Як назавжди прибрати рекламу в Яндекс.Браузері

Дратівлива реклама на сайтах — Це ще півбіди. Та реклама, яка з браузера перекочувала в систему і відображається тоді, коли, наприклад, запущений веб-оглядач — це справжня проблема. Щоб позбутися від реклами в Яндекс.Браузері або в будь-якому іншому браузері, потрібно виконати кілька дій, про які ми зараз розповімо.

Способи відключення реклами

Тип реклами, який ви бачите в Яндекс.Браузері, може бути абсолютно різним. Існує звичайна реклама на сайтах, яка виглядає як банери, спливаючі вікна і повідомлення. Є реклама, яка йде від встановленого неякісного програмного забезпечення в веб-оглядач або на комп'ютер. Іноді не завжди виходить зрозуміти, що ж саме провокує її появу. Тому в цій статті ми будемо намагатися її усувати, розташувавши поради в порядку від простого до складного. Відразу ж хочемо відзначити, що зовсім не обов'язково виконувати всі ці рекомендації в раз. Перевіряйте наявність реклами після кожного виконаного способу, щоб не витрачати зайвий час на пошук того, що вже було видалено.

Спосіб 1: Встановлення блокувальника реклами

Позбутися від настирливих оголошень різного характеру можна дуже легко &8212; досить просто встановити популярний блокувальник реклами. Як правило, вони прибирають більшість банерів, проте кожна з них може пропускати деяку контекстну рекламу, а також в Налаштуваннях певних доповнень є функції відображення реклами з білого списку. Тому будьте уважні при виборі та налаштуванні таких браузерних доповнень.

Детальніше: блокування реклами на сайтах в Яндекс.Браузері

Спосіб 2: відключення повідомлень

Досить часто користувачі бачать пропозиції підписатися на оповіщення від будь-яких сайтів, і замість відмови випадково погоджуються з ними. Нормальні веб-сторінки не використовують цю функцію понад задумане і дійсно просто розсилають повідомлення про вихід нового контенту, проте чимало тих, хто не упускає можливості демонструвати рекламу, скориставшись згодою користувача.

Пример всплывающего уведомления в Яндекс.Браузере

Такі оголошення, як правило, з'являються в правому нижньому кутку екрану і успішно можуть бути закриті, проте частота їх появи починає дратувати навіть самого терплячого користувача. Оскільки цей формат демонстрації реклами був прийнятий самим Користувачем, ніякі блокувальники-розширення, антивіруси та інше ПЗ не зможе заблокувати їх появу, поки користувач сам не відпишеться від розсилок. Зробити це можна за наступною інструкції.

Детальніше: відключення push-повідомлень в Яндекс.Браузері

Спосіб 3: перевірка встановлених розширень

Деякі розширення, встановлені в веб-оглядач, виявляються зовсім не якісними. Як мінімум вони можуть показувати рекламу і збирати дані про Користувача, що, погодьтеся, не дуже приємно. У зв'язку з цим настійно рекомендуємо перевірити список встановлених доповнень. Деякі з них (зазвичай шкідливі) виявляються в браузері непомітно для користувача, і постійно демонструють рекламні оголошення у вигляді банерів або повідомлень, що з'являються в одному з кутів екрану. Дізнатися напевно, яке саме розширення виявляється джерелом Бід, вдається не відразу. Однак спосіб все ж є.

 1. Спершу перейдіть через Меню в & 171; Доповнення&187; .
 2. Переход в Дополнения в Яндекс.Браузере
 3. Прокрутіть сторінку вниз до блоку &171; з інших джерел&187; і перегляньте список. Можливо, ви відразу знайдете те, що здасться дивним і що ви не встановлювали. Наведіть курсор миші на рядок з розширенням і праворуч від нього ви побачите &171; видалити & 187; . Так можна швидко позбутися від неугодного Доповнення.
 4. Удаление расширения из Яндекс.Браузера

Інший варіант &8212; перевіряти чистоту кожного розширення, по черзі включаючи їх для роботи в режимі інкогніто (так як за замовчуванням в ньому робота всіх розширень відключена). Сенс цієї дії в тому, що якщо реклама в інкогніто не спостерігається, по всій видимості, в звичайному режимі її викликає якесь із встановлених доповнень.

 1. Перебуваючи на цій же сторінці, розгорніть блок & 171; Детальніше&187; і поставте галочку біля пункту &171; дозволяти використання в режимі інкогніто&187; .

  Читайте також: режим інкогніто в Яндекс.Браузері

 2. Включение расширения в режиме Инкогнито в Яндекс.Браузере

 3. Тепер перейдіть в цей режим через Меню або гарячою клавішею Ctrl + Shift + N .
 4. Попрацюйте деякий час у цьому режимі. При відсутності реклами перейдіть на звичайне вікно, включіть таким же чином інше розширення і повторіть експеримент. Проробляйте це до тих пір, поки не виявиться винуватець.
 5. Після цього радимо виконати очищення кешу, щоб позбутися від усіх тимчасових файлів, які там зберігаються і можуть провокувати подальшу демонстрацію реклами.

  Детальніше: як очистити кеш Яндекс.Браузера

Спосіб 4: Очищення hosts

Hosts — файл, який зберігає в собі домени, і який браузери використовують перш, ніж звертатися до DNS. Якщо говорити більш зрозуміло, він має високий пріоритет, саме тому в цей файл зловмисники прописують адреси з рекламою, від якої потім ми з вами намагаємося позбутися.

Оскільки файл hosts є текстовим, його може відредагувати будь-який користувач, просто відкривши його блокнотом. Отже, ось як це зробити:

 1. Переходимо по шляху C:\Windows\System32\drivers\etc і знаходимо файл &171;hosts&187; .
 2. Файл hosts в операционной системе
 3. Натискаємо по ньому два рази лівою кнопкою миші і на пропозицію вибрати ПО для відкриття файлу вказуємо «Блокнот» .
 4. Открытие файла hosts через Блокнот
 5. Видаляємо все, що знаходиться після рядки ::1 localhost . Якщо цього рядка немає, то значить видаляємо все, що йде після рядка 127.0.0.1 localhost .
 6. Допустимые строчки в файле hosts
 7. Після цього збережіть файл, перезавантажте ПК і перевірте браузер на наявність реклами.

Запам'ятайте пару моментів:

 • Іноді шкідливі записи можуть бути заховані внизу файлу, щоб не надто уважні користувачі подумали, що файл чистий. Прокрутіть колесо миші до самого кінця;
 • Щоб запобігти такі незаконні редагування файлу hosts, виставте йому у властивостях атрибут »Тільки читання" (клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть &171; властивості&187; , де на вкладці &171; Загальні & 187; вже знайдіть цей параметр).
 • Свойства файла hosts в Windows 10

Спосіб 5: Перевірка комп'ютера на шкідливе ПЗ

Найчастіше зараження піддаються комп'ютери, які не захищені антивірусним ПЗ. Тому найпростішим способом буде використання антивіруса. На нашому сайті ви можете знайти відповідні рішення.

Детальніше: антивіруси для Windows

Щоб якомога швидше позбутися від шкідливого програмного забезпечення в якості альтернативи класичним антивирусам скористайтеся спеціальними утилітами, скануючими комп'ютер і швидко видаляють шкідників. Важливо розуміти, що вони, на відміну від антивірусів, не мають профілактичних цілей і не запобігають нові спроби проникнення небезпек в систему. Однак деякі віруси запобігають спробі установки антивіруса, через що подібні додатки виявляться корисними. Вони добре допомагають в екстрених випадках, так як часто не вимагають установки і/або не блокуються шкідливим ПЗ.

Детальніше:
Програми для видалення вірусів з комп'ютера
як перевірити комп'ютер на віруси без установки антивіруса

Обов'язкове до виконання і наступна інструкція.

Детальніше: боротьба з рекламними вірусами

Спосіб 6: відключення проксі

Навіть якщо ви не включали проксі, це могли зробити зловмисники або якісь встановленими Вами програми, так чи інакше впливають на роботу мережі.

 1. Відключити ці настройки можна так: зайдіть в & 171; Пуск & 187; > &171; панель управління & 187; > & 171; Мережа та інтернет&187; (якщо Перегляд за категоріями) або & 171; Властивості браузера / браузера&187; (якщо Перегляд за значками).
 2. Свойства браузера в Панели управления Windows 10
 3. У вікні перемикаємося на вкладку " підключення» . При локальному підключенні натискаємо " Налаштування мережі» , а при бездротовому — »Налаштування" .
 4. Свойства интернета в настройках Windows 10
 5. У новому вікні дивимося, чи є які-небудь настройки в блоці «проксі-сервер» . Якщо є, то видаляємо їх, відключаємо опцію «Використовувати проксі-сервер» , натискаємо «ОК» в цьому і попередньому вікні, потім перевіряємо результат в браузері.
 6. Отключение прокси в настройках Windows 10

Спосіб 7: Перевірка налаштувань DNS

Можливо, зловмисне програмне забезпечення змінило налаштування DNS, і навіть після їх видалення ви продовжуєте бачити рекламу. Ця проблема вирішується просто: установка тих DNS, що завжди використовувалися вашим ПК раніше.

 1. Для цього в треї натискаємо по іконці підключення правою кнопкою миші і вибираємо " центр мереж та спільного доступу» . У Windows 10 Цей параметр називається &171;Відкрити параметри мережі та інтернет&187; .
 2. Переход в настройки Сети и Интернета Windows 10

 3. В Windows 7 у вікні вибираємо «підключення по локальній мережі» , і в новому віконці тиснемо на «властивості» . Свойства подключения по локальной сети в Windows 7

  В Windows 10 натискаємо по &171;налаштування параметрів адаптера & 187; , в новому вікні тиснемо правою кнопкою миші по «підключення по локальній мережі» (може також носити назву &171;Ethernet&187; і ін.) і вибираємо &171;властивості&187;.

 4. Настройка параметров адаптера в Параметрах Windows 10
 5. Далі інструкція єдина для всіх. На вкладці «мережа» виділіть " Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» або, якщо ви переходили на 6 версію, то &171;TCP/IPv6&187; і виберіть «властивості» . Свойства TCP IPv4 в Windows 10

  При бездротовому з'єднанні в " Центрі управління мережами і загальним доступом» у лівій частині вікна використовуйте пункт « Зміна параметрів адаптера ", знайдіть своє підключення, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть « властивості ».

 6. У своїй більшості провайдери надають автоматичні адреси DNS, але в деяких випадках користувачі їх прописують самі. Ці адреси знаходяться в документі, який ви отримували при підключенні інтернету. DNS також можна отримати, зателефонувавши на технічну підтримку свого постачальника послуг Інтернету.Автоматический прием DNS в настройках протокола TCP Windows 10

  Якщо цей параметр завжди був автоматичним, а тепер ви бачите вручну прописані значення, сміливо видаляйте їх і перемикайтеся на автоматичне отримання адрес. Якщо ви не впевнені в способі призначення адрес, рекомендуємо скористатися вищезгаданими способами їх пошуку.

Може знадобитися перезавантаження ПК для повного усунення реклами в браузері.

Спосіб 8: повне видалення браузера

Коли всі попередні поради не допомагають, в деяких випадках має сенс повністю видалити браузер, а потім встановити його, так би мовити, з чистого аркуша. Щоб це зробити, ми написали дві окремі статті про повне видалення Яндекс.Браузера і його інсталяцію:

Детальніше:
повне видалення Яндекс.Браузера
Установка Яндекс.Браузера

Як бачите, видалити рекламу з браузера не дуже складно, але на це може знадобитися певний час. Надалі, щоб знизити ймовірність повторного зараження, намагайтеся бути більш вибірковими при відвідуванні сайтів і завантаженні файлів з інтернету.

більше статей на цю тему: