Використання VkOpt для Opera для спілкування в соцмережі ВКонтакте

Для зручного взаємодії з соціальними мережами зараз часто випускають спеціальні розширення для браузерів. Одним з кращих і функціональних рішень для спілкування в соцмережі ВКонтакте є VkOpt для Opera.

Робота з VkOpt для Opera

Детально розглянемо, як встановити додаток VkOpt в браузер Opera, налаштувати його, а також безпосередньо використовувати функціонал при серфінгу в соціальній мережі ВКонтакте.

Етап 1: Встановлення

З огляду на те, що розробники технології Хроміум, на основі якої працює Опера, порахували деякі функції розширення потенційно здатними порушити авторські права правовласників медіаконтенту, воно було видалено з офіційного магазину доповнень Opera. Внаслідок цього звичайним способом встановити VkOpt не вийде. Проте, є обхідний варіант інсталяції.

Увага! Редакція нашого сайту не радить своїм читачам використовувати VkOpt для завантаження піратського контенту, щоб уникнути проблем із законом. Рекомендуємо завантажувати тільки фотографії та відео, які знаходяться у відкритому громадському користуванні.

Встановити VkOpt для Opera можна через режим розробника цього браузера.

Завантажити архів з VkOpt для Opera

 1. За посиланням вище скачайте останню версію розширення для браузера Opera-файл, назва якого закінчується на «chrome.zip» . Ця версія повинна бути з позначкою «Latest release» .
 2. Переход к загрузке раширения VkOpt для Опера с сайта GitHub в браузере Opera
 3. Далі розпакуйте вміст завантаженого ZIP-архіву в окремий каталог.Распаковка содержимого zip-архива с раширением VkOpt для Опера

  Урок: Як відкрити ZIP-архів

 4. Клацніть на логотип Opera у верхньому лівому куті інтерфейсу браузера. Потім послідовно двічі перейдіть по пунктах «Розширення» у меню, що відкривається.
 5. Переход в раздел расширений через главное меню в веб-обозревателе Opera
 6. У верхньому правому куті відображеного вікна зверніть увагу на Перемикач «режим розробника» . Якщо він не в активному стані, натисніть на нього.
 7. Включение режима разработчика в разделе расширений в веб-обозревателе Opera
 8. Після цього у верхній частині вікна повинна з'явитися кнопка " завантажити розпаковане розширення» , по якій слід клікнути.
 9. Переход к загрузке распакованного расширения в разделе расширений в веб-обозревателе Opera
 10. Відкриється вікно вибору каталогу. Перейдіть в ньому в ту директорію, куди попередньо розпакували вміст архіву з розширенням і натисніть " Вибір папки» .
 11. Выбор папки с распакованным расширением VkOpt в веб-обозревателе Opera
 12. Після цього VkOpt буде доданий в список встановлених розширень і активований, а іконка Доповнення відобразиться на панелі інструментів браузера. Тепер ви зможете використовувати його можливості при серфінгу в соцмережі ВКонтакте.
Дополнение VkOpt добавлено в список установленных расширений в веб-обозревателе Opera

Перевагою даного способу установки є його відносна простота. Головний недолік полягає в тому, що при випуску нових оновлень доведеться кожен раз встановлювати заново розширення вручну.

Існує також спосіб установки, в якому відсутня вищеописаний недолік, тобто є можливість автоматичного оновлення. Правда, алгоритм його виконання дещо складніше, так як додаток при цьому інсталюється, як юзер-скрипт.

 1. Для початку необхідно встановити розширення, яке дозволяє впроваджувати в браузер Opera юзер-скрипти. Наприклад, можна використовувати TamperMonkey. Встановлюється воно стандартним способом. Перейдіть на сторінку цього розширення в офіційному магазині доповнень опери за посиланням нижче і натисніть на кнопку " додати в Opera» . Добавление в браузер расширения TamperMonkey на официальном сайте дополнений в веб-обозревателе Opera

  Встановити TamperMonkey

  Увага! Після встановлення розширення обов'язково перезапустіть браузер.

 2. Далі перейдіть на сторінку завантаження сценарію за посиланням нижче. У блоці з позначкою «Latest release» знайдіть посилання, назва якого закінчується на «script.user.js» , і клацніть по ній. Переход к загрузке скрипта VkOpt для Опера с сайта GitHub в браузере Opera

  Встановити скрипт VkOpt

 3. Відкриється вікно TamperMonkey для встановлення сценарію. Клацніть по кнопці»встановити" . Далі знову перезавантажте браузер.
 4. Переход к устанновке скрипта VkOpt для Опера через плагин TamperMonkey в браузере Opera

Після цього скрипт буде встановлений, вам стануть доступні всі ті ж можливості на сайті ВКонтакте, що і при установці розширення. Єдина відмінність-відсутність іконки на панелі інструментів. Але зате поновлення скрипта будуть підтягуватися автоматично, не вимагаючи додаткових дій з вашого боку.

Етап 2: Налаштування

Тепер необхідно налаштувати розширення під потреби конкретного користувача.

 1. Після установки VkOpt потрібно перейти на сайт vk.com. відкриється вікно з вдячністю за встановлення. У ньому відразу можна вказати мову додатки, вибравши в правій області інтерфейсу відповідний варіант. Для того щоб призначити інші параметри, необхідно натиснути на кнопку " Показати всі налаштування» .
 2. Выбор языка и переход настройкам в приветственном окне расширения VkOpt в браузере Opera

 3. Відкриються додаткові налаштування. Шляхом виставлення галочок можна задати відповідні значення в наступних блоках:
  • Медіа (гортання фото коліщатком миші, скачування відео, вибір стилю назв програвання аудіо, завантаження інформації про розмір і якість аудіо і т. д.);
  • Користувачі (показувати поточних користувачів в Інтернеті, показувати дату реєстрації та іншу інформацію про користувачів);
  • Інтерфейс (розширене меню, Заміна лого, видалення реклами, згортання деяких блоків, включення дизлайків і т. д.);
  • Повідомлення (відображення списку діалогів праворуч, відображення кнопки блокувань відсилання повідомлення про Набір тексту і кнопки блокування позначки повідомлень прочитаними і ін.);
  • Решта (включення обходу away.php, зміна розкладки тексту, обрамлення функцій Доповнення квадратними дужками).
 4. Настройки дополнения в приветственном окне расширения VkOpt в браузере Opera
 5. Після того як коригування налаштувань проведена, в самому низу вікна натисніть «OK» і перезавантажте сторінку браузера.
 6. Сохранение изменений в настройках дополнения в приветственном окне расширения VkOpt в браузере Opera
 7. Але навіть якщо ви на цьому кроці вирішили не коригувати налаштування за замовчуванням або в майбутньому захочете змінити раніше введені параметри, це завжди можна зробити. При запущеному розширенні потрібно перейти на сайт ВКонтакте. Для цього клацніть по іконці свого профілю у верхньому правому куті вікна і з випав списку виберіть пункт «VkOpt» .
 8. Переход в окно настроек расширения VkOpt через меню сайта ВКонтакте в браузере Opera
 9. Відкриється область з вищеописаними настройками, хоча саме вікно візуально буде виглядати трохи інакше. Тепер ви можете внести зміни до параметрів плагіна та зберегти їх. Тут же можна перенести їх в файл або відновити з нього, якщо ви бажаєте встановити VkOpt на іншому пристрої.
Окно настроек расширения VkOpt в браузере Opera

Етап 3: Використання можливостей

Після установки VkOpt у користувачів ВКонтакте з'являється багато додаткових можливостей.

 1. При відвідуванні сторінки інших користувачів тепер у вас буде відображатися дата і час їх останнього заходу в аккаунт і реєстрації.
 2. Время последнего захода и регистрации пользователя в расширении VkOpt на сайте ВКонтакте в браузере Opera
 3. Також ви можете завантажити відеозаписи, які залиті у ВКонтакте. Для цього наведіть курсор на превью з роликом, праворуч від стандартного значка соцмережі " додати до себе» з'явиться іконка завантаження &8212; клацніть по ній. Відкриється список доступних варіантів для скачування за якістю відео із зазначенням розміру в мегабайтах. Клацніть по відповідному для вас варіанту, після чого файл буде закачаний на комп'ютер за допомогою стандартного інструменту браузера. Переход к загрузке видео с помощью расширения VkOpt на сайте ВКонтакте в браузере Opera

  Аналогінчним чином завантажується на комп'ютер за допомогою розширення і музика з ВКонтакте.

  Переход к скачиванию музыки на сайте ВКонтате с помощью расширения VkOpt в браузере Opera

  Урок: як завантажувати музику з ВК в Опері

  Увага! При запуску конкретного інструменту VkOpt в перший раз, можливо, доведеться давати додатковий дозвіл в діалоговому вікні на доступ програми до деяких функцій.

 4. Включение разрешения в диалоговом окне расширения VkOpt на сайте ВКонтакте в браузере Opera
 5. За допомогою доповнення можна завантажити всі фотографії альбому відразу в одному архіві, що не можна зробити, оперуючи тільки стандартними функціями ВКонтакте. Для цього зайдіть всередину альбому, клацніть по іконці у вигляді крапки у верхній частині вікна і з розкрився списку виберіть пункт " [завантажити]» .
 6. Переход к скачиванию всех фотографий альбома с помощью расширения VkOpt на сайте ВКонтакте в браузере Opera
 7. Відкриється вікно налаштувань скачування, в якому можна вказати наступне:
  • Максимальний розмір одного архіву;
  • Кількість потоків завантаження;
  • Збереження опису фотографії у файлі txt;
  • Збереження опису альбомів у файлі txt;
  • Збереження альбомів, як окремих папок в ZIP-архіві.

  Але можна і залишити настройки за замовчуванням. Після цього тисніть " [завантажити]» . Альбом буде завантажений на комп'ютер одним архівом за допомогою стандартного інструменту браузера, після чого ви зможете розпакувати його і переглядати фото в звичайному режимі на ПК.

Переход к скачиванию всех фотографий альбома в окне настроек скачивания расширения VkOpt на сайте ВКонтакте в браузере Opera

Варто врахувати, що розробники VkOpt безпосередньо ніяк не пов'язані з власниками ВКонтакте і Opera. Тому після оновлення сайту або браузера можлива відсутність доступу до деяких поточних функцій VkOpt або тимчасова непрацездатність розширення в цілому, поки його розробники не внесуть необхідні коригування.

Етап 4: вимкнення та видалення

Іноді виникає необхідність тимчасово відключити або взагалі видалити VkOpt. Алгоритм виконання цих завдань залежить від типу установки програми: скрипт або розширення.

 1. Якщо VkOpt встановлено як розширення, для відключення клікніть правою кнопкою миші по його іконці на панелі інструментів браузера і виберіть варіант " Управління розширенням ... » . Переход к управлению расширением VkOpt через иконку на панели инструментов в браузере Opera

  Якщо з якоїсь причини раніше було відключено відображення значка на панелі інструментів, ви можете зайти у вікно управління розширеннями, як описано в пункті 3 першого способу Етапу 1 цього керівництва. Потім знайдіть блок VkOpt і клацніть в ньому по кнопці»Детальніше" .

 2. Переход в расширенные настройки дополнения VkOpt в окне управления расширениями браузера Opera
 3. Для відключення розширення клацніть по активному перемикачу навпроти параметра " Вкл.» .
 4. Деактивация расширения в окне управления дополнением VkOpt браузера Opera
 5. Якщо є необхідність взагалі видалити це доповнення з браузера, перейдіть поточну сторінку вниз і клацніть по пункту «видалити розширення» .
 6. Переход к удалению расширения в окне управления дополнением VkOpt браузера Opera
 7. Відкриється діалогове вікно, в якому необхідно підтвердити свої дії, натиснувши кнопку «видалити» .
Подтверждение удаления расширения VkOpt в диалоговом окне браузера Opera

Якщо ж ви встановлювали VkOpt як скрипт за допомогою розширення TamperMonkey, порядок деактивації і видалення буде іншим.

 1. Клацніть лівою кнопкою миші по іконці TamperMonkey на панелі інструментів браузера. У меню клікніть по перемикачу в активному стані навпроти VkOpt, після чого додаток буде відключено.
 2. Отключение VkOpt через меню расширения TamperMonkey в браузере Opera
 3. При необхідності повного видалення VkOpt в тому ж меню виберіть пункт " Панель управління» .
 4. Переход в панель управления расширения TamperMonkey в браузере Opera
 5. У вікні управління встановленими скриптами клікніть по іконці " видалити» у вигляді урни навпроти пункту «VkOpt» .
 6. Удаление VkOpt в окне управления установленными скриптами расширения TamperMonkey в браузере Opera
 7. З'явиться спливаюче вікно, в якому необхідно підтвердити свої дії, натиснувши «OK» .
Подтвержление удаления VkOpt во всплывающем окне расширения TamperMonkey в браузере Opera

VkOpt для Opera є дуже зручним і функціональним інструментом для серфінгу в соціальній мережі ВКонтакте, за допомогою якого можна значно розширити стандартні можливості цього сервісу. Головним недоліком, який відзначають користувачі, є те, що розробники VkOpt далеко не завжди встигають за змінами в алгоритмі роботи ВКонтакте, через що часто страждає функціональність програми.

більше статей на цю тему: