Створення об'ємного тексту в Microsoft Word

Варіант 1: Microsoft Office 2013 – 2021

Зверніть увагу! представлене далі Керівництво по створенню об'ємних букв може бути реалізовано тільки в програмах Microsoft Word , які виходили з 2013 по 2021 рік. Залежно від версії може відрізнятися візуальне оформлення, але не критично. Найменування пунктів меню і їх місце розташування залишиться таким же. Як приклад використовується Microsoft Word 2021.

Спосіб 1: WordArt

Об'ємні букви можна зробити за допомогою вбудованої функції WordArt, яка автоматично перетворює текст в фігуру, попередньо наклавши на нього спеціальний ефект. Зробити це можна як з уже надрукованими символами, так і з тими, які тільки планується вводити, але в першому випадку перед виконанням подальшої інструкції потрібно виділити потрібний вміст.

Перейдіть на вкладку «Вставка» і в блоці " Текст» на панелі інструментів клацніть по пункту «WordArt» . У контекстному меню, що з'явиться, виберіть бажаний ефект перетворення.

как сделать объемные буквы в ворде_01

При необхідності, перебуваючи в новій вкладці " Формат фігури» , змініть додаткові параметри. Наприклад, задайте новий розмір в однойменному меню або виберіть інший колір в блоці " Стилі WordArt» . Там же можна поміняти безпосередньо візуальне оформлення тексту, розкривши список, що випадає " Експрес-стилі» .

как сделать объемные буквы в ворде_02

Зверніть увагу! Об'єкт WordArt корисний не тільки для додання обсягу буквах в Microsoft Word, з його допомогою можна зробити ще безліч візуальних поліпшень тексту. На нашому сайті є ціла Добірка статей, присвячених цій темі.

Детальніше:
Як написати по колу / перевернути / розмістити поверх зображення текст у Microsoft Word
основи малювання / створення написів у Microsoft Word

как сделать объемные буквы в ворде_03

Спосіб 2: текстові ефекти і оформлення

На відміну від WordArt, додавання обсягу буквам за допомогою текстових ефектів не перетворює символи в окремий об'єкт. Це означає, що він залишається бути текстом і його можна інтегрувати в будь-яку частину документа стандартними способами. При цьому візуальних відмінностей від WordArt практично немає.

Щоб зробити букви об'ємними, слід спочатку виділити на сторінці інформацію, яку потрібно графічно змінити. Після перейдіть у вкладку»Головна" і розкрийте спадне меню " текстові ефекти і оформлення» , розташоване в блоці »Шрифт" .

как сделать объемные буквы в ворде_04

У діалоговому вікні виберіть відповідний ефект з п'ятнадцяти представлених. Варто відзначити, що результат його застосування видно відразу при наведенні. Це дозволить швидко визначити потрібний варіант.

как сделать объемные буквы в ворде_05

Також можна вручну налаштувати безліч параметрів відображення тексту, тим самим надавши йому унікальний візуальний стиль. Для цього слід скористатися опціями в додаткових меню " тінь» , " відображення» і «світіння» .

как сделать объемные буквы в ворде_06

Варіант 2: Microsoft Office 2007 – 2010

Важливо! програми Microsoft Office, які випускалися в період з 2007 по 2010 рік, мають значно відрізняється зовнішній вигляд. Крім цього, раніше озвучені способи в них просто нездійсненні. У посібниках далі використовується текстовий редактор 2007 року, але всі представлені дії застосовні і для релізу 2010.

Спосіб 1: WordArt

У програмах Microsoft Office 2007 – 2010 WordArt є об'єктом, а не фігурою, тому створення об'ємних літер виконується по-іншому:

 1. Перейдіть у вкладку " Вставка» і в блоці " Текст» на панелі інструментів клацніть по пункту «WordArt» . У контекстному меню, що з'явиться, виберіть бажаний ефект перетворення.
 2. как сделать объемные буквы в ворде_07
 3. У новому вікні в випадаючому списку»Шрифт" визначте стиль накреслення кожного символу, після чого задайте розмір і умовне форматування. У полі " Текст» впишіть потрібну інформацію, а потім клікніть по кнопці «ОК» . как сделать объемные буквы в ворде_08

  Примітка! цей етап необхідно виконувати тільки в тому випадку, якщо перед попереднім кроком змінний текст не був виділений.

 4. На панелі інструментів перейдіть в вкладку, що з'явилася " Формат» і відразу вкажіть відповідний розмір, скориставшись лічильниками в однойменному блоці.
 5. как сделать объемные буквы в ворде_09
 6. Задайте Налаштування тексту, змінивши міжсимвольний інтервал, вибравши розгортку (горизонтальну або вертикальну), а також помінявши висоту кожного введеного знака.
 7. как сделать объемные буквы в ворде_10
 8. При необхідності відредагуйте траєкторію руху у відповідному випадаючому меню, розташування якого показано на зображенні нижче. Там же можна змінити колір тексту.
 9. как сделать объемные буквы в ворде_11

Примітка! це не всі дії, які можна зробити з Об'єктом WordArt. Рекомендуємо самостійно ознайомитися з кожною опцією, розміщеної на панелі інструментів вкладки " Формат» .

как сделать объемные буквы в ворде_12

Спосіб 2: форматування шрифту

Створення об'ємного тексту за допомогою використання функції WordArt має один значний недолік — доданий на сторінку об'єкт погано інтегрується в стандартний текст, через що верстка всієї сторінки може стати проблемою. В такому випадку можна скористатися стандартним форматуванням шрифту, за допомогою інструментів в головній вкладці програми.

 1. Виділіть текст на сторінці, який необхідно зробити об'ємним. Перебуваючи на вкладці»Головна" , клацніть по пункту, розташованому в нижньому правому куті блоку »Шрифт" .
 2. как сделать объемные буквы в ворде_13
 3. У вікні виберіть відповідний шрифт, його накреслення і розмір. Після цього зробіть додаткові маніпуляції, щоб створити потрібний исходник. Всі зміни можна переглядати в спеціальній області " Зразок» .
 4. как сделать объемные буквы в ворде_14
 5. У розділі " видозміна» встановіть позначку навпроти одного з Далі представлених пунктів. как сделать объемные буквы в ворде_15

  Для наочності кожен варіант буде проілюстрований:

  • «з тінню» ;
  • как сделать объемные буквы в ворде_16
  • «піднятий» ;
  • как сделать объемные буквы в ворде_17
  • «втоплений» .
  • как сделать объемные буквы в ворде_18

Примітка! за допомогою простого форматування можна досягти візуального ефекту об'ємного тексту. Варто відзначити, що представлений спосіб не дозволяє кардинально змінити оформлення символів, як це відбувається у випадку із застосуванням об'єкта WordArt.

Це не всі можливості форматування в Microsoft Word, з його допомогою можна значно перетворити текстовий вміст в документі. На нашому сайті є окрема стаття, в якій детально розглядаються інструменти цієї категорії.

Детальніше: форматування тексту в документі Microsoft Word как сделать объемные буквы в ворде_19

Варіант 3: Microsoft Office 2003

Скористатися раніше представленими способами створення об'ємного тексту в Microsoft Word 2003 не вийде, так як ця версія програми відрізняється візуально і функціонально. Але різниця невелика і полягає тільки в місці розташування потрібного інструменту або пункту меню. З цієї причини далі буде розказано виключно про відмінності.

Щоб додати Об'єкт WordArt на сторінку документа, потрібно активувати " панель малювання» . Робиться це за допомогою натискання по відповідному пункту на основній стрічці з інструментами.

как сделать объемные буквы в ворде_20

Далі слід клацнути по кнопці «додати Об'єкт WordArt» , яка з'явиться в нижній частині інтерфейсу редактора. У діалоговому меню виберіть відповідний стиль, а далі дотримуйтесь підказок з основного керівництва, представленого раніше в цій статті.

как сделать объемные буквы в ворде_21

Якщо потрібно додати обсяг буквах за допомогою штатних інструментів Форматування, потрібно тільки викликати потрібне вікно. Для цього виділіть текст, який буде змінений, потім розкрийте меню " Формат» і клікніть по пункту «Шрифт» .

как сделать объемные буквы в ворде_22

Після цього можна скористатися інструментами видозміни символів ( «з тінню» , «піднятий» або «втоплений» ), як це було продемонстровано раніше в статті.

більше статей на цю тему: