вимкнення інверсії миші в Windows 10

Інверсія миші в конкретних іграх або програмах відключається через налаштування Програми. Далі мова піде про инверсированном Русі у всій операційній системі без винятку.

Спосіб 1: Перезапуск обладнання

Причиною неправильної роботи миші можуть стати помилки в системі, драйверах, а також збої спеціального програмного забезпечення для управління настройками маніпулятора. Якщо ці помилки і збої носять тимчасовий характер, вирішити проблему можна перезапуском обладнання. У цьому випадку рекомендується зробити наступні кроки:

 • Від'єднайте мишу або її адаптер від комп'ютера, а потім знову підключіть.
 • Якщо миша Бездротова, обесточьте її, витягнувши з корпусу батарейки. Почекавши кілька хвилин, вставте Елементи живлення назад і перевірте роботу пристрою.
 • Замініть батареї.
 • Перезавантажте комп'ютер. Саме перезавантажте, а не вимкніть і включіть.

Також бажано перевірити роботу мишки на іншому комп'ютері і, навпаки, підключити до комп'ютера іншу мишку. Якщо інверсія спостерігається на інших пристроях, це може вказувати на пошкодження прошивки або несправність мікросхеми маніпулятора. У таких випадках пристрій простіше замінити.

Спосіб 2: Налаштування миші

Якщо миша справна фізично, можна починати пошук проблем в самій операційній системі, зокрема в системних налаштуваннях маніпулятора.

 1. Викличте діалогове віконце " виконати» натисканням клавіш Win + R , введіть в нього команду control /name microsoft.mouse і натисніть клавішу Enter.
 2. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-1
 3. У вікні властивостей миші перейдіть на вкладку " Кнопки миші» і переконайтеся, що настоянка " обміняти призначення кнопок» відключена. В іншому випадку деактивуйте її вручну.
 4. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-2

Налаштування професійних геймерських мишок можуть бути винесені в окрему панель (утиліту), відкрити яку можна або з області системного трея, або з класичної " панелі управління» . Якщо такі налаштування доступні, також приділіть їм увагу.

Спосіб 3:&171; редактор реєстру & 187;

Теоретично інверсія миші могла бути включена стороннім програмним забезпеченням – іграми, твікерами, кастомізаторами і подібними додатками. Вирішити цю проблему можна шляхом внесення відповідних змін безпосередньо до реєстру.

 1. Відкрийте " Редактор реєстру» командою regedit , виконаної в викликаному натисканням комбінації клавіш Win + R віконці " виконати» .
 2. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-3

 3. Перейдіть до розділу HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse , відшукайте в правій колонці параметр SwapMouseButtons і подивіться його значення.
  Как отключить инверсию мыши в Windows 10-4
  Якщо це &171;1&187; , відкрийте віконце редагування значення параметра подвійним кліком і встановіть в якості значення &171;0&187; .
 4. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-5
 5. Якщо параметр SwapMouseButtons відсутній, створіть його вручну, для чого в контекстному меню підрозділу &171;Mouse&187; виберіть опцію »створити" " параметр рядка» .
 6. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-6
 7. Щоб налаштування вступили в силу, перезавантажте комп'ютер.

Спосіб 4: перевстановлення драйвера пристрою

Скинути настройки миші можна шляхом переустановлення її драйвера в " диспетчері пристроїв» .

 1. Відкрийте «Диспетчер пристроїв» з контекстного меню кнопки «Пуск» або командою devmgmt.msc в діалоговому віконці " виконати» .
 2. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-7
 3. Знайдіть і розгорніть розділ " миші та інші вказівні пристрої» , викличте контекстне меню пристрою " HID-сумісна миша» і виберіть опцію " видалити пристрій» .
 4. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-8
 5. Підтвердіть операцію в діалоговому віконці.
 6. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-9
 7. Натисніть на клавіатурі F5 , щоб оновити конфігурацію обладнання, або перезавантажте комп'ютер.

Спосіб 5: відкат або оновлення драйвера

Якщо неполадка виникла після установки оновлень Windows, перевірте статус поточного драйвера миші і відкотите або поновіть його в залежності від результатів перевірки.

 1. Відкрийте «Диспетчер пристроїв» як було показано в попередньому способі, перейдіть в розділ " миші та інші вказівні пристрої» і викличте властивості миші подвійним по ній кліком.
 2. Перейдіть у вікні властивостей на вкладку " Драйвер» і натисніть кнопку »відкотити" , якщо вона активна.
 3. Как отключить инверсию мыши в Windows 10-10
 4. Якщо кнопка неактивна, це означає, що на комп'ютері немає Старої (попередньої) версії драйвера. В цьому випадку можна спробувати оновити драйвер, натиснувши однойменну кнопку і пройшовши подальшим вказівкам майстра.
  Как отключить инверсию мыши в Windows 10-11
  Якщо використовується професійна миша, драйвер рекомендується пошукати на офіційному сайті виробника пристрою.

Якщо відновити нормальну роботу миші не вдається, можна виконати відкат Windows 10 до точки відновлення, на момент створення якої проблем не спостерігалося.

Детальніше: відкат до точки відновлення в Windows 10

більше статей на цю тему: