налаштування параметрів у браузері Opera

Параметри браузера Opera налаштовані за замовчуванням оптимально під потреби більшості користувачів, але в процесі його використання доводиться коригувати їх під індивідуальні завдання. Давайте розберемося, як налаштувати Оперу для більш зручної роботи.

Налаштування параметрів браузера

Покроково розглянемо, як відрегулювати різні параметри веб-оглядача.

Етап 1: перехід в розділ налаштувань

Для початку розберемося, як перейти в розділ основних налаштувань. Для цього клацніть по логотипу Opera в лівому верхньому кутку веб-оглядача і зі списку виберіть «Налаштування» .

Часто требуется откорректировать параметры браузера Opera, которые установлены по умолчанию. Сделать это можно в разделе настроек веб-обозревателя.

В потрібний розділ можна потрапити і іншим способом, застосувавши комбінацію гарячих клавіш Alt+P . Також вікно налаштувань можна відкрити, ввівши в адресний рядок веб-оглядача вказане нижче вираз і натиснувши Enter :

Opera://settings

Передел в раздел настроек через ввод выражения в адресную строку в браузере Opera

Урок: Як зайти в Налаштування Opera

Етап 2: Основні налаштування

Після переходу в цікавить нас розділ веб-оглядача за замовчуванням буде відкрито вікно з основними настройками.

 1. У самому верху розташована група параметрів блокування реклами. Тут можна включати або відключати вбудований блокувальник браузера шляхом кліка по перемикачу, а також додавати в виключення сайти, на яких немає необхідності деактивувати відображення рекламних матеріалів.Параметры блокировки рекламы в разделе основных настроек в браузере Opera

  Урок: інструменти антиреклами в Опері

 2. Нижче розташований блок управління фоновими малюнками. Тут можна вибрати індивідуальне оформлення для Експрес-панелі. Якщо блок не відображається, для використання даного функціоналу потрібно перевести неактивний перемикач " включити фонові малюнки» до включеного стану.
 3. Включение отображения блока фоновых рисунков в разделе основных настроек в браузере Opera
 4. Якщо вам недостатньо представлених варіантів, можна завантажити більше зображень з офіційного сайту розширень опери, клацнувши по елементу «підібрати більше фонових малюнків» .
 5. Переход на официальный сайт дополнений для выбора новых фоновых рисунков в разделе основных настроек в браузере Opera
 6. Також можна використовувати будь-яку картинку, розташовану на жорсткому диску ПК. Для цього слід клацнути по кнопці «додати свій фоновий малюнок» . Переход к добавлению фоновых рисунков с жесткого диска компьютера в разделе основных настроек в браузере Opera

  Урок: теми оформлення Opera

 7. Далі розташовується група параметрів»оформлення" . Тут можна зробити різні коригування візуального відображення елементів, а саме:
  • Увімкнути (або деактивувати) тему в темних тонах;
  • Відобразити (або вимкнути) панель закладок;
  • Налаштувати розмір та інші параметри шрифту;
  • Змінити масштаб веб-сторінок;
  • Активувати виділення посилань на сторінках шляхом натискання клавіші Tab .
 8. Настройки оформления веб-страниц в разделе основных настроек в браузере Opera
 9. Далі знаходиться блок управління швидким доступом. Тут можна включити панель швидкого доступу в веб-браузері для наступних функцій:
  • Копіювати;
  • Вставити та перейти;
  • Зберегти як PDF;
  • Знімок;
  • Додати на експрес панель.

  Крім того, тут же можна активувати фільтрацію Експрес-панелі. Для того щоб приступити до роботи з даним інструментом, потрібно клікнути по елементу " керувати швидким доступом» .

 10. Переход к управлению быстрым доступом в разделе основных настроек в браузере Opera
 11. В блоці " бічна панель» можна вмикати та вимикати відображення цього елемента інтерфейсу, а також різних окремих об'єктів на ньому ( »історія" , »Закладки" , «Розширення» , «WhatsApp» та ін.). Для переходу до управління цією функцією потрібно клацнути по елементу " управління бічною панеллю» .
 12. Переход к управлению боковой панелью в разделе основных настроек в браузере Opera
 13. Нижче розташовується група параметрів синхронізації. За допомогою цього інструменту можна створити обліковий запис в Opera і через неї синхронізувати закладки та інші дані веб-оглядача при роботі на різних пристроях. Але для початку роботи з цим інструментом, перш за все, потрібно увійти в свій обліковий запис.Вход в учетную запись для синхронизации данных в разделе основных настроек в браузере Opera

  Урок: Синхронізація в Opera

 14. У цьому ж блоці можна зробити імпорт налаштувань (Історія, Вибране, паролі, куки) з інших браузерів на даному комп'ютері. Для початку цієї процедури клацніть по елементу " імпорт закладок і налаштувань» . Потім виберіть найменування браузера, звідки хочете перенести дані, а також вкажіть, які саме елементи підлягають перенесенню. Переход к импорту закладок и настроек с других браузеров на данном компьютере в разделе основных настроек в браузере Opera

  Урок: імпорт закладок в Opera

 15. Далі йде блок регулювання пошуку в Інтернеті. Тут у випадаючому списку " встановіть пошукову систему...» можна вибрати пошуковик, який буде використовуватися для обробки всіх введених запитів.
 16. Переход к выбору поисковой системы по умолчанию лоя адресной строки в разделе основных настроек в браузере Opera
 17. Для додавання нових пошукових систем або видалення непотрібних потрібно клацнути по елементу " Управління пошуковими системами» . Переход в управление поисковыми системами в разделе основных настроек в браузере Opera

  Урок: як змінити пошукову систему в Опері

 18. Далі розташований блок, в якому можна призначити Opera веб-оглядачем за замовчуванням. Якщо ця процедура вже виконана, буде відображатися напис " Opera - ваш браузер за замовчуванням» .
 19. Опера назначен веб-обозревателем по умолчанию в разделе основных настроек в браузере Opera
 20. Якщо ж в цьому блоці розташований напис " використовувати Opera як браузер за замовчуванням» і ви бажаєте активувати зазначену функцію, клацніть по кнопці " встановити за замовчуванням» . Назначение Оперы веб-обозревателем по умолчанию в разделе основных настроек в браузере Opera

  Урок: як зробити Оперу браузером за замовчуванням

 21. В блоці " при запуску» шляхом установки радіокнопки можна вказати, що саме буде відкриватися при активації веб-оглядача:
  • Початкова сторінка;
  • Вкладки попереднього сеансу;
  • Певна сторінка (в цьому випадку потрібно додатково вказати, яка саме).
 22. Выбор открытия страниц при запуске веб-обозревателя в разделе основных настроек в браузере Opera
 23. Нижче є можливість шляхом кліка по перемикачу активувати або деактивувати запит на включення веб-оглядача, якщо Опера буде запускатися через url-ярлик. Є можливість додавати окремі адреси в виключення при активуванні функції.
Активация запроса когда веб-обозреватель запускается через url-ярлык в разделе основных настроек в браузере Opera

Етап 3: додаткові налаштування

Крім основних налаштувань браузера, існують ще й додаткові. Як правило, до них користувачі звертаються рідше, але і ці параметри не менш важливі для нормального функціонування веб-оглядача. Додаткові настройки розділені на 3 підрозділи:

 • »Безпека" ;
 • »можливості" ;
 • «Браузер» .
 1. Для переходу до них слід клікнути по елементу»додатково" в центральній частині вікна після того, як ви опуститеся в самий низ сторінки, або ж клацнути по аналогічному елементу в лівому бічному меню.
 2. Переход к дополнительным параметрам в разделе настроек в браузере Opera
 3. Перша група параметрів розділу»Безпека" називається " конфіденційність та безпека» . Тут можна активувати і деактивувати шляхом кліка по перемикачів наступні веб-функції:
  • Доповнення пошукових запитів і адрес за допомогою сервісу підказок в адресному рядку;
  • Відправлення заборони на відстеження пошукового трафіку;
  • Дозвіл сайтам перевіряти наявність збережених способів оплати;
  • Використання підказок для прискорення завантаження сторінок;
  • Автоматичне надсилання звітів про аварійне завершення роботи браузера;
  • Надсилання інформації розробнику про використання функцій веб-оглядача;
  • Захист від шкідливих сайтів;
  • Завантаження зображень для рекомендованих джерел у»Новини" ;
  • Надсилання даних розробнику про використання новин.
 4. Включение и отключение веб-функций блока Конфиденциальность и безопасность в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 5. Крім того, тут же шляхом переходу в окремі вікна можна проводити регулювання наступних елементів і веб-функцій:
  • Сертифікатів HTTPS / SSL;
  • Електронних ключів;
  • Сайту (включення/відключення камери, мікрофона, куки, визначення місця розташування, технологій JavaScript і Flash, картинок, звуку і багато чого іншого).
  Переход к настройке веб-функций блока Конфиденциальность и безопасность в разделе дополнительных настроек в браузере Opera

  Урок:
  як включити JavaScript в Опера
  як включити кукі в Опері

 6. Тут же шляхом кліка по елементу " Очистити історію відвідувань...» можна проводити чистку кеша, куків, власне історії та деяких інших індивідуальних даних. Переход к чистке истории посещений в разделе дополнительных настроек в браузере Opera

  Урок:
  як почистити куки і кеш в Опері
  як очистити всю історію в Опері

 7. В розташованому нижче блоці «автозаповнення» шляхом кліка по відповідним елементам можна управляти збереженими в веб-браузері:
  • Паролями;
  • Способами оплати;
  • Адресами та іншими даними.
  Переход к управлению данными автозаполнения в разделе дополнительных настроек в браузере Opera

  Урок: де зберігаються паролі в Опері

 8. В блоці «WebRTC» шляхом установки радіокнопки можна перемикатися між різними режимами роботи даної технології.
 9. Включение одного из режимов технологии WebRTC в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 10. Далі йде група параметрів розділу»можливості" . У блоці «VPN» клацнувши перемикач «увімкнути VPN» можна активувати або деактивувати відповідну функцію анонімності. Включение VPN в разделе дополнительных настроек в браузере Opera

  Урок: як увімкнути VPN в Opera

 11. Нижче розташовується блок " Економія заряду батареї» . У ньому шляхом активації функції " увімкнути економію акумулятора» власники ноутбуків можуть продовжити термін роботи своїх пристроїв без підзарядки. Тут же можна задати додаткові умови автоматичної активації функції.
 12. активация функции экономии заряда батареи в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 13. В блоці " швидкий пошук» шляхом кліка по перемикачу активується однойменна функція.
 14. Активация функции Быстрый поиск в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 15. Активація функції " Мій Потік» дозволяє організувати особистий простір для посилань, відео, зображень і заміток, які є необхідність зберігати на декількох пристроях одночасно.
 16. Активация функции Мой Flow в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 17. Включення технології «Crypto Wallet» дозволяє полегшити транзакції з криптовалютою через браузер.
 18. Активация функции Crypto Wallet в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 19. В блоці «спливаюче вікно пошуку» шляхом активації перемикача навпроти відповідних елементів можна при виділенні тексту на веб-сторінці виконувати конвертацію:
  • Валюти( за обраним напрямком);
  • Одиниць вимірювань;
  • Часових поясів.
 20. Активация всплывающего окна поиска в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 21. Шляхом активації функції «увімкнути спливаючі вікна з відео» запускається можливість переглядати відеоролики, одночасно з цим прокручуючи і читаючи веб-сторінки.
 22. Включение всплывающего окна с видео в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 23. В блоці " персоналізовані новини» є можливість включення відображення доступних новинних стрічок в адресному рядку браузера, а також налаштування регулярності перевірки джерел на наявність новинного контенту.
 24. Настройка персонализированных новостей в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 25. Потім слідують параметри підрозділу «Браузер» . У блоці " Початкова сторінка» шляхом активації перемикачів можна вказати, які саме елементи і в якому оформленні будуть відображатися на стартовій сторінці, якщо вона обрана в блоці " при запуску» , про який ми говорили при описі основних параметрів.
 26. Блок начальная страница в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 27. В блоці»Інтерфейс користувача" є можливість активувати або відключити різні елементи візуального відображення, а саме:
  • Мініатюри вкладок при наведенні;
  • Повна URL-адреса в комбінованому адресному рядку;
  • Поле пошуку в адресному рядку;
  • Затримка завантаження фонових вкладок;
  • Chromecast.

  І багато іншого.

 28. Блок Интерфейс пользователя в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 29. У блоці параметрів «мови» можна вибрати мову інтерфейсу браузера, а також активувати і налаштувати перевірку правопису в текстових формах.
 30. Активация проверки правописания в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 31. У блоці налаштувань»Завантаження" вказується директорія збереження закачувань на жорсткому диску. За замовчуванням це папка «Downloads» активного профілю, але при бажанні можна змінити каталог на будь-який інший, клацнувши по кнопці " змінити» навпроти параметра »Місцезнаходження" . Тут же можна включити або відключити запит вибору папки при кожному завантаженні. Якщо запит відключений, закачування будуть зберігатися в директорію за замовчуванням.
 32. Переход к изменению папки по умолчанию для сохранения загрузок в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 33. В блоці «Система» шляхом кліка по перемикачу можна активувати або деактивувати апаратне прискорення. Тут же можна провести регулювання проксі-сервера, клацнувши по відповідному елементу.
 34. Блок Система в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 35. В блоці " клавіші та жести» можна включити або відключити роботу жестами мишею, поєднанням кнопок миші, додатковими сполученнями клавіш. Тут же проводиться вказівка конкретних поєднань "гарячих" клавіш для браузера.
Блок Клавиши и жесты в разделе дополнительных настроек в браузере Opera

Етап 4: Скидання налаштувань

Якщо з якоїсь причини внесені вами зміни налаштувань привели до некоректної роботи браузера, потрібно провести скидання параметрів до стану за замовчуванням.

 1. В самому низу сторінки додаткових налаштувань веб-оглядача в розділі «Браузер» клацніть на елементі " відновлення налаштувань за замовчуванням» .
 2. переход к восстановлению настроек веб-обозревателя по умолчанию в разделе дополнительных настроек в браузере Opera
 3. Далі відкриється діалогове вікно, де потрібно підтвердити своє рішення, натиснувши кнопку»Скидання" .
 4. Подтверждение восстановления настроек веб-обозревателя по умолчанию в диалоговом окне в браузере Opera
 5. Усі налаштування браузера, включаючи параметри пошукової системи, будуть скинуті до стану за замовчуванням. Також будуть видалені всі активні вкладки, файли куки, відключені розширення. Але історія відвідувань, закладки та паролі збережуться. При необхідності їх можна буде видалити за допомогою інструменту " Очистити історію відвідувань...» , як було описано вище.

Етап 5: Експериментальні Налаштування

Також в браузері Opera є розділ експериментальних налаштувань. Представлені тут функції ще знаходяться на стадії тестування розробникам.

Увага! Змінювати ці параметри рекомендується тільки просунутим користувачам. Зміни можуть порушити працездатність веб-оглядача, а тому вони виробляються виключно на власний страх і ризик.

Перехід до експериментальних налаштувань розробники спеціально ускладнили, щоб непідготовлений користувач не міг внаслідок помилкових дій внести фатальні зміни. Для того щоб відкрити вікно прихованих параметрів, введіть в адресний рядок веб-оглядача команду:

Opera:flags

Потім клацніть по кнопці Enter на клавіатурі.

Переход в окно эеспериментальных настроек браузера Opera

Детальніше про експериментальні параметри читайте в нашій окремій статті.

Урок: приховані налаштування браузера Opera

Браузер Opera надає досить широкі можливості по регулюванню внутрішніх параметрів. Вивчивши їх, кожен зможе налаштувати даний веб-оглядач під свої потреби.

більше статей на цю тему: