видаляємо чорний фон в Фотошопі

Как убрать черный фон в Фотошопе
Для художнього оформлення робіт в Фотошопі нам часто потрібно кліпарт. Це окремі елементи дизайну, такі як різні рамки, листя, метелики, квіточки, фігурки персонажів і багато іншого.

Кліпарт видобувається двома способами: купується на стоках або шукається в публічному доступі через пошукові системи. У випадку зі стоками все просто: платимо грошики і отримуємо необхідну картинку у великій роздільній здатності і на прозорому тлі.

Якщо ж ми вирішили знайти потрібний елемент в пошуковику, то нас чекає один неприємний сюрприз – картинка в більшості випадків розташовується на будь-якому тлі, який заважає її моментального використання.

Сьогодні поговоримо про те, яким чином видалити чорний фон з картинки. Зображення для уроку виглядає наступним чином:

Исходное изображение для удаления черного фона в Фотошопе

Для того щоб видалити чорний фон, зовсім не обов'язково використовувати досить складний в освоєнні Adobe Photoshop. Більш того, це в принципі може бути виконано і без установки будь-якого програмного забезпечення, досить скористатися Онлайн-Сервісом Canva . З його допомогою позбутися не тільки від однорідного, але і від куди більш складного фону на зображенні можна буквально в один клік.

Детальніше: Детальніше: Як видалити фон / замінити фон / вирізати обличчя на фото в онлайн-сервісі Canva

Видалення чорного фону

Існує одне очевидне рішення проблеми – вирізати квітку з фону будь-яким відповідним інструментом.

Урок: Як вирізати об'єкт у Photoshop

Але такий спосіб підходить не завжди, так як є досить трудомістким. Уявіть собі, що ви вирізали квітку, витративши на це купу часу, а потім вирішили, що він не зовсім підходить до композиції. Вся робота нанівець.

Існує кілька способів швидко видалити чорний фон. Ці способи можуть бути трохи схожими, але всі вони підлягають вивченню, так як використовуються в різних ситуаціях.

Спосіб 1: найшвидший

У фотошопі існують інструменти, що дозволяють швидко видалити однотонний фон з картинки. Це " Чарівна паличка» і " Чарівна гумка» . Оскільки про " чарівної палички» вже написаний цілий трактат на нашому сайті, то скористаємося другим інструментом.

Урок: Чарівна паличка у фотошопі

Перед тим як почати роботу, не забуваємо створити копію вихідного зображення поєднанням клавіш CTRL+J . Для зручності ще й знімемо видимість з фонового шару, щоб він не заважав.

Создание копии фонового слоя в Фотошопе
 1. Вибираємо інструмент " Чарівна гумка» . Инструмент Волшебный ластик в Фотошопе
 2. Натискаємо по чорному фону.

  Клик по черному фону в Фотошопе

Фон видалено, але ми бачимо чорний ореол навколо квітки. Це відбувається завжди при відділенні світлих об'єктів від темного фону (або темних від світлого), коли ми використовуємо «розумні» інструменти. Цей ореол видаляється досить легко.

 1. Затискаємо клавішу CTRL і тиснемо лівою кнопкою по мініатюрі шару з квіткою. Навколо об'єкта з'явиться виділення.
 2. Загрузка выделенной области в Фотошопе

 3. Переходимо в меню " Виділення-Модифікація-Стиснути» . Ця функція дозволить нам змістити край виділення всередину квітки, тим самим залишивши ореол зовні.
 4. Сжатие выделения в Фотошопе
 5. Мінімальне значення стиснення – 1 піксель, його і пропишемо в поле. Не забуваємо натискати ОК для спрацьовування функції.
 6. Настройка сжатия выделения в Фотошопе
 7. Далі нам потрібно видалити цей піксель з квітки. Для цього інвертуємо виділення клавішами CTRL+SHIFT+I . Зверніть увагу, що тепер виділена область охоплює все полотно цілком, виключаючи об'єкт.
 8. Инвертирование выделения в Фотошопе
 9. Просто натискаємо клавішу DELETE на клавіатурі, а потім прибираємо виділення поєднанням CTRL+D .
 10. Результат работы Волшебного ластика в Фотошопе

Кліпарт готовий до роботи.

Спосіб 2: Режим змішування&171; екран & 187;

Наступний спосіб відмінно підійде в тому випадку, якщо об'єкт необхідно помістити на інший темний фон. Правда, тут існують два нюанси: елемент (бажано) повинен бути максимально світлим, краще білим; після застосування прийому кольору можуть спотворитися, але це легко виправити.

При видаленні чорного фону даними способом ми повинні заздалегідь помістити квітка в потрібне місце полотна. Мається на увазі, що темний фон у нас вже є.

 1. Міняємо режим накладення для шару з квіткою на»екран" . Бачимо таку картинку:

  Режим наложения Экран в Фотошопе

 2. Якщо нас не влаштовує той факт, що кольори трохи змінилися, переходимо на шар з фоном і створюємо для нього маску.

  Белая маска в Фотошопе

  Урок: Працюємо з масками в Фотошопі

 3. Чорної пензлем, перебуваючи на масці, акуратно зафарбовує фон.Закрашивание фона по маске в Фотошопе

Цей спосіб також підходить для того, щоб швидко визначити, чи впишеться елемент в композицію, тобто, просто помістити його на полотно і поміняти режим накладення, без видалення фону.

Спосіб 3: складний

Даний прийом допоможе вам впоратися з відділенням від чорного фону складних об'єктів. Для початку необхідно максимально освітлити зображення.

 1. Застосовуємо коригувальний шар " рівні» .
 2. Корректирующий слой Уровни в Фотошопе

 3. Крайній правий повзунок зрушуємо максимально вліво, уважно стежачи за тим, щоб фон залишався чорним.
 4. Настройка Уровней в Фотошопе
 5. Переходимо в палітру шарів і активуємо шар з квіткою.
 6. Активация слоя с цветком в Фотошопе
 7. Далі переходимо на вкладку»канали" .
 8. Каналы в Фотошопе
 9. По черзі натискаючи на мініатюри каналів, з'ясовуємо, який є найбільш контрастним. У нашому випадку це синій. Робимо ми це для того, щоб створити максимально суцільне виділення для заливки маски.
 10. Поиск подходящего канала в Фотошопе
 11. Вибравши канал, затискаємо CTRL і натискаємо по його мініатюрі, створюючи виділення.
 12. Создание выделения в Фотошопе
 13. Переходимо назад в палітру шарів, на шар з квіткою, і натискаємо по значку маски. Створена маска автоматично набуде вигляду виділення.
 14. Заливка маски в Фотошопе
 15. Відключаємо видимість шару з & 171; рівнями&187; , беремо білу пензлик і зафарбовує ті області, які залишилися чорними на масці. У деяких випадках цього робити не потрібно, можливо, ці ділянки і повинні бути прозорими. В даному випадку центр квітки нам потрібен.
 16. Восстановление участков изображения на маске в Фотошопе
 17. Позбудемося чорного ореолу. В даному випадку операція буде трохи інший, тому повторимо матеріал. Затискати CTRL і натискаємо по масці.
 18. Загрузка маски в выделенную область в Фотошопе
 19. Повторюємо дії, описані вище (стиснути, інвертувати виділення). Потім беремо чорну кисть і проходимся по кордоні квітки (ореолу).
 20. Удаление ореола на маске в Фотошопе

Ось такі три способи видалення чорного фону з картинок ми вивчили в цьому уроці. На перший погляд, варіант з " чарівною гумкою» здається найбільш правильним і універсальним, але він не завжди дозволяє отримати прийнятний результат. Саме тому необхідно знати кілька прийомів для здійснення однієї операції, щоб не втрачати час.

Пам'ятайте, що професіонала від любителя відрізняє саме варіативність і вміння вирішити будь-яке завдання, незалежно від її складності.

більше статей на цю тему: