причини низької швидкості завантаження в браузері

Спосіб 1: Зміна прихованої настройки браузера

Практично всі сучасні браузери працюють на движку Chromium і похідних від нього. Їх об'єднує можливість тонкої настройки шляхом переходу в меню з експериментальними і прихованими від більшості звичайних користувачів настройками. Параметр, який пропонується поміняти з метою збільшення швидкості завантаження, відповідає за паралельне скачування. Встановивши більше число потоків, ніж підтримується веб-оглядачем за замовчуванням, ви зможете збільшити швидкість завантаження.

 1. Впишіть в адресний рядок chrome://flags , якщо працюєте в Google Chrome , або browser://flags , Якщо користуєтеся іншим браузером на цьому движку ( Opera , Яндекс.Браузер та ін.). Натиснути Enter .
 2. Після переходу в вікно з експериментальними настройками в пошуковому полі почніть набирати назву параметра &171;Parallel downloading&187; . Коли результат відображається, змініть його значення на &171;Enabled&187; .
 3. Поиск экспериментальной функции Parallel downloading в скрытых настройках браузера
 4. Перезапустіть програму і перевірте дієвість методу, повторно почавши щось завантажувати.
 5. Перезагрузка браузера после включения экспериментальной функции Parallel downloading

У веб-браузері Mozilla Firefox і заснованих на ньому слід вчинити трохи інакше.

 1. Спершу встановіть аддон Multithreaded Download Manager &8212; менеджер завантажень, що підтримує багатопотокове скачування.

  Завантажити Multithreaded Download Manager з Firefox ADD-ONS

 2. Установка расширения Multithreaded Download Manager через Firefox ADD-ONS для ускорения загрузки файлов

 3. Зазвичай досить почати користуватися ним, але розширення підтримує до 6 потоків. Якщо хочете встановити більше потоків, перейдіть в розділ з експериментальними настройками, ввівши в адресний рядок about:config , натиснувши Enter і погодившись з попередженням.
 4. Переход в расширенные настройки Mozilla Firefox для изменения числа потоков загрузки
 5. Через пошук знайдіть параметр network.http.max-persistent-connections-per-server і за допомогою кнопки з олівцем впишіть інше число. Більше 16 ставити не рекомендується.
 6. Проверка и изменение значения параметра network.http.max-persistent-connections-per-server через расширенные настройки Mozilla Firefox
 7. Додатково перевірте параметр network.http.max-persistent-connections-per-proxy . У новій версії його значення вже 32, але якщо у вас воно менше, збільште на кілька одиниць.
 8. Проверка значения параметра network.http.max-persistent-connections-per-proxy через расширенные настройки Mozilla Firefox

Спосіб 2: виправлення роботи Window Auto-Tuning

У деяких версіях Windows на проблеми із завантаженням може вплинути функція Автонастроювання вікна отримання (Window Auto-Tuning). Вона призначена для поліпшення функціонуючих по мережевому протоколу TCP програм, але іноді може негативно позначатися на швидкості завантаження файлів. Перевірити, чи так це, можна дуже просто:

 1. Запустіть &171;командний рядок&187; або &171;Windows PowerShell&187; з правами адміністратора. Швидше за все це зробити, клікнувши по & 171; Пуск & 187; правою кнопкою миші.
 2. Запуск Командной строки или PowerShell с правами администратора через альтернативное меню в Windows 10

 3. Впишіть команду netsh interface tcp show global і натисніть Enter . Серед результатів знайдіть рядок & 171; рівень вікна автонастройки отримання & 187; і подивіться, який статус має цей параметр. Якщо &171;disabled&187; , значить, пропустіть цей спосіб і переходите до інших. Тим, у кого відобразилося &171;normal&187; , в якості перевірки можна спробувати відключити функціонування параметра.
 4. Проверка статуса функции автонастройки окна получения через Windows PowerShell
 5. Для цього введіть команду netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled . Свідченням про те, що все було зроблено правильно, стане висновок повідомлення & 171; ОК&187; .
 6. Команда отключения функции автонастройки окна получения через Windows PowerShell
 7. Ще раз перевірте, чи застосувалися зміни, вже знайомої командою netsh interface tcp show global .
 8. Повторная проверка статуса функции автонастройки окна получения через Windows PowerShell
 9. Рекомендується перезавантажити комп'ютер, запустити браузер і почати завантажувати файл. Якщо проблема була усунена, залиште Window Auto-Tuning відключеною, а при відсутності позитивної динаміки поверніть параметру колишнє значення: знову відкрийте консоль і напишіть там netsh int tcp set global autotuninglevel=normal .
 10. Включение функции автонастройки окна получения через Windows PowerShell

Спосіб 3: перевірка якості з'єднання

Не можна не згадати і труднощі апаратного характеру. Ймовірно, що браузер викачує повільно зовсім не через проблеми з операційною системою. Насамперед варто перевірити якість роботи роутера, якщо підключення у вашій квартирі здійснюється саме через нього. Від'єднайте LAN-кабель, що йде з під'їзду або вулиці і з'єднаний з маршрутизатором, і підключіть його безпосередньо до комп'ютера або ноутбука. Виміряйте швидкість завантаження.

Подключение LAN-кабеля напрямую к ноутбуку в обход маршрутизатора

Якщо з'ясувалося, що слабкою ланкою ланцюжка підключення став роутер, шукайте проблему в ньому. Можливо, ви нещодавно змінили налаштування в його веб-інтерфейсі &8212; поверніть їх до початкових. В крайньому випадку спробуйте скинути їх на стандартні, тільки враховуйте, що після цього може знадобитися ручна настройка основних параметрів. Їх список провайдер видає, як правило, при укладенні договору. При втраті такого паперу зв'яжіться з представником постачальника Інтернет-послуг і запитаєте, як налаштувати роутер для роботи. На нашому сайті є стаття про те, як скинути настройки маршрутизатора, проте перед безпосередньо скиданням прочитайте інформацію нижче.

Детальніше: Скидання роутерів різних виробників до заводських налаштувань

У ряді випадків всьому виною виявляється сам LAN-кабель.

 • При підключенні ПК до мережі через провід є сенс замінити його на інший, щоб точно знати, в чому проблема &8212; в роутері або самому кабелі.
 • Коли підключення йде безпосередньо, не через маршрутизатор, може знадобитися заміна кабелю, що тягнеться від щитка з під'їзду, і найкраще цю процедуру довірити виїзного фахівця від провайдера. Подібне & 8212; рідкість, і в такій операції є сенс тільки після перевірки якості роботи інтернету на декількох пристроях, підключених до кабелю безпосередньо і спілкування з технічною підтримкою провайдера.
 • Новий кабель, як і старий, буває не позбавлений проблеми поганого обтиску або фізичних ушкоджень. У будь-якому випадку огляньте його на наявність порізів, перетиснутих місць, заломів, попросіть знайомих на час помінятися кабелями або хоча б підключити ваш провід до їх роутера.

Ще одне нагадування: по можливості використовуйте інший комп'ютер (найчастіше це ноутбук) для перевірки підключення по LAN. Ніколи не можна виключати проблему з Windows, яку не вдається виявити, і з мережевим компонентом ПК (неполадки в роботі мережевої карти, зламаний порт). На сучасних ультрабуках нерідко не буває такого Порту і мережевої карти, тому краще попросити відповідний лептоп у друзів або родичів.

Однак варто враховувати, що при будь-яких описаних неполадки в рамках цього способу швидкість повинна буде впасти скрізь: якщо ви користуєтеся торрент-клієнтами, ігровими клієнтами, перевірте, як відбувається скачування там. Низька швидкість тільки в браузерах, швидше за все, має на увазі інші причини, і вдаватися до огляду обладнання слід в останню чергу.

Спосіб 4: Перевірка операційної системи на віруси

Незважаючи на недоречну популярність цієї ради в разі виникнення будь-яких неполадок з комп'ютером, в цей раз він дійсно актуальний. Нерідко віруси, заражаючи комп'ютер, знижують швидкість інтернету штучно. Якщо ви не знаєте, як з ними боротися і яку Програму вибрати для пошуку шкідливого програмного забезпечення, рекомендуємо ознайомитися з нашим матеріалом на цю тему.

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Антивирусная утилита для лечения компьютера Kaspersky Virus Removal Tool

При виявленні і видаленні шкідливого ПЗ, чия дія безпосередньо пов'язане з порушенням працездатності комп'ютера, в більшості випадків скачування з браузерів відновлюється до колишнього рівня. Коли подібного не сталося, може допомогти відкат системи до однієї з точок відновлення. Зробити це дуже просто по одній з наступних інструкцій.

Детальніше: відкат до точки відновлення в Windows 10 / Windows 7

Начало процедуры восстановления операционной системы Windows 10

Спосіб 5: Зміна DNS

В результаті дій користувача або вірусної активності на комп'ютері DNS іноді змінюється на нестандартний. Зараз необхідності підбирати користувальницький ДНС практично немає сенсу за винятком особливих випадків, тому найкраще використовувати той, який надає провайдер. Перевірити, який DNS встановлений на вашому ПК, можна наступним чином:

 1. Клацніть правою кнопкою миші і перейдіть в &171;відкрити &171;параметри мережі та інтернет&187;&187; .
 2. Переход в раздел Параметры сети и Интернет для изменения DNS
 3. Через вікно з параметрами перейдіть до &171;налаштування параметрів адаптера & 187; .
 4. Переход в свойства сетевого адаптера через Параметры для изменения DNS
 5. Відобразиться список всіх підключень, серед яких Виберіть Ethernet &8212; зазвичай це підключення так і називається &8212; і перейдіть в його &171;властивості&187; , викликавши контекстне меню правою кнопкою миші.
 6. Переход в свойства сетевого адаптера для изменения DNS
 7. Виділіть рядок &171;IP версії 4 (TCP/IPv4)&187; і натисніть на кнопку &171;властивості&187; . При використанні підключення IPv6 вибирайте відповідний рядок.
 8. Переход в свойства TCP IPv4 для изменения DNS
 9. Перевірте, що в розділі з DNS обраний пункт &171;отримати адресу DNS-сервера автоматично&187; .
 10. Отключение пользовательского DNS через свойства сетевого адаптера
 11. Якщо ж використовувати сторонній DNS принципово, підберіть інший, більш якісний. Наприклад, заміною DNS від Google може стати DNS від Яндекс , краще функціонує в межах країни.
 12. Изменение DNS на другой через свойства сетевого адаптера
 13. Збережіть зміни на &171;ОК&187; і перевірте, як швидко відбувається завантаження.

Спосіб 6: відключення антивірусного ПЗ

Якщо ви недавно встановлювали будь-яке антивірусне програмне забезпечення, будь то антивірус, брандмауер або файрвол, цілком може бути, що саме цей софт став причиною проблем із завантаженням. Вимкніть будь-які захисні програми і спробуйте щось Завантажити ще раз.

Читайте також: відключення антивіруса

Отключение антивируса для проверки скорости скачивания через браузер

Спосіб 7: оновлення драйвера мережевої карти

У рідкісних випадках винуватцем виявляється програмна складова: помилки в роботі драйвера після оновлення його версії, операційної системи або внаслідок інших, що не залежать від користувача маніпуляцій, можуть привести до збоїв в стабільності роботи інтернету. Коли нічого з перерахованого вище не допомагає, можна спробувати встановити іншу його версію або просто перевстановити. Цьому процесу присвячено окреме наше керівництво.

Детальніше: Пошук і інсталяція драйвера для мережевої карти

Запуск архива с драйверами сетевого адаптера с официального сайта

Додатково

Попередні варіанти вирішення проблеми &8212; далеко не єдині, в окремих випадках ми також слідуємо звернути увагу на наступну інформацію.

Включений VPN або режим Турбо

Все більше людей починає користуватися VPN-додатками, що працюють у вигляді програми для ПК або розширення в браузері, розділу системних &171;&187; у Windows 10. Цілком ймовірно, що Ви теж встановили такий додаток або додаток, тому повинні знати: безкоштовні VPN завжди знижують швидкість скачування файлів і завантаження сторінок. Якщо з останнім пунктом все не так однозначно, адже іноді цього можна і не помітити, то при скачуванні з включеним ВПН швидкість сильно просідає. Перевірте, чи працює така програма, запущено чи Розширення на сайті, з якого йде завантаження, включена настройка в &171;&187; Віндовс 10. Якщо у вас браузер Opera, подивіться, чи працює вбудований в нього VPN.

Активований режим Турбо, який також є в деяких браузерах і працює за принципом VPN, теж впливає на кінцеву швидкість. Він може запускатися автоматично (наприклад в Яндекс.Браузері), а може бути випадково включений вами. Знайдіть в своєму веб-оглядачі таку функцію через внутрішні настройки і упевніться, що вона вимкнена і не знаходиться в режимі &171;Авто&187; .

Проблеми на стороні сайту

Ніколи не можна виключати того, що винен взагалі не ваш комп'ютер: досить часто скачування повільне через те, що на сервері, з якого відбувається завантаження, встановлено обмеження по віддачі. Таке дуже часто буває у американських і деяких європейських сайтів, де творцям доводиться ставити обмеження на скачування файлів. Якщо на сайті, з якого відбувається завантаження, є &171;дзеркала&187; (Альтернативні джерела, з яких є скачування контенту), спробуйте скористатися ними. Часто це вирішує проблему, так як завантаження на ПК відбувається з сервера іншої країни, і часом це дійсно набагато швидше, ніж якщо користуватися основною прямим посиланням на файл.

Крім цього, радимо перевірити припущення, виконавши скачування, наприклад, пісні з сайту, що знаходиться в доменній зоні вашої країни (Росія &8212; .ru, Україна &8212; .ua і т.п.). Нормальні показники скачування з усіх сайтів крім декількох дадуть зрозуміти, що, швидше за все, причина криється саме в обраних вами джерелах поширення файлів.

Збої у провайдера

При безуспішних спробах налагодити скачування через браузер можете звернутися і до провайдера, так як іноді винуватцем ситуації може виявитися він. Є сенс викликати фахівця додому тільки після того, як будуть проведені всі рекомендовані дії, спрямовані на виправлення проблеми.

Використання менеджера закачувань

В якості інструменту для тимчасового вирішення проблеми можна скористатися програмами-менеджерами завантажень. Вони являють собою поліпшену альтернативу вбудованим менеджерам в веб-оглядачі, що особливо помітно при збереженні на комп'ютер об'ємних файлів типу образу системи. Найвідоміший представник цієї категорії софта & 8212; Download Master. Прочитайте огляд на цю програму, натиснувши на кнопку нижче.

Завантажити Download Master

Интерфейс программы Download Master

Користуватися ним не складно, але для новачків у нас є стаття по грамотній роботі з додатком.

Детальніше: використання менеджера завантажень Download Master

Якщо програма не подобається, підшукайте аналог, наприклад, uGet.

більше статей на цю тему: