проблеми з Internet Explorer. Діагностика та виправлення неполадок

IE
Як і з будь-якою іншою програмою з Internet Explorer можуть виникати проблеми: то Internet Explorer не відкриває сторінки, то він не запускається взагалі. Одним словом, неполадки можуть проявитися в роботі з кожним додатком, і вбудований браузер від Microsoft не є винятком.

Причин, по яких не працює Інтернет Експлорер на Віндовс 7 або причин по яких не працює Інтернет Експлорер на Віндовс 10 або ще на якийсь інший операційній системі Віндовс, більш ніж достатньо. Давайте спробуємо розібратися в найбільш поширених «джерелах» проблем з браузером і розглянемо шляхи їх вирішення.

Доповнення як причина проблем з Internet Explorer

Як би це дивно не звучало, але різного роду надбудови можуть як сповільнювати роботу веб-браузера, так і викликати ситуацію, коли з'являється в Internet Explorer помилка на сторінці. Це пояснюється тим, що різного роду шкідливі програми часто видають себе за надбудови і розширення і установка навіть одного такого додатка негативно позначиться на роботі браузера.

Щоб переконатися в тому, що саме настройка стала причиною некоректної роботи, виконайте наступні дії.

 • Натисніть кнопку Пуск і виберіть пункт виконати
 • У віконці виконати наберіть команду &171; C:\Program Files \ Internet Explorer \ iexplore.exe&187; -extoff
Запуск IE без надстроек
 • Натисніть кнопку ОК

Виконання такої команди запустить Браузер Internet Explorer без доповнень.
IE без надстроек
Подивіться запускається Internet Explorer в такому режимі, Чи не виникають помилки і проаналізуйте швидкість роботи веб-оглядача. Якщо Internet Explorer почав працювати коректно, то варто переглянути всі надбудови в браузері і відключити ті, які впливають на його роботу.

Визначити які саме надбудови викликали проблеми з Internet Explorer досить легко: досить по черзі відключати їх (для цього натисніть іконку сервіс у вигляді шестерні (або комбінацію клавіш Alt + X), а потім в меню, яке відкриється, виберіть пункт налаштувати надбудови ), перезапускати браузер і дивитися на зміни в його роботі

Параметри браузера як причина проблем з Internet Explorer

У разі, якщо відключення надбудов браузера не допомогло позбутися від проблеми, то варто спробувати зробити скидання параметрів веб-оглядача. Щоб це здійснити виконайте наступну послідовність команд.

 • Натисніть кнопку Пуск і в меню виберіть Панель управління
 • У вікні налаштування параметрів комп'ютера натисніть Властивості браузера
Свойства браузера
 • Далі перейдіть на вкладку додатково і натисніть кнопку Скидання&8230;
Сброс
 • Підтвердіть свої дії натиснувши ще раз кнопку Скидання
Подтверждение сброса
 • Дочекайтеся закінчення процесу скидання налаштувань і натисніть кнопку закрити

Віруси як причина проблем з Internet Explorer

Досить часто причиною неполадок з Internet Explorer є віруси. Проникаючи в комп'ютер користувача, вони заражають файли і викликають некоректну роботу додатків. Щоб переконатися, що першопричиною проблем з браузером є саме шкідливий софт, виконайте наступні дії.

 • Скачайте в Інтернеті антивірусну програму. Для прикладу використовуємо останню версію безкоштовної лечащей утиліти DrWeb CureIt!
 • Виконайте запуск утиліти від імені адміністратора
 • Дочекайтеся закінчення перевірки і перегляньте звіт про знайдені віруси
DrWeb

Варто зауважити, що іноді віруси блокують роботу додатків, тобто вони можуть не дозволяти запустити браузер і перейти на сайт для скачування антивірусної програми. В такому випадку, необхідно скористатися іншим комп'ютером для скачування файлу

Пошкодження системних бібліотек як причина проблем з Internet Explorer

Проблеми з Internet Explorer можуть виникнути як наслідок роботи програм для так званої чистки ПК: пошкоджені системні файли і порушення реєстрації бібліотек &8212; це можливі наслідки роботи таких програм. В такому випадку відновити нормальну роботу веб-браузера можна тільки після нової реєстрації пошкоджених системних бібліотек. Це можна зробити за допомогою спеціальних додатків, наприклад, Fix IE Utility.

Якщо всі ці способи не допомогли вам виправити проблеми з Internet Explorer, то швидше за все проблема не тільки з браузером, але і системою в цілому, тому необхідно провести комплексне відновлення системних файлів комп'ютера або зробити відкат операційної системи на створену робочу точку відновлення.

більше статей на цю тему: