повне очищення браузера Google Chrome

Важлива інформація

Не забувайте, що багато з застосовуваних налаштувань торкнуться всіх пристроїв, де здійснений вхід в обліковий запис Google і використовується Синхронізація. Тому або вимкніть синхронізацію на пристрої, де робите очищення, або налаштуйте пункти, які не будуть синхронізуватися. Зробити це можна через &171; Меню & 187; > &171;Налаштування&187; .

Переход в настройки Google Chrome для его очистки

У першому випадку вам знадобиться натиснути на кнопку & 171; вимкнути & 187; , а в другому &8212; клікнути по самому рядку з профілем і вибрати дані для синхронізації.

Отключение синхронизации в настройках Google Chrome перед очисткой браузера

Якщо ж вийшло так, що браузер зовсім не запускається, замість його очищення пропонуємо ознайомитися з наступними посібниками.

Детальніше:
що робити, якщо Google Chrome не працює
що робити, якщо Google Chrome не запускається

Варіант 1: Скидання налаштувань за замовчуванням

Досить часто користувачам, які бажають очистити браузер від непотрібних даних, досить вдатися до вбудованої функції очищення Google Chrome . Її плюс в тому, що всі особисті дані зберігаються, а то, що може вплинути на стабільність програми і швидкість її роботи, видаляється/відключається. В ході такого очищення будуть скинуті і очищені:

 • Налаштування головної сторінки (сторінка, що відкривається при натисканні на кнопку з іконкою будиночка, буде перенаправляти на пошукову систему Google);
 • Налаштування сторінки швидкого доступу (сторінка, що відкривається при старті браузера, буде новою вкладкою);
 • Параметри пошукової системи (пошуковик для адресного рядка стане від Google);
 • Закріплені вкладки (будуть відкріплені);
 • Розширення (будуть відключені, але залишаться встановленими);
 • Тимчасові дані (втечуть cookie, кеш, історія завантажень і ін.);
 • Дозволу для сайтів (наприклад, використання мікрофона, блокування спливаючих вікон та інші параметри повернуться в початковий стан).

При цьому збережуться:

 • Закладки;
 • Історія переглядів;
 • Паролі.
 1. Якщо вам достатньо такого виду очищення, перебуваючи в & 171; Налаштуваннях&187; , перегорніть їх перелік до розділу & 171; Додаткові&187; і розгорніть його.
 2. Просмотр дополнительных настроек Google Chrome для его очистки
 3. Потрібний вам пункт &8212; передостанній. Клацніть на нього для відкриття нового віконця.
 4. Встроенный в Google Chrome инструмент восстановления настроек по умолчанию
 5. Ще раз прочитайте повідомлення і, якщо згодні з внесеними змінами, клацніть кнопку & 171; скинути налаштування&187; .
 6. Предупреждение перед восстановлением настроек по умолчанию в Google Chrome
 7. Варто враховувати, що таке очищення зачіпає далеко не всі, і якщо вам потрібно привести браузер в початковий стан, слід вдатися до одного з наступних варіантів.

Варіант 2: ручне очищення

За допомогою самостійної очищення ви зможете позбутися від непотрібних даних набагато більш гнучко, ніж це робить автоматична утиліта. До того ж, так можна видалити те, що вона зовсім не захоплює.

Очищення історії

Основне, що користувачеві потрібно видалити найчастіше, &8212; історія веб-оглядача. Сюди входять як глобальні параметри, так і деякі неочевидні дані, зібрані браузером.

 1. Перейдіть до & 171; Налаштування&187; і в блоці & 171; Конфіденційність&187; знайдіть пункт & 171; Очистити історію & 187; , за яким і натисніть.
 2. Переход к ручному удалению истории через настройки Google Chrome
 3. Вкажіть часовий період, за який буде стерта інформація (для повного очищення вибирайте &171; весь час&187; ). Визначтеся, що саме з основних даних ви хочете видалити, і залиште галочки тільки навпроти цих пунктів.
 4. Выбор основных данных перед удалением истории из Google Chrome
 5. Тепер перейдіть на вкладку & 171; Додаткові&187; , точно так же вкажіть часовий діапазон стираються даних і встановіть галочки тільки поруч з тими пунктами, які бажаєте стерти. Залишається клікнути на кнопку &171; видалити дані & 187; і дочекатися виконання цієї процедури.
 6. Выбор дополнительных данных перед удалением истории из Google Chrome

Видалення паролів та форм автозаповнення

Паролі & 8212; конфіденційна інформація, і якщо їй більше не місце в браузері, видаліть їх звідти. До цієї ж категорії приватних відомостей слід віднести і дані щодо способів оплати покупок в мережі, адрес доставки товару, даних про місце проживання та ін.

 1. Все це знаходиться в блоці налаштувань & 171; автозаповнення & 187; . Послідовно заходьте в кожну вкладку і видаляйте те, чого не повинно бути в Chrome.
 2. Ручная очистка полей автозаполнения и паролей через настройки Google Chrome

 3. Наводите на потрібний пункт і через меню з трьома точками викликайте контекстне меню.
 4. Кнопка сервисного меню для ручного удаления паролей и форм автозаполнения из настроек Google Chrome
 5. З нього вибирайте пункт &171; видалити & 187; .
 6. Пункт самостоятельного удаления формы автозаполнения из Google Chrome

Очищення словника

Ті, хто зберігав у вбудований в браузер словник відсутні в ньому слова, також можуть видалити їх все або вибірково. В Налаштуваннях знайдіть блок &171; мови & 187; і перейдіть до Налаштування перевірки правопису.

Переход к очистке словаря в настройках Google Chrome

Кожне додане слово тут можна видалити, натискаючи на хрестик праворуч від рядка.

Удаление самостоятельно добавленного слова из словаря в настройках Google Chrome

Видалення теми оформлення

Повернути веб-Оглядачу стандартну тему оформлення також можна через & 171; Налаштування&187; . Відшукайте блок & 171; зовнішній вигляд&187; і клацніть на & 171; Скинути & 187; в рядку &171;Тема&187; .

Удаление установленной в Google Chrome темы оформления

Видалення закладок

Якщо ви більше не збираєтеся користуватися закладками і впевнені, що вони вам не потрібні, видаліть їх. Найпростіше скористатися &171;менеджер закладок&187; , що викликається через &171; Меню & 187; > &171;Закладки&187; або гарячою клавішею Ctrl + Shift + O .

Переход в Диспетчер закладок для самостоятельного удаления закладок в Google Chrome

Видаляти по одній штуці не дуже зручно (але якщо вам потрібен саме такий спосіб, натискайте правою кнопкою миші по кожній такій закладці і вибирайте відповідний пункт), тому пропонуємо більш легкий метод. Затиснувши клавішу Ctrl , клікайте по всіх збережених сайтах, і в кінці натисніть кнопку &171; видалити & 187; у верхній частині.

Выбор и удаление нескольких закладок из Диспетчера закладок Google Chrome

Не забувайте, що якщо ви створювали призначені для користувача папки, їх швидше видалити цілком, клікнувши по ним в лівій частині вікна правою кнопкою миші.

Удаление папки целиком из закладок в Google Chrome через Диспетчер закладок

Видалення розширень

При наявності встановлених розширень видалити їх не складе труднощів. Швидше за все потрапити в потрібне меню можна, натиснувши по іконці у вигляді пазла праворуч від адресного рядка, а потім по рядку & 171; управління розширеннями & 187; .

Переход в раздел управления расширениями Google Chrome для их удаления

Натисніть кнопку &171; видалити & 187; на плитці тих доповнень, від яких хочете позбутися.

Удаление установленных расширений из Google Chrome

Видалення візуальних закладок

У новій вкладці веб-оглядача завжди відображаються часто відвідувані URL-адреси у вигляді закладок з іконками сайтів. Будь-яку з них можна видалити, якщо навести курсор і почекати буквально секунду для появи сервісного меню.

Вызов кнопки сервисного меню для удаления визуальной закладки в Google Chrome

Залишиться просто &171; видалити & 187; сайт зі списку закріплених.

Удаление визуальной закладки в Google Chrome

Видалення сторінки швидкого доступу

Ця і наступна настройка рідко потрібні користувачеві для видалення, але якщо ви вирішили прибрати всі сліди роботи з Chrome, або ж якісь з них функціонують некоректно (наприклад, відкривається незнайома сторінка або пошуковик був змінений на інший без вашого відома), доведеться виконати і ці види очищення. Однак подібні дії зазвичай є наслідком вірусного зараження комп'ютера, тому рекомендуємо додатково вдатися до останнього розділу нашої статті, що розповідає про видалення шкідливого програмного забезпечення з ПК.

Отже, якщо у вас при запуску браузера відкривається непотрібна вам сторінка, в Налаштуваннях дістаньтеся до блоку &171;Запуск Chrome&187; і або видаліть адресу за допомогою кнопки з трьома крапками та призначте бажаний сайт кнопкою &171; Додати сторінку&187; , або змініть параметр на &171;нова вкладка & 187; &8212; і тоді саме вона буде демонструватися при відкритті програми.

Изменение типа открываемой страницы при запуске Google Chrome

Зміна пошукової системи

Пошукова система без проблем регулюється Користувачем на особистий розсуд, і якщо зараз вас не влаштовує наявність сторонніх варіантів, зітріть їх і призначте потрібний пошуковик стандартним. За зміну цього параметра відповідає блок налаштувань &171; пошукова система & 187; . Якщо вам достатньо всього лише змінити пошуковик, виберіть його через меню, що випадає. Для видалення тих пошукових систем, які ви не додавали або додавали, і непотрібних Тепер, перейдіть в &171;управління пошуковими системами & 187; і видаліть їх за допомогою сервісного меню.

Изменение поисковой системы в настройках Google Chrome

Варіант 3: видалення профілю

У ряді випадків найпростіше стерти сам профіль, створивши новий. Цей метод актуальний, тільки якщо ви дійсно розумієте, що це спричинить за собою видалення абсолютно всіх даних, які зараз є в Google Chrome.

 1. Натисніть на аватарку користувача Google, розташовану поруч з &171; Меню & 187; браузера, а потім клацніть по кнопці з шестерінкою навпроти рядка &171; інші користувачі&187; .
 2. Переход в окно управления профилями в Google Chrome
 3. Наведіть курсор на того користувача, чий профіль хочете прибрати, і натисніть на кнопку сервісного меню.
 4. Вызов сервисного меню в окне управления профилями Google Chrome для удаления одной из них
 5. Виберіть пункт &171;Видалити користувача&187; .
 6. Удаление профиля пользователя из окна управления ими в Google Chrome
 7. Відобразиться список важливих особистих даних, які будуть втрачені разом з профілем. Підтвердіть свою дію, повторно натиснувши на кнопку з такою ж назвою.
 8. Подтверждение удаления профиля из списка в Google Chrome

Варіант 4: видалення папки профілю

Найрадикальніший метод з усіх передбачає видалення папки з особистими даними, що знаходиться в одній з робочих папок Google Chrome. В цьому випадку, як і в попередньому, відбудеться повне видалення всього профілю або всіх профілів, що є в веб-браузері. Подібним можна користуватися, коли програма працює не так, як вам потрібно, але при цьому пошкоджень системних файлів у неї немає (тобто формально Chrome запускається нормально, але якась з функцій не хоче працювати правильно або є ще якась проблема). Однак іноді таке видалення може допомогти і в ситуації, коли браузер не відкривається.

 1. Відкрийте &171; провідник & 187; у Windows і перейдіть по шляху C:\Users\ИМЯ_ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ\AppData\Local\Google\Chrome\User Data , де ІМ'Я_КОРИСТУВАЧА &8212; назва вашого облікового запису в операційній системі. Якщо ви не бачите папку &171;AppData&187; , увімкніть відображення прихованих файлів і папок за однією з наших наступних інструкцій.

  Детальніше: відображення прихованих папок у Windows 10 / Windows 7

 2. Коли в браузері всього один користувач, можете видалити папку &171;User Data&187; цілком. Якщо ж потрібно видалити лише один з профілів (за умови, що в Chrome їх кілька), зайдіть в &171;User Data&187; і виберіть потрібну папку. Перший профіль називається &171;Default&187; , і з'являється він відразу з першим відкриттям програми після її установки. Папка &171;Profile 1&187; , &171;Profile 2&187; і т.д. є, відповідно, кожним наступним профілем, створеним після попереднього. Тому якщо не можете зорієнтуватися без назв профілів, згадайте, який за яким профілем був створений.
 3. Удаление папки с профилем Google Chrome на компьютере

 4. З метою перевірки працездатності браузера можете не видаляти профіль, а просто перенести його, наприклад, на робочий стіл. Якщо профіль був єдиним, папка &171;User Data&187; перезбудеться автоматично і ви отримаєте чистий веб-оглядач. При наявності декількох профілів новий доведеться створювати самостійно.
 5. У майбутньому ви зможете перенести частину даних зі старої папки профілю в нову, щоб швидко повернути будь-які дані. Так, наприклад, можна вчинити з файлами &171;Bookmarks&187; (закладки), &171;Cookies&187; (кукі), &171;History&187; (Історія перегляду), &171;Login data&187; (дані для входу на сайти) та ін., просто виконавши заміну файлів.
 6. Файлы с личными данными из папки с профилем Google Chrome на компьютере

Пошук шкідливого ПЗ, що впливає на браузер

Нерідко необхідність в очищенні браузера викликана наявністю в ньому реклами або появою налаштувань, які Користувач не виконував. Зазвичай це свідчить про наявність рекламного або іншого виду шкідливого програмного забезпечення, яке впливає на роботу Chrome. Щоб це дізнатися, можна скористатися відразу декількома рекомендаціями.

Вбудований сканер у Chrome

При нормально відкривається Google Chrome ви можете скористатися сканером, вбудованим в Налаштування цієї програми.

 1. Перебуваючи в & 171; Налаштуваннях&187; , прокрутіть їх список до кінця, розгорнувши блок &171;Додаткові&187; і знову долистав до кінця. Останній пункт &171;видалити шкідливе програмне забезпечення з комп'ютера&187; Вас і цікавить.
 2. Встроенная в настройки Google Chrome утилита удаления вредоносного ПО с компьютера
 3. Натисніть кнопку &171;знайти&187; і почекайте деякий час, поки здійснюється сканування.
 4. Запуск встроенной в настройки Google Chrome утилиты удаления вредоносного ПО с компьютера
 5. Подальші дії залежать від того, чи було що-небудь знайдено, і всі рекомендації щодо усунення проблем ви побачите в тому ж вікні.

Самостійне видалення вірусу

Не завжди вбудований сканер може знайти вірус на комп'ютері. Іноді користувач і сам виявляє небезпечну програму в ОС, видаляє її, але сліди як і раніше викликають ненормальну поведінку браузера. Для того щоб виконати більш ретельне сканування всього ПК і видалити залишки вірусу, варто підійти до вирішення цієї проблеми комплексно. У нас на сайті є стаття, яка демонструє видалення шкідливого програмного забезпечення в Windows, а також ручний пошук його слідів. Інструкція універсальна і повністю підходить для будь-якого виду вірусів, що зачіпають діяльність браузера, тому виконайте всі кроки з &171;варіанти 2&187; матеріалу за посиланням нижче, адаптуючи під себе лише назву шкідника.

Детальніше: видалення вірусу і браузерної реклами

більше статей на цю тему: