вирішення проблем із зависанням браузера Mozilla Firefox

Під час взаємодії з веб-оглядачем Mozilla Firefox деякі користувачі можуть зіткнутися з появою різних неполадок, які призводять до зависань програми. Іноді вони проходять через деякий час, а в інших випадках доводиться перезавантажувати браузер. Існують різні причини виникнення подібних ситуацій, а пов'язані вони найчастіше з системними збоями або внутрішніми проблемами браузера. Далі ми детально розберемо доступні методи вирішення таких труднощів, щоб будь-який користувач знайшов для себе робочий спосіб.

Вирішуємо проблеми з зависанням браузера Mozilla Firefox

Не можна відразу дати однозначну відповідь з приводу причин нестабільного функціонування веб-оглядача, оскільки в більшості ситуацій потрібно хоча б мінімальна попередня діагностика. Практично завжди доводиться використовувати метод перебору, щоб знайти ту саму ланку, що відповідає за виникнення неполадки. Через це ми склали спеціальну структуру цієї статті, розділивши її на способи. Перший метод & 8212; самий часто зустрічається і простий у виконанні, а з кожним наступним зростає складність і ймовірність того, що саме ця причина послужила приводом зависання.

Спосіб 1: Перевірка оперативної пам'яті

Ми поставили це рішення на перше місце, оскільки найчастіше у користувачів спостерігаються проблеми саме з ОЗУ. Вони відкривають багато вкладок, використовують паралельно інші додатки, а обсягу встановленого комплектуючого може просто не вистачати на обробку інформації, що і провокує виникнення труднощів. Існує відразу кілька ймовірних нюансів, пов'язаних з ОЗУ, тому давайте розберемося з кожним з них по черзі.

Моніторинг системних ресурсів

Для початку пропонуємо скористатися стандартним додатком операційної системи &171;Диспетчер завдань & 187; . Саме в ньому без будь-яких труднощів проглядається, який процес скільки оперативної пам'яті споживає, а також тут буде виведена загальне навантаження на пам'ять. Запустіть необхідне вікно, клікнувши правою кнопкою миші по панелі завдань і вибравши там відповідний варіант, або затисніть гарячу клавішу Ctrl + Shift + Esc .

Проверка оперативной памяти компьютера для решения проблем с зависаниями Mozilla Firefox

У відображеному меню вас цікавить вкладка &171;процеси&187; . Ви можете сортувати список додатків, вивівши на перше місце те, яке споживає найбільше ОЗУ. Перевірте, чи немає нестачі пам'яті, а потім дізнайтеся, скільки саме зараз мегабайт задіє процес &171;Firefox&187; . Якщо браузер споживає близько 300-800 мегабайт пам'яті і при цьому там відкрито кілька вкладок з різним вмістом і встановлено певну кількість доповнень, то це нормальний результат. У разі нестачі ОЗУ через функціонування інших додатків їх потрібно на час відключити, якщо вони вам не потрібні. Більш детальну інформацію по оптимізації шукайте в іншій статті на нашому сайті далі.

Детальніше: способи очищення оперативної ПАМ'ЯТІ в Windows

Якщо раптом виявилося, що на виконання всіх процесів оглядача йде величезна кількість системних ресурсів, значить, в ньому щось працює не так і потрібно усунути подібні неполадки. Про це ми і розповімо в розділах далі.

Оптимізація споживання оперативної ПАМ'ЯТІ в Mozilla Firefox

Є різні причини, за якими відбувається стрибок споживання оперативної пам'яті розглянутим сьогодні браузером. Одні з них пов'язані з тим, що користувач одночасно працює в багатьох вкладках і при цьому кілька розширень знаходяться в активному режимі, а інші провокуються внутрішніми збоями. Для комплексного вирішення даної труднощі рекомендуємо скористатися наступною інструкцією.

 1. Для початку перегляньте, скільки саме ресурсів йде на підтримку функціонування вкладок і розширень. Відкрийте головне меню Фаерфокс і тут клацніть по кнопці &171;більше&187; .
 2. Переход к меню Еще браузера Mozilla Firefox для решения проблем с зависаниями
 3. Відкриється Окремий розділ, де слід вибрати &171;Диспетчер завдань & 187; .
 4. Запуск встроенного в Mozilla Firefox диспетчера задач для отслеживания оперативной памяти
 5. Тут відображатимуться всі активні вкладки та доповнення. Праворуч ви побачите кількість споживаних мегабайтів. Оцініть ситуацію та закрийте непотрібні вікна, якщо вони дійсно мають величезний вплив на оперативну пам'ять.
 6. Отслеживание оперативной памяти Mozilla Firefox через встроенный диспетчер задач
 7. Непотрібні додатки також рекомендується відключити. Можна зробити перехід до налаштувань відразу через &171;Диспетчер завдань & 187; . Виділіть рядок з доповненням і натисніть по значку у вигляді стрілки.
 8. Переход к меню управления расширением через диспетчер задач в Mozilla Firefox
 9. На сторінці програми праворуч від назви буде розташовуватися значок трьох горизонтальних точок. Клацніть один раз по ньому.
 10. Открытие контекстного меню управления расширением в Mozilla Firefox
 11. У контекстному меню виберіть варіант & 171; вимкнути & 187; або взагалі видаліть Розширення, якщо воно вам не потрібно.
 12. Временное отключение расширения для решения проблем с зависаниями Mozilla Firefox
 13. Поверніться до розділу з усіма програмами. Так вимкніть всі непотрібні інструменти, якщо вони є.
 14. Временное отключение остальных расширений в браузере Mozilla Firefox
 15. Після виконання кожної дії рекомендується перевірити поточне навантаження, щоб побачити, чи є якісь позитивні ефекти. Якщо збій все ще до кінця не вирішено, відкрийте меню і перейдіть в розділ & 171; Довідка & 187; .
 16. Переход к меню Справки в браузере Mozilla Firefox для запуска пользовательской папки
 17. Тут вам потрібен пункт & 171; інформація для вирішення проблем&187; .
 18. Переход к информации о пользователе через меню Справки в Mozilla Firefox
 19. Відкрийте папку профілю, клікнувши по відповідній кнопці. Зробити це можна і через &171; провідник & 187; , перейшовши по вказаному тут шляху.
 20. Запуск пользовательской папки через меню справки в Mozilla Firefox
 21. Відшукайте файл під назвою content-prefs.sqlite і натисніть по ньому ПКМ.
 22. Выбор файла с пользовательскими настройками в папке профиля Mozilla Firefox
 23. У контекстному меню виберіть пункт & 171; видалити & 187; . Це дозволить позбутися від пошкодженого об'єкта персональних налаштувань, якщо він виявився таким. Після повторного запуску браузера всі параметри автоматично синхронізуються і можна буде переходити до перегляду споживаної ОЗУ.
 24. Удаление файла пользовательских настроек в папке профиля Mozilla Firefox
 25. Якщо пам'яті все ще йде занадто багато, радимо перейти на сторінку about:memory , ввівши цю адресу в рядку. Тут здійснюється контроль пам'яті.
 26. Переход в меню управления оперативной памятью в браузере Mozilla Firefox
 27. Використовуйте кнопку &171;Show memory reports&187; , якщо є досвідченим користувачем і здатні розібратися з деревом процесів.
 28. Открытие списка потребления оперативной памяти в браузере Mozilla Firefox
 29. У списку ви можете переглянути список асоціацій і детальний звіт про використовуваної різними скриптами пам'яті. Якщо десь спостерігаються аномальні скачки, краще відразу звернутися в технічну підтримку Firefox, розповівши про свою проблему, оскільки розібратися зі схемою під силу тільки досвідченим користувачам.
 30. Просмотр потребляемой оперативной памяти в браузере Mozilla Firefox
 31. Звичайному ж користувачеві краще використовувати просту вбудовану функцію &171;Minimaze memory usage&187; . Активація опції дозволить автоматично оптимізувати споживання ОЗУ.
 32. Включение оптимизации потребляемой оперативной памяти в браузере Mozilla Firefox

Найчастіше за все після виконання всіх цих маніпуляцій кількість задіяної ОЗУ знижується в кілька разів. Однак якщо на борту материнської плати встановлений обмежений обсяг оперативної пам'яті, наприклад, 2 ГБ, то системні та інші процеси можуть навантажувати її, не залишаючи вільного простору для функціонування браузера. Тоді ніякі рекомендації не принесуть належного результату. У таких ситуаціях ми радимо встановити файл підкачки, додати ще одну планку ОЗУ або поміняти веб-оглядач, перейшовши на спеціальне рішення для слабких ПК.

Детальніше:
увімкнення файлу сторінки на комп'ютері з Windows
Як вибрати оперативну пам'ять для комп'ютера
який вибрати браузер для слабкого комп'ютера

Спосіб 2: Створення нової бази даних бібліотеки

База даних бібліотеки в Mozilla Firefox використовується для зберігання історії, закладок, ключових слів і значків сайтів. Іноді проблеми, що стосуються періодичного довільного зависання браузера, якраз можуть ставитися до завантаженості файлу, в якому і знаходяться всі ці дані. Розробники рекомендують видалити його, щоб при подальшому запуску створити нову бібліотеку.

Врахуйте, що при виконанні наступних порад буде очищена ваша історія відвідувань, скачувань і закладок За останній день.

 1. Відкрийте папку поточного профілю так, як це вже було показано вище.
 2. Повторный переход к пользовательской папке браузера Mozilla Firefox
 3. Тут відшукайте файли пс іменами places.sqlite і places.sqlite-journal , а потім клікніть по кожному з них по черзі ПКМ для виклику контекстного меню.
 4. Нахождение файла библиотеки журнала для удаления в пользовательской папке Mozilla Firefox
 5. У ньому виберіть варіант & 171; перейменувати&187; .
 6. Переименование файлов базы данных журнала в браузере Mozilla Firefox
 7. Впишіть в кінці імені .old , щоб позначити стару версію цього об'єкта.
 8. Ввод названия при переименовании файлов баз данных журнала в Mozilla Firefox

Після закінчення цієї операції повторно запустіть веб-оглядач. Якщо ви використовуєте синхронізацію через сервіси Mozilla, то втрачена інформація через деякий час буде відновлена. Приступайте до активного використання програми, щоб переконатися в ефективності виправлень.

Спосіб 3: вимкнення апаратного прискорення

Функція апаратного прискорення веб-оглядачі пов'язана з встановленою в комп'ютері відеокартою. Якщо з якихось причин виникають конфлікти між самою моделлю графічного адаптера і Фаерфокс, то при спробі активації апаратного прискорення відбувається зависання. Ми пропонуємо позбутися цієї неприємності, просто вимкнувши цю опцію, оскільки вона, як правило, не впливає на значне збільшення продуктивності.

 1. Відкрийте головне меню браузера та перейдіть до розділу &171;Налаштування&187; .
 2. Переход к настройкам браузера Mozilla Firefox
 3. Опустіться вниз, де в розділі &171;продуктивність&187; зніміть галочку з пункту &171; використовуйте рекомендовані налаштування продуктивності&187; .
 4. Отключение автоматической настройки ускорения в браузере Mozilla Firefox
 5. Слідом зніміть галочку з відобразився пункту &171;по можливості використовувати апаратне прискорення&187; .
 6. Отключение функции аппаратного ускорения в браузере Mozilla Firefox
 7. Після цього просто вийдіть з меню та перезавантажте веб-переглядач.
 8. Успешное отключение функции аппаратного ускорения в браузере Mozilla Firefox

Зазвичай якщо справа дійсно полягає в апаратному прискоренні, вильотів більше спостерігатися не буде. У разі їх повторного появи можна знову включити цю функцію для підвищення продуктивності і переходити до наступних варіантів виправлення неполадок.

Спосіб 4: Видалення дублікатів файлів відновлення сесії

Як відомо, в Фаерфокс присутня функція, що дозволяє відновити раніше завершені сесії. Вся інформація, необхідна для здійснення цієї операції, зберігається в одному файлі. Однак через певні збої або частих вильотів браузера може створитися кілька дублюються об'єктів, які будуть тільки заважати коректній роботі Програми, викликаючи періодичні зависання. Рекомендується вручну перевірити призначену для користувача папку на дублі і видалити зайві файли, що виконується так:

 1. Відкрийте призначену для користувача папку за тим принципом який ми вже показували вище.
 2. Переход к пользовательской папки браузера Mozilla Firefox для удаления дублей предыдущих сессий
 3. Відшукайте в директорії повторювані файли з ім'ям sessionstore.js .
 4. Поиск файлов дублей предыдущих сессий для удаления в Mozilla Firefox
 5. Видаліть їх все через спливаюче контекстне меню, яке відкривається при натисканні ПКМ по файлу.
 6. Удаление файлов дублей предыдущих сессий в браузере Mozilla Firefox

При наступному запуску Firefox ви не зможете відновити попередню сесію, проте в майбутньому ця функція буде працювати справно. Переходьте до стандартного взаємодії з оглядачем, щоб упевнитися у відсутності зависань після внесення змін.

Спосіб 5: Зміна параметрів проксі

Іноді збої в роботі з веб-оглядачем виникають через помилки при використанні мережевих параметрів. У більшості випадків це стосується саме проксі. Ми рекомендуємо перевірити цю опцію і переконатися, що вона виставлена правильно:

 1. Відкрийте головне меню програми та перейдіть до &171;Налаштування&187; .
 2. Переход к настройкам браузера Mozilla Firefox для редактирования прокси
 3. Опустіться в самий низ, де в розділі &171; параметри мережі & 187; клікніть по кнопці &171; налаштувати&187; .
 4. Переход к детальной настройке сетевых параметров в Mozilla Firefox
 5. Відзначте точкою пункт &171;URL автоматичної настройки проксі&187; .
 6. Установка пользовательских прокси в браузере Mozilla Firefox
 7. Якщо маркер і так стоїть на цьому пункті, перемістіть його на &171;використовувати системні налаштування проксі&187; .
 8. Установка автоматических параметров для прокси в браузере Mozilla Firefox

Спосіб 6: очищення журналу завантажень

Ми рекомендуємо використовувати цей метод тільки в тих ситуаціях, коли неполадки з функціонуванням браузера спостерігаються тільки при спробі скачування певних файлів. Пов'язано це з тим, що за весь час список завантажень засмічується, що в підсумку призводить до гальм під час звернення до нього. Якщо ви дійсно стикаєтесь із зависаннями лише під час завантаження, виконайте ці кроки:

 1. Відкрийте журнал Firefox, натиснувши на відповідний значок, і зайдіть в розділ &171;Завантаження&187; .
 2. Открытие журнала загрузок в Mozilla Firefox
 3. Перейдіть до перегляду повного списку за допомогою кнопки &171;Показати всі завантаження&187; .
 4. Переход к просмотру полного журнала загрузок в браузере Mozilla Firefox
 5. Тут клікніть по &171;Очистити завантаження & 187; .
 6. Очистка журнала загрузок через соответствующее окно в Mozilla Firefox
 7. Список буде відразу ж повністю очищений, про це свідчить те, що він став порожнім.
 8. Успешная очистка журнала загрузок в браузере Mozilla Firefox

Спосіб 7: встановлення останніх оновлень

Якщо жоден з наведених вище варіантів не приніс ніякого результату, цілком можливо, що всі проблеми пов'язані з банальним застаріванням браузера. У таких ситуаціях часто спостерігаються конфлікти з внутрішніми і системними файлами. Рішення одне &8212; встановити останню версію веб-оглядача і синхронізувати профіль для переходу до нормальної взаємодії з ним. Детальні інструкції з цього приводу читайте в окремому нашому матеріалі, скориставшись вказаною нижче посиланням.

Детальніше: Перевірка та встановлення оновлень для Mozilla Firefox

Спосіб 8: перевірка системи на наявність вірусів

Іноді дія шкідливих файлів, які якимось чином потрапили на комп'ютер, заважає коректному функціонуванню браузерів та інших програм, що може відбитися і на розглянутому сьогодні браузері. Ваше завдання & 8212; знайти відповідний софт і провести сканування системи на наявність загроз. Після успішного виявлення і очищення небезпек стане ясно, чи дійсно віруси вплинули на роботу Фаерфокс. Розгорнуті керівництва по боротьбі з комп'ютерними загрозами описані в нашому додатковому керівництві.

Очистка компьютера от вирусов для решения проблем с зависанием Mozilla Firefox

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Спосіб 9: перевстановлення браузера

Останній спосіб, про який піде мова в нашому сьогоднішньому матеріалі, полягає в перевстановлення Mozilla Firefox. Якщо ви вже володієте останньою версією браузера і наведені вище керівництва виявилися неефективними, це буде єдиний варіант, який може допомогти впоратися з виниклою труднощами. Для початку видаліть оглядач повністю, використовуючи один із зручних методів. Потім встановіть його за тим же принципом, за яким інсталюється більшість інших програм.

Детальніше:
як видалити Mozilla Firefox з комп'ютера повністю
встановлення браузера Mozilla Firefox на комп'ютер

В рамках розглянутих вище методів ми розібралися з можливими причинами появи зависань в Firefox, а також привели доступні виправлення. Як бачите, існує величезна кількість подразників і нюансів, які потрібно враховувати, тому процедура відновлення коректного функціонування програми іноді затягується на кілька годин.

більше статей на цю тему: