Вибираємо середовище програмування

Програмування-процес творчий і цікавий. Для того, щоб створювати програми не завжди потрібно знати мови. Який же інструмент потрібен для створення програм? Вам необхідне середовище програмування. З її допомогою ваші команди переводяться в зрозумілий для комп'ютера бінарний код. Ось тільки мов існує дуже багато, а середовищ програмування ще більше. Ми розглянемо список програм для створення програм.

PascalABC.NET

PascalABC.NET_

PascalABC.NET - це просте безкоштовне середовище розробки для мови Паскаль. Саме її найчастіше використовують в школах і університетах для навчання. Ця програма російською мовою дозволить вам створювати проекти будь-якої складності. Редактор коду буде підказувати і допомагати вам, а компілятор &8212; вказувати на помилки. Володіє високою швидкістю виконання програм.

Перевага використання мови Паскаль &8212; він являє собою об'єктно-орієнтоване програмування. ООП набагато зручніше процедурного програмування, хоча і об'ємніше.

На жаль, PascalABC.NET трохи вимогливий до ресурсів комп'ютера і на більш старих машинах може підвисати.

Завантажити PascalABC.NET

Free Pascal

Free-Pascal

Фрі Паскаль – це міжплатформенний компілятор, а не середовище програмування. З його допомогою ви можете перевірити програму на правильність написання, а також запустити її. Але ви не зможете відкомпілювати її в .ехе. Free Pascal має високу швидкість виконання, а також простий і зрозумілий інтерфейс.

Так само, як і в багатьох подібних йому програмах, редактор коду в Free Pascal може допомагати програмісту завершуючи за нього написання команд.

Його мінус полягає в тому, що компілятор може лише визначити: є помилки чи ні. Він не виділяє рядок, в якій допущена помилка, тому користувачеві доводиться шукати її самому.

Завантажити Free Pascal

Turbo Pascal

Turbo-Pascal

Практично перший інструмент для створення програм на комп'ютер – Турбо Паскаль. Це середовище програмування створена для операційної системи DOS і щоб запустити її на Windows потрібно встановлювати додаткове по. Підтримується Російська мова, має високу швидкість виконання і компіляції.

Turbo Pascal має таку цікаву функцію, як трасування. У режимі трасування ви можете спостерігати за роботою програми покроково і стежити за зміною даних. Це допоможе виявити помилки, знайти які найскладніше &8212; логічні помилки.

Хоча Turbo Pascal простий і надійний у використанні, все ж він злегка застарів: створений в 1996 році, Турбо Паскаль актуальний тільки для однієї ОС &8212; DOS.

Завантажити Turbo Pascal

Lazarus

Lazarus

Це візуальне середовище програмування на мові Паскаль. Її зручний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє з легкістю створювати програми з мінімальними знаннями мови. Lazarus практично повністю сумісний з мовою програмування Delphi.

На відміну від алгоритму і HiAsm, Лазарус все таки передбачає знання мови, в нашому випадку &8212; Pascal. Тут ви не тільки збираєте програму мишею по шматочках, але також і прописуєте код для кожного елемента. Це дозволяє більше розуміти процеси, що відбуваються в програмі.

Lazarus дозволяє використовувати графічний модуль, за допомогою якого ви зможете працювати з зображеннями, а також створювати ігри.

На жаль, якщо у вас виникнуть питання, то відповіді Шукати вам доведеться в Інтернеті, так як Лазарус не має документації.

Завантажити Lazarus

HiAsm

HiAsm

HiAsm – це безкоштовний конструктор, який доступний російською мовою. Вам не потрібно знати мову для створення програм – тут ви просто по шматочку, як конструктор, збираєте її. Тут доступно багато компонентів, але ви можете розширити їх асортимент, встановивши Доповнення.

На відміну від алгоритму, це графічне середовище програмування. Все, що ви будете створювати відобразиться на екрані у вигляді малюнка і схеми, а не коду. Це досить зручно, хоча деяким текстовий запис подобається більше.

HiAsm досить потужний і він має високу швидкість виконання програм. Це особливо важливо при створенні ігор, коли використовується графічний модуль, який істотно уповільнює роботу. Але для HiAsm це не проблема.

Завантажити HiAsm

Алгоритм

Алгоритм

Алгоритм – це середовище для створення програм російською мовою, одна з небагатьох. Її особливість в тому, що вона використовує текстове візуальне програмування. Це означає, що ви зможете створити програму не знаючи мови. Алгоритм-конструктор, який володіє великим набором компонентів. Інформацію про кожен компонент ви можете знайти в документації програми.

Також Алгоритм дозволяє вам працювати з графічним модулем, але додатки з використанням графіки будуть виконуватися досить довго.

У безкоштовній версії можна компілювати проект з .alg в .exe тільки на сайті розробника і тільки 3 рази на день. Це один з основних мінусів. Ви можете придбати ліцензійну версію і компілювати проекти прямо в програмі.

Завантажити Алгоритм

IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA – це одна з найпопулярніших кроссплатформенних IDE. Це середовище має безкоштовну, трохи обмежену версію та платну. Для більшості програмістів цілком вистачає і безкоштовної версії. Вона володіє потужним редактором коду, який буде виправляти помилки і завершувати за вас код. Якщо ви допускаєте помилку, середовище повідомляє вам про це і пропонує можливі варіанти вирішення. Це інтелектуальне середовище розробки, яке передбачає ваші дії.

Ще однією зручною функцією в InteliiJ IDEA є автоматичне управління пам'яттю. Так званий&171; збирач сміття & 187; постійно стежить за пам'яттю, яка виділяється для програми, і, в разі коли пам'ять більше не потрібна, збирач звільняє її.

Але все має мінуси. Трохи заплутаний інтерфейс &8212; це одна з проблем, з якою стикаються початківці програмісти. А також очевидно, що настільки потужне середовище має досить високі системні вимоги для коректної роботи.

Урок: як написати програму Java за допомогою IntelliJ IDEA

Завантажити IntelliJ IDEA

Eclipse

Eclipse

Найчастіше Eclipse використовують для роботи з мовою програмування Java, але він також підтримує роботу і з іншими мовами. Це один з основних конкурентів IntelliJ IDEA. Відмінність Eclipse від йому подібних програм в тому, що до нього можна встановлювати різні доповнення і його можна повністю налаштувати під себе.

Eclipse також має високу швидкість компіляції та виконання. Кожну програму, створену в цьому середовищі, ви зможете запустити на будь-якій операційній системі, так як Java &8212; Кросплатформна мова.

Відмінність Eclipse від IntelliJ IDEA & 8212; інтерфейс. В Екліпсі він набагато простіше і зрозуміліше, що робить його більш зручним для новачків.

Але також, як і всі IDE для Java, Екліпс все ж має свої системні вимоги, тому працювати він буде не на кожному комп'ютері. Хоча не такі вже ці вимоги і високі.

Завантажити Eclipse

Не можна з упевненістю сказати, яка програма для створення програм найкраща. Необхідно вибрати мову і потім спробувати кожну Середу для нього. Адже кожна IDE різна і має свої особливості. Хто знає, яка з них доведеться вам більше до душі.

більше статей на цю тему: