експорт паролів з Яндекс.Браузера

Прямого способу з експортом паролів з Яндекс.Браузера немає в цілях безпеки, тому всім тим, кому потрібно реалізувати це завдання, доведеться користуватися альтернативними методами.

Спосіб 1: Синхронізація

Власники аккаунта Яндекс або ті, хто хоче його завести, можуть скористатися функцією синхронізації, яка передбачає перенесення паролів в інший Яндекс.Браузер, будь то ноутбук, смартфон або планшет. Все, що для цього потрібно, &8212; зареєструватися в Яндексі, авторизуватися під цим обліковим записом в Яндекс.Браузері і налаштувати параметри синхронізації (які дані будуть синхронізуватися, а які &8212; немає). Після цього залишиться увійти під цією ж обліковим записом в іншому веб-браузері Yandex і дочекатися, поки відбудеться перенесення синхронізованих даних з хмари на пристрій. Мінус такого підходу & 8212; Синхронізація обмежує вас у виборі браузера: крім фірмового Інші використовувати не можна, відповідно, в умовному Google Chrome і інших програмах увійти в свій Яндекс-аккаунт не вийде. Про те, як пройти реєстрацію і налаштувати синхронізацію, ми вже розповідали раніше.

Детальніше: Як налаштувати синхронізацію в Яндекс.Браузері

Спосіб 2: перенесення файлу

На жаль, нормальним методом вирішення цього завдання є лише попередній спосіб: на відміну від більшості інших оглядачів в Яндекс.Браузері не можна експортувати паролі у вигляді спеціального файлу, імпорт в інші браузери через їх налаштування так само не підтримується. Хоча, наприклад, в Opera формально така опція в Налаштуваннях існує, але на момент написання цієї статті вона не працює.

Робочий варіант, який може виявитися незручним, являє собою перенесення файлу з паролями, що зберігається на комп'ютері. Недолік такого методу полягає в тому, що при підміні файлу всі збережені паролі в браузері, куди ви плануєте виконати перенесення, будуть видалені, тому доведеться виконати більше дій, щоб зберегти все в цілісності, і виходу тут два:

 • Якщо браузер, на який переносяться паролі, тільки що встановлений і там ще нічого не збережено, процес відбудеться без проблем.
 • Для давно використовуваного веб-оглядача зі своєю базою паролів треба створити окремий профіль, куди будуть перенесені паролі, а потім залишиться скористатися функцією експорту вже звідти.

Всі дії ми будемо розглядати на прикладі Google Chrome, оскільки ці два браузери максимально схожі між собою через ідентичність движка, до того ж Хромом користується безліч людей. Дана інструкція підійде користувачам інших браузерів на цьому движку ( Opera , Vivaldi , Edge і т. п.), а ось в Mozilla Firefox перенести файл не вийде через невідповідність програм. Користувачам Фаєрфокса доведеться виконувати імпорт, наприклад, з Google або Edge, тобто задіяти третій браузер в цій процедурі.

 1. Відкрийте &171; провідник & 187; у Windows і перейдіть по шляху C:\Users\ИМЯ_ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ\AppData\Local\Yandex\YandexBrowser\User Data , де ІМ'Я_КОРИСТУВАЧА &8212; назва вашого системного облікового запису. Якщо ви не бачите папку &171;AppData&187;, значить, в ОС відключено відображення прихованих файлів і папок. Включити його можна за інструкцією із посилання нижче.

  Детальніше: відображення прихованих папок у Windows

 2. Знайдіть там папку свого профілю. Якщо в Яндекс.Браузері всього один профіль, цією папкою буде &171;Default&187; , якщо ж їх кілька, нижче ви побачите список папок з профілями і нумерацією. Якщо ваш профіль був створений другим, перейдіть до папки &171;Profile 1&187; , якщо третім &8212; &171;Profile 2&187; і так далі.
 3. Папки с профилями Яндекс.Браузера для копирования файла с паролями и вставки в другой браузер
 4. Знайдіть там файл під назвою &171;Ya Passman Data&187; і скопіюйте його.
 5. Копирование файла с паролями из папки в Яндекс.Браузера для переноса в Google Chrome
 6. Тепер, якщо для браузера, куди плануєте перемістити паролі, створіть новий профіль, але тільки в тому випадку, якщо він вже має базовий. У хромі для цього достатньо натиснути по іконці аккаунта праворуч від адресного рядка і клікнути на кнопку & 171; додати & 187; . В якомусь іншому веб-браузері поступите таким же чином, згідно з його внутрішнім інтерфейсом. Для тільки що встановленого браузера нічого створювати не треба, просто запустіть його, щоб папка користувача згенерувалася автоматично.
 7. Создание профиля в Google Chrome для переноса паролей из Яндекс.Браузера путем подмены файла
 8. Створивши будь-який профіль, закрийте всі вікна з Chrome і Яндекс.Браузером.
 9. Перейдіть до папки щойно створеного профілю, Chrome має таку адресу: C:\Users\ИМЯ_ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ\AppData\Local\Google\Chrome\User Data . Аналогія однакова: якщо профіль єдиний, перейдіть до папки &171;Default&187; , якщо додатковий &8212; &171;Profile 1&187; або з тією цифрою, що найвища серед цих папок.
 10. Знайдіть файл &171;Web Data&187; (в інших браузерах він може називатися по-іншому), і видаліть його. Можете також зробити його резервною копією, перейменувавши його, наприклад, на &171;Web Data1&187; , щоб в разі чого стерти цифру і повернутися до файлу з колишніми паролями.
 11. Переименование файла с паролями в папке Google Chrome для вставки файла с паролями из Яндекс.Браузера
 12. Вставте скопійований &171;Ya Passman Data&187; і перейменуйте його на &171;Web Data&187; . Відкрийте вікно з Chrome (і з тим же профілем, для якого замінювали файл), перейдіть в список паролів і перегляньте їх: ви повинні побачити список всіх тих логінів і паролів, що зберігали в Яндекс.Браузер. Звідси можете зробити подальший експорт або відкрити Фаєрфокс і вже через його налаштування здійснити імпорт з хрому.
 13. Вставка и переименование файла Яндекс.Браузера с паролями в папку с Google Chrome

Переносячи файл для перенесення в інший Яндекс.Браузер, стільки кроків робити не знадобиться: потрібно всього лише скопіювати файл з одного профілю і перенести його в інший, за необхідності перейменувавши існуючий файл для створення резервної копії. Або записати &171;Ya Passman Data&187; на флешку/помістити в хмарне сховище, щоб в подальшому вставити на інший комп'ютер.

Спосіб 3: Розширення

Для перенесення всіх паролів багато хто пропонує скористатися спеціальними розширеннями, що зберігають в хмарі і шифрують їх. Однак подібні менеджери експортують файл з паролями тільки тоді, коли ви додасте в їх пам'ять форми авторизації самостійно. Іншими словами, вам треба авторизовуватися на сайтах самостійно, щоб Розширення запам'ятало паролі, а ось існуючу базу в браузері з цими даними скопіювати і вставити в менеджер не вийде. Таким чином, варіант підійде для всіх тих, кому не принципово виконати перенесення миттєво і нескладно виходити з облікових записів на сайтах, а потім заходити туди повторно заради того, щоб внести ці дані в Розширення.

Одним з перевірених роками і рекомендованим Яндекс.Браузером додатків є LastPass. Його без праці можна встановити в будь-який сучасний веб-оглядач, а також на мобільний пристрій, воно підтримує експорт паролів у вигляді файлу. Перед використанням рекомендуємо ознайомитися з оглядами та відгуками &8212; можливо, ви захочете підібрати якесь альтернативне рішення.

 1. Відкрийте &171; Меню & 187; і перейдіть до &171; Доповнення&187; .
 2. Переход в меню Дополнения Яндекс.Браузера для установки расширения LastPass для экспорта паролей

 3. Зі списку розширень знайдіть &171;LastPass&187; і натисніть на кнопку установки.
 4. Расширение LastPass для экспорта паролей в меню Яндекс.Браузера
 5. Відкриється сторінка інтернет-магазину Chrome, з якого вам знадобиться самостійно інсталювати ЛастПасс.
 6. Установка расширения LastPass для экспорта паролей из Яндекс.Браузера
 7. Іконка розширення з'явиться праворуч від адресного рядка &8212; натисніть на неї, а потім на напис &171;Create an account&187; .
 8. Переход к регистрации профиля в LastPass для экспорта паролей из Яндекс.Браузера
 9. Введіть e-mail для реєстрації.
 10. Ввод электронной почты в LastPass для экспорта паролей из Яндекс.Браузера
 11. Впишіть пароль і підтвердіть його правильність повторним введенням, дотримуючись усіх вимог сервісу щодо довжини, символів і регістра, а також придумайте його підказку на випадок.
 12. Создание пароля в LastPass для экспорта паролей из Яндекс.Браузера
 13. Тепер відкрийте сайт, який плануєте зберегти в LastPass. Якщо ви в ньому авторизовані, вийдіть з аккаунта і зробите повторний вхід &8212; дані для авторизації в будь-якому випадку вже будуть підставлені автоматично.
 14. Ввод логина и пароля в поля авторизации для сохранения в LastPass в Яндекс.Браузере
 15. Після натискання кнопки входу відобразиться вікно, що пропонує зберегти логін і пароль, дайте відповідь ствердно.
 16. Сохранение в LastPass введенных логина и пароля в поля авторизации в Яндекс.Браузере
 17. Таким чином слід вчинити з усіма сайтами, паролі від яких ви хочете перенести.

Потім є два варіанти розвитку подій: ви встановлюєте це ж Розширення на іншому комп'ютері, входите під цим обліковим записом і просто підставляєте паролі за допомогою автозаповнення від LastPass, або експортуєте файл з паролями. Розберемо два варіанти, і перший &8212; використання іншого пристрою з входом в ЛастПасс.

 1. Встановивши додаток в інший браузер і пройшовши в ньому авторизацію в своєму акаунті LastPass, відкрийте сайт, пароль від якого збережений в доповненні.
 2. Зверніть увагу: іконка розширення на панелі інструментів загориться жовтим, що означає наявність збережених даних для входу для цього сайту. У полях введення логіна і пароля відобразяться однакові кнопки з цифрою, що позначає кількість акаунтів для цього URL-адреси. Клацніть по будь-якій з них і натисніть по плитці з аккаунтом. Обидва поля заповняться автоматично, і вам тільки залишиться натиснути кнопку входу.
 3. Выбор сохраненных логина и пароля в LastPass для вставки в поля авторизации на сайте в Яндекс.Браузере

Для експорту виконайте наступне:

 1. Натисніть по іконці розширення і перейдіть в &171;Account Options&187; .
 2. Переход в раздел с опциями аккаунта для экспорта всех паролей из LastPass в Яндекс.Браузере

 3. Зі списку опцій вам потрібен розділ &171;Advanced&187; .
 4. Переход в раздел с расширенными настройками для экспорта всех паролей из LastPass в Яндекс.Браузере
 5. Клікніть на &171;Export&187; .
 6. Переход в раздел Экспорт для сохранения всех паролей из LastPass в Яндекс.Браузере
 7. Введіть пароль від облікового запису.
 8. Ввод пароля от аккаунта для экспорта файла с паролями из LastPass в Яндекс.Браузере
 9. Вкажіть бажаний варіант &8212; зазвичай це &171;LastPass CSV File&187; , якщо хочете отримати універсальний файл, відповідний для імпорту в інші браузери, або &171;LastPass Encrypted File&187; , якщо бажаєте завантажити зашифрований документ.
 10. Выбор способа экспорта паролей из LastPass в Яндекс.Браузере
 11. У першому випадку досить просто вказати директорію збереження на комп'ютері. Врахуйте, що такий файл небезпечний для зберігання і пересилання, так як паролі там знаходяться в доступному для перегляду вигляді & 8212; відкрийте через стандартний додаток &171;Блокнот&187; і переконайтеся в цьому.
 12. Сохранение экспортируемого файла с паролями из LastPass в форме CSV
 13. У другому випадку вам знадобиться придумати ключ шифрування самостійно. Обов'язково запам'ятайте або запишіть його: без цього ключа файл із зашифрованими паролями буде недійсний, а придуманий ключ відновити не вийде. Після того, як ви на іншому пристрої спробуєте імпортувати цей документ, треба ввести створений раніше ключ.
 14. Ввод мастера-пароля в LastPass для экспорта зашифрованного файла с паролями в Яндекс.Браузере

Це розширення не єдине &8212; розробники Яндекс.Браузера пропонують так само скористатися веб-сервісом 1Password або Kaspersky Password Manager. Ви можете вибрати сайт або доповнення на свій смак, а принцип використання буде аналогічним.

більше статей на цю тему: