Програми для перекладу голосу в текст

Будь-який користувач комп'ютера може зіткнутися з ситуацією, коли необхідно голосом ввести будь-якої текст на комп'ютері. Крім стандартних рішень Windows, існують сторонні додатки, що дозволяють зробити це. Пропонуємо розглянути кращі з них.

MSpeech

Першим ділом розглянемо безкоштовну утиліту MSpeech від незалежного розробника Михайла Григор'єва, що поширює свій продукт безкоштовно з відкритим вихідним кодом. В основі рішення лежить технологія Google Voice API, призначена для розпізнавання людської мови і подальшого її перетворення в текст. Розпізнаний текст вводиться в спеціальне вікно, звідки його можна легко перенести в інші додатки різними способами. Підтримується близько 50 різних мов, включаючи російську. Доступні гарячі клавіші для зручної активації і завершення запису.

Интерфейс программы MSpeech

Передбачений простий текстовий редактор, в якому можна виконати первинну корекцію отриманого тексту: замінити певні слова іншими або змінити перші літери речень на прописні. Як джерело звуку можна використовувати будь-який пристрій, підключений до комп'ютера. Якщо їх декілька, то MSpeech запропонує вибрати відповідне. Меню програми підтримує російську мову. Крім цього, вона сумісна з наступними інтерфейсами: Microsoft Sapi, Google Text-to-Speech, iSpeech Text-to-Speech, Yandex Text-to-Speech та ін.

Завантажити MSpeech

Читайте також: голосове введення тексту на комп'ютері

Lossplay

На черзі ще одне просте додаток для транскрибації, яке спочатку створювалося командою розробників з різних країн. Зараз в якості творця виступає один незалежний програміст, який продовжує розвивати його. LossPlay можна використовувати не тільки для перекладу голосу в текст, але і в якості звичайного плеєра для прослуховування музики та інших аудіофайлів. Рішення підтримує будь-яке актуальне Розширення від MP3 До WMA. Управління відтворенням здійснюється за допомогою настроюваних гарячих клавіш.

Интерфейс программы LossPlay

LossPlay оптимізовано для роботи з текстовими документами Microsoft Word . Розпізнаваний текст вводиться в програмі без участі користувача. Крім цього, передбачена функція автоматичної вставки тайм-кодів всіх фраз. Інтерфейс розглянутого рішення представлений у вигляді звичного плеєра з додатковими функціями. При цьому з меню впорається навіть початківець користувач. LossPlay поширюється на безкоштовній основі російською мовою.

Завантажити LossPlay

Читайте також: набираємо текст голосом в Документах Гугл

Transcriber-Pro

Transcriber-Pro &8212; програма від російських розробників, призначена для ручної розшифровки аудіо і відеофайлів в текст. Присутній вбудований текстовий редактор з усіма необхідними функціями для якісної транскрибації: вставка тимчасових міток і дикторів, проста навігація по запису, корекція без повторного прослуховування, формування професійне стенограми та ін управління здійснюється за допомогою настроюються гарячих клавіш, що робить рішення більш зручним.

Интерфейс программы Transcriber-Pro

Розглянутий додаток дозволяє працювати в команді над одним проектом. Передбачена Оперативна Технічна підтримка для власників платної ліцензії. Підписка оформляється на рік. На офіційному сайті можна ознайомитися з системними вимогами, подивитися наочний Відеоролик по роботі з Transcriber-Pro, а також побачити докладний посібник користувача.

Завантажити Transcriber-Pro

Читайте також: програми для озвучення тексту

Express Scribe

Express Scribe &8212; багатофункціональний інструмент для ручної розшифровки аудіозаписів, представлений у вигляді зручного плеєра з додатковими можливостями. В одному інтерфейсі зосереджений звуковий і текстовий модуль, що позбавляє користувача від необхідності перемикатися між вікнами. Серед примітних особливостей варто відзначити можливість перемикатися між звуковими доріжками, переходити до конкретних її частин, а також додавати замітки з тайм-кодами.

Интерфейс программы Express Scribe

Для відкриття файлу можна використовувати директорію комп'ютера, FTP-сервер, компакт-диск, електронний лист або зовнішні накопичувачі. Крім цього, Express Scribe підтримує портативний аудіозаписне обладнання. Розглянуте рішення працює з величезною кількістю звукових форматів: WAV, MP3, WMA, VOX, AU, DSS і ін підтримуються розширення диктофонів Philips Digital Recorder, GSM 6.10, ALaw, DSP і т.д. варто відзначити, що деякі формати недоступні в демо-версії, а російська мова тут взагалі не передбачений.

Завантажити Express Scribe

Це були найбільш надійні і популярні засоби для перекладу голосу в текст. Одні з них працюють в автоматичному режимі, де досить завантажити аудіофайл або скористатися мікрофоном, інші ж являють собою лише допоміжний інструмент, значно спрощує ручну транскрибацію.

більше статей на цю тему: