Очищення кешу Яндекс.Браузера

У кожному браузері є кеш, який час від часу накопичується. Саме в цьому місці зберігаються дані сайтів, на які заходить Користувач. Це в першу чергу необхідно для швидкодії, тобто щоб інтернет-сторінка в подальшому швидше завантажувалася при кожному новому переході на неї. Оскільки самостійно кеш не очищається, а тільки продовжує накопичуватися, в результаті це може виявитися не дуже корисним і для постійно зменшується місця на накопичувачі, і на різних помилках, пов'язаних з роботою конкретних сайтів. У цій статті ми хочемо коротко і дохідливо пояснити, навіщо рано чи пізно кожному потрібно почистити кеш в Яндекс.Браузері і як це зробити.

Читайте також: Що таке кеш у браузері

Навіщо потрібно очищати кеш

Якщо не вдаватися в усі подробиці, ось кілька фактів, слідуючи яким вам потрібно іноді займатися видаленням вмісту кешу:

 • З часом там накопичуються дані сайтів, на які ви не заходите.
 • Надмірно об'ємний кеш може уповільнити роботу браузера.
 • Весь кеш зберігається в спеціальній папці на жорсткому диску і може займати занадто багато місця.
 • Можливо, що через застарілі збережені дані деякі веб-сторінки відображатимуться неправильно.
 • Кеш може зберігати віруси, здатні заразити систему.

Здається, цього цілком достатньо, щоб видаляти його хоча б періодично.

Спосіб 1: Очищення кешу однієї сторінки

Даний варіант призначений для швидкого видалення cache, збереженого для конкретної сторінки сайту. Це може знадобитися, коли вона відображається неправильно: ви бачите неякісні картинки, елементи, такі як блоки, розділи, &171;з'їхали&187; і знаходяться не на своєму місці, посилання не відкриваються, кнопки відтворення не натискаються, не видно або не працює форма авторизації. Є також і інші появи помилок, сенс яких зводиться до одного: частини сайту, які були збережені локально на вашому комп'ютері як кеш, застаріли, в той час як на самому веб-ресурсі вони були оновлені.

Щоб не очищати всі дані браузера, було створено зручне Миттєве його видалення в рамках тільки однієї сторінки сайту, на якій ви перебуваєте в даний момент. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + F5 і після перезавантаження сторінка повинна буде відображатися коректно за умови, що справа була саме в кеші.

Спосіб 2: налаштування браузера

Через налаштування можна виконати тонку оптимізацію роботи всього веб-оглядача, в тому числі і його очищення від різного виду історії.

 1. Розгорніть меню та перейдіть до &171;Налаштування&187; .
 2. Переход в раздел с настройками в Яндекс.Браузере
 3. Ліворуч перейдіть на вкладку &171;сайти&187; , праворуч знайдіть посилання & 171; Очистити історію & 187; .
 4. Переход в очистку истории Яндекс.Браузера
 5. Спершу виберіть часовий період, за який хочете здійснити видалення кеша. Потім відзначте галочкою пункт &171;файли, збережені в кеші&187; . Галочки з інших пунктів зніміть або встановіть на свій розсуд. В кінці натисніть & 171; Очистити&187; .
 6. Процесс очистки Яндекс.Браузера от кеша через Настройки
 7. Залежно від вибраного часу та кількості записів процес очищення може зайняти від декількох секунд до декількох хвилин.

Спосіб 3: сторонні програми

Через різноманітні оптимізатори системи теж можна виконувати видалення різної історії з веб-оглядачів, навіть не запускаючи їх. Це актуально при комплексному очищенні комп'ютера від сміття або коли через браузер на комп'ютер потрапив вірус і він все ще може зберігатися в кеші. Зупинятися на розгляді подібних програм ми не будемо, а покажемо приклад на основі самого популярного рішення &8212; CCleaner.

Завантажити CCleaner

Перейдіть на вкладку & 171; стандартне очищення & 187; , де перейдіть на & 171; Додатки & 187; . У нашому випадку програма визначає Yandex як Google Chrome , оскільки вони обидва використовують ідентичний движок. Відзначте галочкою пункт & 171; інтернет-кеш&187; і натисніть & 171; очищення & 187; .

Важливо відзначити, що якщо у вас на комп'ютері додатково встановлений Гугл Хром, подальші дії очистять кеш і у нього теж!

Процесс очистки Яндекс.Браузера от кеша через CCleaner

В інших програмах процес відбуватиметься приблизно подібним чином.

Мобільна версія

Користувачам Яндекс.Браузера з мобільних пристроїв час від часу так само можна видаляти кеш, якщо потрібно, наприклад, звільнити внутрішню пам'ять пристрою. Робиться це так:

 1. Натисніть на кнопку меню, перебуваючи на головній сторінці.
 2. Кнопка меню в мобильном Яндекс.Браузере
 3. Перейдіть до & 171; Налаштування&187; .
 4. Переход в Настройки мобильного Яндекс.Браузера
 5. Прокрутіть до блоку & 171; Конфіденційність&187; і перейдіть до розділу & 171; Очистити дані & 187; .
 6. Переход в очистку данных мобильного Яндекс.Браузера
 7. Відзначте галочкою пункт &171;Кеш&187; , інші галочки розставте на свій розсуд. Тапніте по & 171; Очистити дані & 187; .
 8. Очистка кеша в мобильном Яндекс.Браузере

Тепер ви знаєте способи очищення кеша в браузері Yandex для комп'ютера і мобільного девайса, кожен з яких стане в нагоді в певних ситуаціях.

більше статей на цю тему: