshop. Ще не варто забувати про існування додаткових плагінів для редактора, розібраних вище. Інтерфейс оснащений російськомовної локалізацією, а сама програма є платною. Для ознайомлення можна використовувати пробне видання на 30 днів.

Завантажити Adobe Photoshop

Читайте також: відновлення старих фотографій у Photoshop

Ми розглянули кілька хороших рішень для відновлення старих фотографій, велика частина з яких працює в автоматичному режимі і не вимагає особливих умінь від користувача, чого не можна сказати про Adobe Photoshop і Retouch Pilot.

більше статей на цю тему: