Як включити NPAPI в Яндекс.Браузері?

Свого часу просунуті користувачі Яндекс.Браузера та інших браузерів, заснованих на цьому ж движку Chromium, пам'ятали про підтримку технології NPAPI, яка була необхідна при розробці браузерних плагінів, в числі яких були Unity Web Player, Flash Player, Java та ін цей програмний інтерфейс з'явився вперше ще в 1995 році, і з тих пір поширився практично на всі браузери.

Однак вже більше півтора років тому проект Chromium вирішив відмовитися від цієї технології. В Яндекс.Браузері NPAPI продовжував працювати ще рік, тим самим допомагаючи розробникам ігор і додатків на базі NPAPI підшукати сучасну заміну. І в червні 2016 року NPAPI відключили в Яндекс.Браузері остаточно.

Чи можна включити NPAPI в Яндекс.Браузері?

Плагины в Яндекс.Браузере

З моменту оголошення Chromium про припинення підтримки NPAPI до відключення його в Яндекс.Браузері відбулося кілька важливих подій. Так, Unity і Java відмовилися від підтримки і подальшої розробки своїх продуктів. Відповідно, залишати в браузері плагіни, які вже не використовуються сайтами, безглуздо.

Як було заявлено, « ... до кінця 2016 року не буде жодного широко розповсюдженого браузера для Windows з підтримкою NPAPI ». Вся справа в тому, що дана технологія вже застаріла, перестала відповідати вимогам безпеки і стабільності, а також не дуже швидка в порівнянні з іншими сучасними рішеннями.

У підсумку, включити NPAPI будь-якими способами в браузері не представляється можливим. Якщо ж NPAPI вам все-таки необхідна, то можете скористатися Internet Explorer у Windows та Safari на Mac OS. Однак немає ніякої гарантії, що вже завтра розробники цих браузерів також приймуть рішення відмовитися від застарілої технології на користь нових і безпечних аналогів.

більше статей на цю тему: