Програми для перевірки блоку живлення

Будь-яке комплектуюче настільного комп'ютера або ноутбука рано чи пізно може вийти з ладу. У таких випадках не обов'язково відразу звертатися в сервісний центр &8212; для початку варто скористатися однією зі спеціальних програм, що здійснюють діагностику пристрою. Пропонуємо розглянути найефективніші рішення для перевірки блоку живлення.

OCCT

ОССТ &8212; це професійний інструмент для діагностики системи і комплектуючих комп'ютера, включаючи блок живлення. Головне вікно програми розділене на чотири блоки, в кожному з яких доступний тест окремих компонентів. У нижній частині відображаються короткі відомості про залізо: модель центрального процесора, його характеристики, материнська плата, а також показники частот. Розробники подумали про початківців користувачів, реалізувавши зручну систему допомоги. Таким чином, досить навести курсор на будь-який пункт або меню і почекати кілька секунд, щоб з'явився опис у відповідному віконці в нижній частині інтерфейсу.

Главное окно программы OCCT

Розділ &171; Power Supply & 187; призначений для перевірки блоку живлення. Алгоритм максимально навантажує систему і визначає, чи справляється пристрій зі стресовими показниками або йому не вистачає потужності. Користувач встановлює тип тестування, його тривалість, періоди бездіяльності, версію DirectX, відеокарту, дозвіл і додаткові настройки за типом повноекранного режиму, бітності і використання всіх логічних ядер. Результати відображаються у вигляді наочної інфографіки, яку можна роздрукувати. Є російськомовна локалізація, А завантажити програму можна безкоштовно.

Не рекомендується проводити стрес-тест, якщо ви не впевнені в надійності вашого блоку живлення. Особливо це актуально для пристроїв від сумнівних виробників. У таких ситуаціях краще утриматися від перевірки і відразу звернутися в сервісний центр. В іншому випадку ви ризикуєте просто спалити пристрій &171;спалити&187;, що загрожує негативними наслідками і для інших комплектуючих.

Завантажити OCCT

System Explorer

System Explorer можна вважати більш просунутим аналогом &171; диспетчера завдань & 187; , доступного в ОС Windows в якості стандартного засобу. Програма оснащена величезною кількістю різноманітних функцій, які можуть використовуватися для діагностики, тестування та оптимізації системи. У головному вікні відображаються всі активні процеси, підключені пристрої, з'єднання, служби, драйвери, користувачі і т.д. варто відзначити наявність WMI-браузера, призначеного для просунутого управління системою, проте з цим впораються тільки досвідчені користувачі, що володіють навичками програмування.

Главное окно программы System Explorer

Додаток працює в автономному режимі, а його іконка згортається в трей, звідки можна відкрити головне вікно, а також ознайомиться з моніторингом системи в реальному часі, де відображаються всі найважливіші показники. Ще одна помітна особливість &8212; функція &171;перевірка безпеки&187; . Використовуючи велику базу даних в Інтернеті, програма перевіряє всі запущені процеси і виявляє підозрілі екземпляри. З недоліків виділяють високе навантаження, яка постійно виявляється на комп'ютер при роботі System Explorer.

Завантажити System Explorer

AIDA64

AIDA64 &8212; це мало не обов'язковий інструмент в арсеналі будь-якого просунутого користувача ПК. Він збирає практично всі відомості про систему, включаючи показники датчиків. Всі компоненти розділені за категоріями для зручної навігації, а сам інтерфейс являє собою два модуля: в лівій частині відображаються розділи, а в правій детальна інформація по обраним об'єктам. Для діагностики передбачено безліч різноманітних тестів, що зачіпають різні модулі комп'ютера: жорсткий диск, кеш і пам'ять, графічний процесор, монітор і стабільність системи в цілому.

Интерфейс программы AIDA64

Головна проблема в тому, що з AIDA64 буде складно впоратися малодосвідченим користувачам, які слабо розбираються в алгоритмах роботи ПК і операційної системи, незважаючи на наявність російськомовного інтерфейсу. Саме додатки є платним, а вартість формується в залежності від обраної версії: Extreme, Engineer, Business або Network Audit. Кожна з них призначена для певних цілей і оснащена відповідними функціями.

Завантажити AIDA64

PCMark

PCMark & 8212; відмінна програма для ретельної діагностики комп'ютера. Розробники заявляють, що вона призначена переважно для офісних комп'ютерів, проте це не забороняють використовувати її і на інших пристроях. Варто виділити сучасний інтерфейс, виконаний в мінімалістичному стилі, що істотно полегшує робочий процес. Можлива як комплексна перевірка, так і вибіркова. Передбачені наступні види тестів: відеоконференція, веб-серфінг, запуск простих додатків, редагування документів, таблиць та інших офісних форматів, робота з фотографіями і відеороликами (рендеринг і візуалізація), оцінка і усунення несправностей OpenGL, продуктивність в 3D-іграх і т. д.

Главное окно в программе PCMark

Результати відображаються у вигляді наочної таблиці, де всі показники розділені за категоріями: &171; Основні & 187; , &171;продуктивність&187; і &171; створення медіа-контенту & 187; . Їх можна експортувати як PDF або XML-документ. Важливо згадати, що історія всіх тестів зберігається на серверах розробників PCMark і доступна для всіх бажаючих. Не можна не відзначити якісну русифікацію. Настільки зручне і ефективне рішення для тестування ПК просто не може бути безкоштовним, тому для використання доведеться оформити підписку.

Завантажити PCMark

S&M

На закінчення розглянемо безкоштовний продукт від вітчизняних розробників, що працює приблизно за тим же принципом, що і OCCT. Інтерфейс програми поділений на вкладки, в кожній з яких задаються настройки стрес-тесту для окремих компонентів. Таким чином можна визначити максимально відповідні умови, при яких потрібно перевірити працездатність блоку живлення і системи охолодження.

Тест процессора в S&M

Незважаючи на застарілий інтерфейс, меню виглядає досить приємно і зрозуміло, також передбачений російську мову. На сьогоднішній день розробники перестали підтримувати та оновлювати S&M. однак останню версію все ще можна завантажити з офіційного веб-сайту. При цьому багато користувачів досі відзначають помилки при тестах, які вже не будуть виправлені. Тому рекомендується використовувати це рішення лише в крайньому випадку.

Завантажити S & amp;M

Це були кращі програми, що дозволяють виконати перевірку працездатності блоку живлення і оцінити його продуктивність. Більшість з них дозволяють діагностувати пристрій лише побічно, шляхом збільшення навантаження на інші компоненти системи, що вимагає посиленої роботи живильного обладнання.

Читайте також: Як перевірити працездатність блоку живлення на ПК

більше статей на цю тему: