Програми для роботи з базами даних

Бази даних є відмінним інструментом обліку інформації, який використовується багатьма організаціями. Існують спеціальні програми, що дозволяють працювати з такими системами. Пропонуємо розглянути найбільш популярні і якісні з них.

Microsoft Access

Почати варто з найпоширенішою СУБД &8212; Microsoft Access, &8212; володіє широкою функціональністю і простотою для початківців користувачів. Її використовують як для навчання, так і для цілком практичних завдань. З найбільш примітних опцій варто відзначити наявність шаблонів різних баз і можливість перемикання між двома режимами &8212; таблиці і конструктора. Шаблони дозволяють не витрачати час на макет, а вибрати відповідний варіант: &171;контакти&187;, &171;відстеження активів&187;, &171;користувальницьке веб-додаток&187;, &171;управління проектами&187; та ін.

Интерфейс программы Microsoft Access

У кожній комірці бази даних користувач встановлює тип даних, вибираючи його зі списку. Це може бути короткий або довгий текст, число, грошова сума, дата і час, логічне значення, гіперпосилання і т.д. присутній багатофункціональний модуль для складання звітів, запитів і форм, що передбачає безліч змінних параметрів. Інтерфейс підтримує російську мову, а для початківців користувачів реалізовано докладний посібник з описом всіх процесів. Access є платним і поширюється в рамках офісного пакету від Microsoft.

Завантажити Microsoft Access

LibreOffice

LibreOffice &8212; це комплекс прикладних додатків, який може стати відмінним аналогом Microsoft Office в цілому і Access зокрема. Розглянутий варіант можна використовувати для роботи з текстовими документами, таблицями, презентаціями, графічними зображеннями, математичними записами і базами даних. Пакет встановлюється повністю, після чого користувач сам вибирає необхідний модуль для запуску. Для БД використовується формат ODB.

Интерфейс программы LibreOffice Base

У LibreOffice передбачені практично всі функції, які можна знайти в Access. При цьому розробники постаралися зробити максимально простий і привабливий інструмент без захаращення величезною кількістю кнопок і категорій. У головному вікні розташовані тільки найосновніші можливості. Однак у розглянутому рішенні відсутній майстер для створення баз даних зі стандартними шаблонами. Додаток має відкритим вихідним кодом і його можна безкоштовно завантажити російською мовою.

Завантажити LibreOffice

Database.NET

На черзі безкоштовний продукт з відкритим вихідним кодом, призначений для роботи з базами даних. В Database.NET можна створювати, імпортувати та експортувати, редагувати та видаляти БД. Доступний експорт у формати CSV, XML і TXT, а також роздруківка таблиці. Для роботи з SQL передбачена зручна консоль з підсвічуванням синтаксису.

Интерфейс программы Database NET

Database.NET працює з усіма сучасними форматами баз даних і таблиць. Серед них Access, Excel , Firebird, MySQL, SQL Server, SQL Azure, SQLCE, SQLite, PostgreSQL, Oracle, DB2, OLEDB, ODBC та OData. Примітно, що розглянуте рішення не вимагає установки. Офіційна версія є портативною, що дозволяє записати її на флешку і запускати на будь-якому пристрої. Додаток можна встановити безкоштовно або придбати розширену версію. Присутня російськомовна локалізація.

Завантажити Database з офіційного сайту

MySQL Workbench

Як зрозуміло з назви, Workbench працює з базами на основі технології MySQL. Вона створена її розробниками, тому тут зосереджені всі інструменти для створення і адміністрування БД, які можуть стати в нагоді на практиці. Підійде навіть для початківців користувачів, оскільки всі дії виконуються через зручний інтерфейс. З основних функцій варто відзначити можливість установки шаблону для автоматичного індексування осередків, виконання запитів і зміни сценаріїв SQL.

Интерфейс программы MySQL Workbench

Важливо відзначити, що в MySQL Workbench передбачений модуль для візуального проектування. Формування таблиць і створення зв'язків між ними здійснюється за допомогою ER-діаграм. Виділяється синтаксис SQL, відзначаються допущені помилки при наборі як звичайного тексту, так і коду. Інтерфейс є досить зручним, але він не підтримує російської мови, що може стати проблемою.

Завантажте MySQL Workbench з офіційного веб-сайту

Navicat

Navicat &8212; це ціла бібліотека програм для роботи з різними СУБД. На офіційному сайті розробника можна вибрати відповідну версію з доступних: MySQL, PostgreSQL, MongoDB, MariaDB, SQL Server, Oracle, SQLite. Крім цього, рішення може працювати з хмарними сервісами, такими як AmazonAWS, Google Cloud і ін.для підключення використовуються не тільки стандартні логін і пароль, але і тунелі SSL, SSH або HTTP.

Интерфейс программы Navicat

Інтерфейс Navicat поділений на три основні частини. У лівому меню відображається список всіх баз даних, до якого підключений користувач. У центрі розміщена область для роботи з таблицями, а праворуч можна ознайомитися з докладною інформацією по виділеним об'єктам. Як і у випадку з MySQL Workbench, для проектування використовуються зручні ER-діаграми. Можна встановити ознайомчу версію або придбати базову, стандартну або комерційну підписку. Російськомовний інтерфейс відсутній.

Завантажте Navicat з офіційного веб-сайту

DataExpress

DataExpress &8212; ще один зручний інструмент для створення та адміністрування баз даних. Він представлений у вигляді конструктора додатків з безліччю функцій. Таким чином, Користувач може створити персоналізовану програму обліку. У розглянутому рішенні зібрані модулі всіх звичних СУБД: майстер Введення даних, опції фільтрації і пошуку, шаблони, автоматична генерація значень і багато іншого.

Интерфейс программы DataExpress

В основі системи використовується технологія RemObject Pascal Script, яка дозволяє реалізувати будь-які логічні алгоритми. Інтерфейс DataExpress виконаний в простому стилі і націлений на рядових користувачів, що дає їм можливість створювати відмінні СУБД без використання мови програмування. Для роботи в мережі використовується движок Firebird. Крім цього, можна додавати власні розширення для підвищення функціональності ПЗ.

Завантажте DataExpress з офіційного веб-сайту

DbForge Studio

Наступне рішення працює з системами MySQL та MariaDB. Має приємний графічний інтерфейс для здійснення запитів, розробки та налагодження об'єктів баз даних. Проектування БД у dbForge Studio відбувається за допомогою SQL. При цьому редактор підсвічує синтаксис, відзначає помилки в ньому, а також має функцію налагодження збережених процедур. Присутній і візуальний редактор для малодосвідчених користувачів.

Интерфейс программы dbForge Studio

У Dbfogrge Studio реалізовані інструменти для грамотного адміністрування бази даних. Можна відкрити доступ до таблиць декільком користувачам, що працюють в розглянутій СУБД. Передбачено автоматичне резервне копіювання, функція імпорту та експорту, можливість копіювати базу даних і багато іншого. Дані в таблицях можна піддати детальному аналізу або Створити звіт. Для цього використовується спеціальний майстер з безліччю параметрів. Продукт є платним і підтримує російську мову.

Завантажте dbForge Studio з офіційного веб-сайту

Урок: відкриваємо бази даних MDB

Paradox Data Editor

Paradox Data Editor дозволяє переглядати та редагувати таблиці баз даних на двигуні BDE. Хоча інтерфейс програми і є дещо застарілим, взаємодіяти з ним досить просто. Варто відзначити наявність засобу перегляду технології BLOB, можливість установки різних фільтрів і пошуку, відображення статистики по окремих колонках. Це лише мала частина зручних функцій, якими наділене розглянуте рішення.

Интерфейс программы Paradox Data Editor

Передбачена система безпеки, що дозволяє встановити пароль на БД. Доступний експорт даних в різні формати (HTML, CSV, Excel, RTF, SYLK) і друк на принтері. Російськомовний інтерфейс відсутній, зате поширюється Paradox Data Editor на безкоштовній основі.

Завантажити Paradox Data Editor з офіційного сайту

Reportizer

Наступна програма не призначена для створення і адміністрування баз даних і являє собою відмінний інструмент для формування звітів БД і подальшого їх експорту в окремий файл або друку на папері. Репортер стабільно працює з Oracle, Interbase, Access, Excel, SQL Server та HTML. Додаток тестувалося на цих системах і показало хороший результат. Воно може працювати і з іншими форматами, але стабільність не гарантується.

Интерфейс программы Reportizer

Звіти редагуються за допомогою зручного конструктора з панеллю інструментів. Доступні такі формати звітів: HTML, txt, DB, DBF, CSV, ASC, XLS та HTML. Передбачено два режими конструктора: візуальний і текстовий. Перший підійде для початківців користувачів, другий же орієнтований на досвідчених розробників, знайомих з Delphi. Доступна ознайомча версія на 24 дні. Російська мова не підтримується, але є українська версія.

Завантажити Reportizer з офіційного сайту

Урок: відкриваємо файловий формат DBF

HeidiSQL

HeidiSQL &8212; багатофункціональний засіб для роботи з базами даних, що розповсюджується безкоштовно і має відкритий вихідний код. Як зрозуміло з назви, розглянуте рішення працює з технологією SQL, а саме MySQL, Microsoft SQL і PostgreSQL. Доступні всі необхідні інструменти для проектування, створення та редагування БД. Присутній як графічний інтерфейс, так і командний рядок.

Интерфейс программы HeidiSQL

Серед основних функцій варто виділити підключення до сервера по тунелях, можливість імпорту текстових файлів, моніторинг і обмеження процесів клієнта, додавання двійкових файлів і пошук по всіх таблицях у всій базі даних. Російська мова не підтримується, проте інтерфейс досить простий і націлений на рядового користувача.

Завантажте HeidiSQL з офіційного веб-сайту

Ми розглянули основні програми, призначені для роботи з базами даних. Кожна з них підтримує певні формати таких систем і підійде далеко не для всіх випадків. Але маючи великий перелік варіантів, знайти потрібне рішення не складе труднощів.

більше статей на цю тему: