Використання типів ліній в AutoCAD

Якщо ви тільки починаєте своє знайомство з програмним забезпеченням AutoCAD, то могли помітити, що при створенні одного відрізка або полілінії вибирається суцільний тип малювання зі стандартною вагою лінії. Звичайно, часто в кресленнях використовується саме такий стиль ліній, проте існують і додаткові елементи, що позначаються певними штрихами або пунктирними відрізками. В рамках сьогоднішньої статті ми хочемо торкнутися теми типізації, а також продемонструємо створення власних простих і складових ліній.

Використовуємо типи ліній в AutoCAD

Як вже було сказано раніше, в різних проектах при певних обставинах використовуються найрізноманітніші типи ліній, які відрізняються від стандартної суцільний. Пов'язано це з тим, що по ГОСТ прийнято задіяти умовні позначення різних об'єктів, щоб не створювалося плутанини. В Автокад спочатку вбудовано кілька типів відрізків, проте вони не завжди задовольняють потреби користувачів. Тому сьогодні крім загальної інформації ми покажемо і приклад створення свого стилю через нескладний код.

Загальні поняття малювання ліній в AutoCAD

Переважна більшість креслень складається з примітивів, куди входять відрізки і полілінії. Вони можуть створювати групи або більш складні фігури, але часто вони застосовуються при позначенні стін і інших подібних об'єктів. Створення примітиву відбувається так:

 1. Перейдіть на головну вкладку стрічки, де в розділі &171; малювання & 187; виберіть один із відповідних інструментів.
 2. Инструменты для рисования примитивов и линий в программе AutoCAD
 3. Створіть першу точку відрізка, клікнувши по необхідному ділянці креслення лівою кнопкою миші.
 4. Рисование отрезка из линии в программе AutoCAD
 5. Продовжуйте додавання ліній, відокремлюючи точки шляхом натискання на ЛФМ.
 6. Создание дополнительных точек отрезка или полилинии в программе AutoCAD
 7. По завершенні натисніть на клавішу Enter . Якщо ви створювали кілька відрізків, кожен з них буде представлений у вигляді окремого елемента, а ось полілінія утворює блок.
 8. Пример отображения отрезка или полилинии в программе AutoCAD

Візьмемо за приклад прямокутник. Після його додавання ви можете виявити, що він є окремим блоком і фактично виконує ті самі властивості, що і звичайна полілінія. При цьому всі елементи зараз були створені за допомогою стандартного стилю ліній, який встановлюється за замовчуванням. Більш детальну інформацію про відрізки, полілінії і малюванні ми пропонуємо дізнатися в інших матеріалах на нашому сайті, а зараз ми перейдемо до основної теми нашої сьогоднішньої статті.

Детальніше:
малювання двовимірних об'єктів в AutoCAD
перетворення відрізків у полілінію в AutoCAD

Зміна типу лінії

Вище ми вже говорили про те, що в Автокад вбудовано кілька типів ліній, які можна використовувати без будь-яких проблем. Взяти за приклад той же стандартний пунктирний відрізок, що часто використовується в проектах, виконаних по ГОСТ. Зміна звичного стилю відбувається дуже легко, а вам про це потрібно знати наступне:

 1. Перебуваючи в головній стрічці програми, розгорніть розділ &171;властивості&187; , якщо він на даний момент закритий.
 2. Переход к разделу Свойства на главной ленте в программе AutoCAD
 3. У ньому знайдіть пункт під назвою &171;типи ліній & 187; . Вам достатньо буде навести курсор на який-небудь інструмент, щоб через секунду спливло докладний опис з його назвою і властивостями. Відкрийте список із доступними типами, натиснувши відповідну стрілку вниз.
 4. Переход к просмотру доступных стилей линий в программе AutoCAD
 5. Тут ви можете вибрати один з ГОСТ типів, клацнувши ЛФМ по необхідному варіанту. Як бачите, зліва присутній мініатюра лінії, а праворуч показується її опис. Детальніше про числових значеннях в назві ми поговоримо далі на тому етапі, коли будемо створювати власний тип. Якщо управляти таким списком вам незручно, клацніть по кнопці &171; Інше&187; , щоб відобразити дане меню в окремому вікні.
 6. Просмотр списка доступных стилей линий в программе AutoCAD
 7. Тепер ви можете вибрати абсолютно будь-який варіант стилізації, подивитися на зовнішній вигляд і ознайомитися з описом.
 8. Окно управления стилями линий в программе AutoCAD
 9. Коротко розглянемо процедуру створення нового відрізка з обраним стилем. Для початку вкажіть відповідний інструмент, який буде використовуватися для малювання. Його тип не має ніякого значення, оскільки властивості застосовуються на всі лінії.
 10. Рисование стандартного отрезка для ознакомления с типом линий в программе AutoCAD
 11. Задайте простий відрізок і підтвердіть дію, натиснувши на клавішу Enter .
 12. Создание отрезка необходимой длины в программе AutoCAD
 13. Як ви бачите на скріншоті нижче, типізація ліній змінилася. Тепер це переривчаста риса з вертикальними смугами на кожному відрізку.
 14. Ознакомление с действием нового типа линий в программе AutoCAD

Після внесення подібних змін будь-який відрізок буде створюватися в зазначеному форматі. Змінюється це такими ж діями &8212; потрібно повернутися в властивості і вибрати інший тип, наприклад, стандартний. Нічого в цьому складного немає, всі коригування здійснюються буквально за пару секунд.

Читайте також: Як зробити пунктирну лінію в AutoCAD

Створення власного простого типу

Іноді користувачі не знаходять в списках існуючих типів відповідний для них, адже не завжди потрібно оформляти креслення по ГОСТ або ж для нього діють незвичайні правила. У такому випадку доводиться придумувати обхідні шляхи, і найкращим варіантом буде швидке створення свого типу за допомогою коду. Код є універсальним і легко зчитується Автокадом. Користувачеві ж необхідно знати всього кілька правил оформлення, про які і піде мова далі.

Відразу відзначимо, що зараз ми розберемо створення легкого варіанту, до складу якого не входить текст або спеціальні знаки. Якщо вас цікавить складний стиль, перегляньте офіційну документацію Autodesk щодо синтаксису коду, і ми почнемо зі створення текстового файлу:

 1. Для почав згорніть або закрийте AutoCAD &8212; дана програма найближчим часом нам не знадобиться. Створіть текстовий документ для роботи в системному блокноті. Для цього натисніть правою кнопкою миші по порожньому місцю на робочому столі, виберіть пункт & 171; створити & 187; і клацніть на варіант & 171; текстовий документ&187; .
 2. Создание нового текстового документа для кодирования типа линий в AutoCAD
 3. Перейдіть в текстовий файл і для початку побудуйте за допомогою символів приблизний макет того типу, який ви хочете створити. Це допоможе швидше втілити ідею через код.
 4. Создание схематического образа типа линии в текстовом документе для AutoCAD
 5. Будь-який код набору рядків починається з встановлення назви та синтаксису. Завжди перший символ повинен бути * , оскільки це і позначає сам код. Потім без використання пробілу назвіть стиль так, як це буде завгодно. Поставте кому і знову ж за допомогою символів задайте опис, щоб в Автокаде потім було видно приклад лінії.
 6. Установка названия для нового типа лини и текстовом блокноте для AutoCAD
 7. Перейдіть на новий рядок, де в якості константи позначте велику англійську букву А . Поставте кому і без використання пробілів почніть задавати тип ліній. Давайте розглянемо схему 5,-2,5,-2,0,-2,0,-2,0,-2,5 . Перше число &8212; 5 . Воно завжди позначає довжину риси в міліметрах. У нашому випадку вона дорівнює п'яти. Потім йде пробіл &8212; -2 (завжди для використання відступів вводите саме це число). Потім знову повторюється риса в п'ять міліметрів і відступ. Точки задаються значенням 0 . Перед кожною точкою і після неї обов'язково повинен йти пробіл, тобто -2 .
 8. Кодирование типа линии в текстовом блокноте для программы AutoCAD
 9. Точно в такому ж порядку ви можете додавати на один текстовий файл безліч типів ліній, обов'язково починаючи їх опис зі знака зірочки. По завершенні не забудьте прибрати всі зайві позначення, наприклад, схематичне уявлення, створене на самому початку. Якщо цього не зробити, код буде працювати не зовсім коректно. Потім у розділі &171; Файл & 187; виберіть варіант &171; Зберегти як&187; .
 10. Переход к сохранению типа линии через блокнот для программы AutoCAD
 11. Встановіть ім'я файлу. В ідеалі потрібно вписати назву самого типу. В кінці обов'язково вкажіть тип файлу .lin , щоб вийшло щось типу новий_стиль.lin . Збережіть документ у будь-якому зручному місці на локальному сховищі.
 12. Выбор названия и места сохранения файла линии для программы AutoCAD
 13. Перейдіть в ту директорію, щоб переконатися в наявності там файлу відповідного формату.
 14. Просмотр файла линии после успешного сохранения для AutoCAD

Давайте ще раз повторимо основи &171;кодинга&187; типу ліній. Як ліній задається будь-яке позитивне значення, де число і позначається кількістю міліметрів. Пробіл завжди має значення -2 , а точка &8212; 0 . Швидко розглянемо ще два приклади:

 1. __ . __ . . __ . _ ___, де у нас є різні відрізки по 2 , 5 і 7 мм. в такому випадку код буде мати вигляд A,5,-2,0,-2,5,-2,0,-2,0,-2,5,-2,0,-2,2,-2,7 .
 2. . . . . ___ . . . ., де риса має значення 3 . A,0,-2,0,-2,0,-2,0,-2,3,-2,0,-2,0,-2,0,-2,0 .

Розгорнуту інформацію по темі створення простих і складних типів ліній представили розробники на своєму офіційному сайті. Тому якщо ви зацікавлені в подальшій розробці подібних стилів, рекомендуємо вивчити представлені матеріали, щоб бути в курсі всіх нюансів.

About Simple Custom Linetypes

Завантаження типів ліній в AutoCAD

Тепер у вас є свій власний тип ліній, але для роботи з ним потрібно виконати інтеграцію в Автокад. Абсолютно те ж здійснюється і з усіма іншими стилями, які були завантажені з Інтернету або отримані іншим чином. Від вас вимагається виконати такі дії:

 1. Перейдіть до AutoCAD і розгорніть розділ під назвою &171;властивості&187; .
 2. Переход к свойствам на главной ленте в программе AutoCAD
 3. Розгорніть список з усіма типами ліній.
 4. Переход к просмотру всех типов линий в программе AutoCAD
 5. Далі потрібно відкрити меню управління стилями. Для цього клацніть по рядку &171;Інше&187; .
 6. Переход к меню управления типами линий в программе AutoCAD
 7. Клікніть по кнопці &171;завантажити&187; .
 8. Переход к загрузке нового типа линий для программы AutoCAD
 9. Зліва відшукайте &171;Файл&187; , а потім натисніть по даній кнопці.
 10. Переход к выбору файла с типом линий для программы AutoCAD
 11. Відкриється вбудований оглядач. У ньому перейдіть до папки, куди раніше був збережений файл лінії. Виберіть його, двічі клікнувши ЛФМ.
 12. Выбор файла типа линии через встроенный обозреватель в AutoCAD
 13. Якщо в одному файлі присутній відразу кілька типів, вам буде запропоновано вибрати якийсь із них. У нашому випадку є код тільки одного стилю, тому і вкажемо його.
 14. Выбор типа линии для загрузки в программу AutoCAD
 15. Зазвичай нові користувацькі типи ліній додаються в кінець списку. Відшукайте підходящий варіант і виберіть його, щоб застосувати.
 16. Активация загруженного типа линий в программе AutoCAD
 17. Побудуємо полілінію, щоб переконатися в дієвості створеного раніше коду.
 18. Рисование полилинии для проверки типа линий в программе AutoCAD
 19. Як бачите, створився необхідний нам стиль з циклічним повторенням ліній і точок.
 20. Проверка собственного типа линий в программе AutoCAD через полилинию

Що стосується зміни товщини лінії, то це вже не входить в задачу типу і коригується окремо. Детальну інформацію по цій темі ви знайдете в іншому матеріалі на нашому сайті, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: змінюємо товщину лінії в AutoCAD

З цієї статті ви дізналися все про використання типів ліній в програмі AutoCAD. Як бачите, це дозволяє значно полегшити виконання певних завдань, а можливість створювати персональні варіанти стилів дозволить всіляко модернізувати креслення. У такому ж навчальному форматі написано і безліч інших матеріалів по темі Автокада на нашому сайті. Якщо ви є початківцем Користувачем, вам буде корисно ознайомитися з основними поняттями, щоб швидше розібратися з головною функціональністю даного софта.

Детальніше: використання програми AutoCAD

більше статей на цю тему: