Як заблокувати рекламу в Опері

Реклама вже давно стала нерозлучним супутником Інтернету. З одного боку, вона, безумовно, сприяє більш інтенсивному розвитку мережі, але з іншого, надмірно активна і нав'язлива реклама може тільки відлякати користувачів. На противагу рекламному надмірності стали з'являтися програми і доповнення для браузерів, покликані захищати користувачів від настирливої реклами.

Блокування реклами в Опері

У браузері Опера є власний блокувальник реклами, але він не завжди може впоратися з усіма викликами, тому значно частіше застосовуються сторонні інструменти антиреклами. Давайте докладніше поговоримо про найбільш ефективні способи блокування реклами в браузері Опера.

Спосіб 1: AdBlock

Розширення AdBlock є одним з найпопулярніших інструментів для блокування небажаного вмісту в браузері Опера. За допомогою даного доповнення здійснюється блокування різної реклами в Opera: спливаючі вікна, настирливі банери та ін.

Встановити AdBlock

 1. Для того щоб встановити АдБлок, потрібно через Головне меню браузера перейти в розділ розширень офіційного сайту Opera.
 2. Переход на официальный сайт загрузки раширений через главаное меню в браузере Opera
 3. Після того як Ви знайшли дане доповнення в доступному списку, потрібно просто перейти на його індивідуальну сторінку і натиснути на яскраву зелену кнопку «додати в Opera» . Більше ніяких дій виробляти не потрібно.
 4. Переход к добавлению расширения Adblock на официальном сайте загрузки дополнений в браузере Opera
 5. Тепер при серфінгу через браузер Опера вся настирлива реклама буде блокуватися.
 6. Расширение Adblock добавлено на официальном сайте загрузки дополнений в браузере Opera
 7. Але можливості по блокуванню реклами Доповнення АдБлок можна розширити ще більше. Для цього натискаємо правою кнопкою миші по значку даного розширення в панелі інструментів браузера і в меню вибираємо пункт»Параметри" .
 8. Переход в параметры расширения Adblock в браузере Opera
 9. Таким чином ми переходимо до вікна налаштувань AdBlock.
 10. Окно настроек расширения Adblock в браузере Opera
 11. Якщо є бажання посилити блокування реклами, знімаємо галочку з пункту " дозволити деяку ненав'язливу рекламу» . Після цього додаток буде блокувати практично всі рекламні матеріали.
 12. Отключение ненавязчивой рекламы в окне настроек расширения Adblock в браузере Opera
 13. Для тимчасового відключення AdBlock, при необхідності, потрібно також клікнути на значок доповнення в панелі інструментів і вибрати пункт " Призупинити AdBlock» .
 14. Приостановка работы расширения Adblock в браузере Opera
 15. Як бачимо, колір фону значка змінився з червоного на сірий &8212; це свідчить про те, що додаток більше не блокує рекламу. Відновити його роботу можна також клікнувши по значку і в меню вибравши пункт «відновити роботу AdBlock» .
Возобновление работы расширения Adblock в браузере Opera

Спосіб 2: Adguard

Ще один блокувальник реклами для браузера Опера – Adguard. Цей елемент також є розширенням, хоча існує і однойменна повноцінна програма для відключення реклами на комп'ютері. Дане розширення володіє ще більш широким функціоналом, ніж AdBlock, дозволяючи блокувати не тільки рекламу, але також віджети соціальних мереж і інше небажане вміст сайтів.

Встановити Adguard

 1. Для того щоб встановити Adguard, таким же чином, як і з AdBlock, переходимо на офіційний сайт доповнень Опера, знаходимо сторінку Adguard, і тиснемо на зелену кнопку на сайті " додати в Opera» .
 2. Переход к добавлению расширения Adguard на официальном сайте загрузки дополнений в браузере Opera
 3. Після цього з'являється відповідна іконка в панелі інструментів.
 4. Расширение Adguard добавлено на официальном сайте загрузки дополнений в браузере Opera
 5. Для того щоб налаштувати додаток, тиснемо на цю іконку і вибираємо значок»налаштувати" у вигляді шестерінки.
 6. Переход в параметры расширения Adguard в браузере Opera
 7. Перед нами відкривається вікно налаштувань, де можна проводити всілякі дії по регулюванню доповнення під себе. Наприклад, можна дозволити деяку корисну рекламу.
 8. Окно настроек расширения Adguard в браузере Opera
 9. В пункті налаштувань " спеціальний фільтр» просунуті користувачі мають можливість зробити блокування практично будь-якого елемента, що зустрічається на сайті.
 10. Пользовательский фильтр в окне настроек расширения Adguard в браузере Opera
 11. Шляхом натискання на іконку Adguard на панелі інструментів і вибору показаного на зображенні нижче значка можемо припиняти роботу Доповнення.
 12. Полная приостановка работы расширения Adguard в браузере Opera
 13. Також можна відключити розширення на конкретному ресурсі, якщо є бажання переглядати там рекламу. Для цього просто клацаємо по відповідному перемикачу.
Приостановка работы расширения Adguard на текущем сайте в браузере Opera

Спосіб 3: uBlock Origin

Ще одним популярним розширенням для блокування реклами є uBlock Origin, хоч і з'явилося воно пізніше вищеописаних аналогів.

Встановити uBlock Origin

 1. Після переходу на сторінку розширення на офіційному сайті доповнень опери клацаємо по " додати в Opera» .
 2. Переход к добавлению расширения uBlock Origin на официальном сайте дополнений в браузере Opera
 3. Після завершення установки додаток почне автоматично блокувати рекламу, а його значок відобразиться на панелі інструментів браузера.
 4. Расширение uBlock Origin установлено в браузере Opera на официальном сайте дополнений
 5. Для зміни основних налаштувань клацаємо по вищевказаному значку і виробляємо клік по іконці " відкрити панель управління» .
 6. Переход в панель управления расширения uBlock Origin в браузере Opera
 7. У новій вкладці браузера відкриється панель управління розширенням. Всі основні параметри задаються в розділі»Налаштування" , який буде відкритий за замовчуванням. Тут шляхом виставлення галочок можемо зробити настройку відображуваного інтерфейсу доповнення, а також вибрати виведену інформацію (колірна схема, спливаючі підказки, висновок заблокованих запитів на іконці і т.д.).
 8. Настройки визуального отображения в панеле управления расширения uBlock Origin в браузере Opera
 9. У блоці налаштувань «приватність» можемо відключити попереднє завантаження для запобігання підключень для заблокованих запитів, деактивувати перевірку гіперпосилань, запобігти витоку локального IP-адреси через WebRTC, блокувати CSP звіти. Все це також виконується шляхом установки галочок.
 10. Настройки приватности в панеле управления расширения uBlock Origin в браузере Opera
 11. У блоці налаштувань " поведінка за замовчуванням» методом установки галочок в чекбокси можна глобально заблокувати на всіх сайтах наступні елементи і технології:
  • Медіа-елементи більше зазначеного розміру;
  • Сторонні шрифти;
  • JavaScript.

  Тут же можна відключити для всіх сайтів косметичні фільтри.

 12. Настройки поведения по умолчанию в панеле управления расширения uBlock Origin в браузере Opera
 13. Крім того, встановивши галочку в чекбокс " Я досвідчений користувач» і клацнувши на елементі у вигляді шестерні, який відобразиться праворуч від напису, ми можемо перейти до розширених налаштувань. Переход в расширенные настройки в панеле управления расширения uBlock Origin в браузере Opera

  Увага! Редагувати розширені налаштування слід тільки досвідченим користувачам, які розуміють, що роблять. Інакше є ризик порушити роботу доповнення, що може негативно позначитися на функціонуванні браузера в цілому.

 14. Відкриється нова вкладка, де шляхом редагування тексту можна змінювати налаштування роботи розширення.
 15. Расширенные настройки расширения uBlock Origin в браузере Opera
 16. При необхідності можемо скинути всі змінені параметри до первісного стану, для чого в розділі»Налаштування" потрібно клацнути по кнопці " відновити налаштування за замовчуванням» .
 17. Восстановление настроек по умолчанию в панеле управления расширения uBlock Origin в браузере Opera
 18. Крім використання глобальних налаштувань блокувань для серфінгу по всьому Інтернету, можна блокувати певні елементи на конкретних сайтах. Для цього після переходу на веб-ресурс клацаємо значок uBlock Origin на панелі управління браузера. У нижній частині відкрилася області натискаємо по іконці, яка відповідає елементу або технології, що підлягає блокуванню:
  • Спливаючі вікна;
  • Великі елементи мультимедіа;
  • Видалені шрифти;
  • JavaScript.

  У цій же області можна зробити деактивацію косметичних фільтрів.

  Відповідні параметри будуть активовані для всього сайту в цілому, а не тільки для тієї сторінки, на якій ми знаходимося в даний час.

 19. Блокирование определенных элементов или технологий конкретного сайта с помощью расширения uBlock Origin в браузере Opera
 20. Також за допомогою іконки, розташованої у верхній частині області управління розширенням, ми можемо увійти в режим затирання елементів.
 21. Переход в режим затирания элементов с помощью расширения uBlock Origin в браузере Opera
 22. Навівши курсор на будь-який елемент сайту (не обов'язково рекламного характеру) і після виділення клацнувши по ньому, ми можемо відключити його відображення.
 23. Затирание элемента на конкретном сайте с помощью расширения uBlock Origin в браузере Opera
 24. Після цього вибраний елемент вже відображатися не буде до наступної перезавантаження сторінки.
 25. Элемент удален на конкретном сайте с помощью расширения uBlock Origin в браузере Opera
 26. Якщо ж необхідно на постійній основі провести блокування елемента, натискаємо по значку переходу в режим вибору елементів.
 27. Переход в режим выбора элементов с помощью расширения uBlock Origin в браузере Opera
 28. Після цього клацаємо по елементу, який потрібно видалити, і в віконці тиснемо по кнопці»створити" .
 29. Выбор элемента на конкретном сайте с помощью расширения uBlock Origin в браузере Opera
 30. Тепер вибраний елемент не відображатиметься в браузері на постійній основі. Якщо виникне необхідність відновити його відображення, переходимо у вкладку " мої фільтри» панелі керування uBlock Origin. Там видаляємо запис, пов'язану з блокується елементом. Зробити це можна, виділивши її і натиснувши на клавіатурі кнопку Delete .
 31. Удаление записи связанной с блокирумым элементом сайта в разделе Мои фильтры панели управления расширения uBlock Origin в браузере Opera
 32. Потім тиснемо кнопку " застосувати зміни» . Після цього елемент знову буде відображатися в браузері.
 33. Применение изменений в разделе Мои фильтры панели управления расширения uBlock Origin в браузере Opera
 34. Також можна взагалі відключити роботу uBlock Origin на конкретному сайті. Для цього після переходу на веб-сторінку клацаємо по іконці розширення і далі тиснемо на велику кнопку синього кольору.
 35. Отключение работы расширения uBlock Origin на конкретном сайте в браузере Opera
 36. Додаток блокування реклами на цьому сайті буде вимкнено. У разі необхідності його повторної активації, клацаємо по тій же самій кнопці.
Повторная активация расширения uBlock Origin на конкретном сайте в браузере Opera

Відзначимо, що uBlock Origin є на даний момент найбільш функціональним розширенням для блокування реклами в браузері Опера.

Спосіб 4: вбудований інструмент браузера

У сучасних версіях браузера Опера є також можливість блокування реклами за допомогою вбудованого інструменту даного веб-оглядача. Розглянемо алгоритм роботи з ним.

 1. Клацаємо по логотипу Opera в лівому верхньому кутку вікна веб-оглядача. У розкрився меню переходимо по пункту «Налаштування» . Або ж застосовуємо поєднання гарячих клавіш Alt+P .
 2. Переход в настройки веб-обозревателя через главаное меню в браузере Opera
 3. У самій верхній частині вікна налаштувань буде знаходитися пункт " блокувати рекламу ... » . Якщо перемикач праворуч знаходиться в неактивному стані, це означає, що функція блокування вимкнена. Для її активації клацаємо по цьому перемикачу.
 4. Активация блокировки рекламы в настройках веб-обозревателя в браузере Opera
 5. Після цього блокування реклами буде активна на всіх відвідуваних сайтах. Якщо ж на якомусь веб-ресурсі нам потрібно допустити відображення рекламних матеріалів, клацаємо по пункту " Управління винятками» .
 6. Переход к управлению исключениями блокировки рекламы в настройках веб-обозревателя в браузере Opera
 7. В відкрилася області тиснемо по кнопці»додати" .
 8. Переход к добавлению в исключения блокировки рекламы сайта в настройках веб-обозревателя в браузере Opera
 9. В відобразилося поле вводимо доменне ім'я Того сайту, на якому потрібно включити показ реклами, і тиснемо»додати" .
 10. Добавление в исключения блокировки рекламы сайта в настройках веб-обозревателя в браузере Opera
 11. Сайт потрапить в виключення і на ньому тепер буде відображатися реклама незалежно від генеральних налаштувань блокувальника.
 12. Сайт добавлен в исключения блокировки рекламы в настройках веб-обозревателя в браузере Opera
 13. Якщо необхідно прибрати з винятків доданий нами раніше сайт або видалити веб-ресурс, який знаходився у винятках за замовчуванням, натискаємо по іконці у вигляді трьох розташованих горизонтально відносно один одного точок праворуч від назви потрібного доменного імені.
 14. Переход к управлению сайтом в исключениях блокировки рекламы в настройках веб-обозревателя в браузере Opera
 15. У контекстному меню вибираємо пункт " видалити» , після чого веб-ресурс буде видалено з винятків блокувальника.
 16. Переход к удалению сайта из исключений блокировки рекламы в настройках веб-обозревателя в браузере Opera
 17. Якщо потрібно буде відключити вбудований блокувальник реклами браузера на всіх без винятку сайтах, в головному вікні налаштувань натискаємо по активному перемикачу " блокувати рекламу ... » .
Глобальная деактивация блокировки рекламы в настройках веб-обозревателя в браузере Opera

Блокувати рекламу в браузері Opera можна як за допомогою сторонніх розширень, так і використовуючи вбудовані інструменти веб-оглядача. Доповнення мають більш широкий функціонал, ніж внутрішні настройки опери. Особливо виділяється за можливостями uBlock Origin. Зате вбудований блокувальник має перевагу в тому, що його не потрібно додатково встановлювати і разом з тим він забезпечує досить високу якість блокування.

більше статей на цю тему: