Створення штрихування в AutoCAD

При роботі з кресленнями в AutoCAD нерідко з'являється потреба виконати штрихування певних об'єктів. Даний елемент позначає, з якого саме матеріалу виконані стіни, Двері або інші складові проекту. Крім цього, іноді за допомогою штрихування позначається грунт або якісь інші деталі. Звичайно, здійснити поставлене завдання можна і вручну, створюючи величезну кількість відрізків, але куди зручніше вдатися до використання вбудованої функції, про яку ми і поговоримо далі.

Створюємо штрихування в AutoCAD

Сьогодні нами буде розглянута не тільки банальна операція додавання штрихування, з якою впорається навіть початківець користувач. Ми торкнемося основні параметри і важливі нюанси, а також розповімо про редагування наявних заготовок і додаванні своїх. Розберемося у всьому по порядку, почавши зі створення необхідних ліній.

Застосування штрихування до замкнутих об'єктів

Відразу хочемо відзначити, що заштрихувати можна тільки замкнутий об'єкт, щоб результат вийшов коректним і правильним по розташуванню. Зазвичай зафарбовуються стіни, якісь отвори, двері або вікна. Ці елементи спочатку є замкнутими, тому ніяких проблем з реалізацією поставленої мети виникнути не повинно.

 1. Для початку знайдіть на кресленні потрібний блок або елемент, переконавшись в тому, що він підходить під зафарбовування.
 2. Поиск и настройка объектов для добавления штриховки в программе AutoCAD
 3. Подивіться на основну стрічку &8212; перший розділ тут називається &171;редагування&187; . У ньому клікніть по кнопці, значок якої і позначає штрихування (якщо ви наведете курсор на цю кнопку, то побачите підказку з назвою і коротким описом).
 4. Активация стандартного инструмента добавления штриховки в программе AutoCAD
 5. Відкриється Окремий розділ, де і налаштовуються лінії. Візьмемо за приклад один із стандартних зразків. Клацніть лівою кнопкою миші по & 171; зразок штрихування & 187; .
 6. Переход к выбору стандартных образцов штриховки в программе AutoCAD
 7. У меню, знайдіть потрібний варіант за назвою або відображеної мініатюрі. Якщо ви виконуєте робочий проект, слід враховувати, що штрихування оформляється по ГОСТ, тому вибирати слід тільки підходящий варіант зафарбовування, про що трохи докладніше ми поговоримо далі.
 8. Выбор одного из стандартных образов штриховки в программе AutoCAD
 9. Обов'язково включіть анотативний режим зафарбовування, щоб при зміні масштабу креслення змінювалося і відстань між кожною лінією. Це допоможе більш комфортно працювати з компонентами.
 10. Включение аннотативного режима создания штриховки в программе AutoCAD
 11. Що стосується самого масштабу, то він відображається внизу на статистичній панелі, де і включається його анотативність.
 12. Просмотр текущего масштаба чертежа в программе AutoCAD
 13. Виберіть об'єкт, який хочете зафарбувати в штрихування, а потім клікніть на ЛФМ. Проведіть ті ж дії з усіма іншими блоками, а після натисніть на Enter або пробіл , щоб закрити інструмент.
 14. Выбор первой точки для посторения штриховки на чертеже в AutoCAD
 15. Тепер ви бачите результат застосування анотативності. Крім цього, в даному режимі при зміні самого блоку, наприклад, його розтягуванні, буде змінюватися і штрихування, підлаштовуючись під нове розташування.
 16. Просмотр изменений штриховки при включенном режиме аннотативности в AutoCAD
 17. При потребі додати нові лінії в цьому ж зразку просто клацніть по кнопці &171;вказати точки&187; .
 18. Переход к добавлению новых точек штриховки текущего образца в AutoCAD
 19. Додайте їх так само, як це було зроблено раніше.
 20. Добавление новых точек штриховки текущего образца AutoCAD

Як ми вже згадали, існують певні державні правила, які стандартизують оформлення креслень, куди входить і виконання штрихування. За замовчуванням в AutoCAD додано безліч заготовок, серед них під ГОСТ потрапляють такі:

 • ANSI36 & 8212; використовується для позначення бетону;
 • ANSI35 & 8212; штрихування залізобетону;
 • ANSI32 &8212; при оформленні цегли.

Штрихування дерева зазвичай позначається вертикальними або горизонтальними прямими лініями, а грунту &8212; граничними лініями. Цього немає в AutoCAD, тому доведеться малювати їх самостійно за допомогою здійснення додаткових дій або завантажувати з інтернету. Про це все детально ви дізнаєтеся далі.

Створення граничного штрихування

Поговоримо про штрихування грунту або інших схожих компонентів креслення. Зазвичай вони мають вигляд граничної зафарбовування, тобто створювані лінії не замикаються і йдуть тільки по одному краю блоку. Малювати їх можна через фірмовий модуль СПДС. В останніх версіях Автокада він вже вбудований, а власникам старіших збірок його доведеться завантажити з офіційного сайту. Створення необхідного нам оформлення в цьому модулі відбувається так:

 1. Скористайтеся стрічкою, щоб перейти у вкладку під назвою &171;SPDs&187; .
 2. Переход к работе с модулем СПДС в программе AutoCAD
 3. Тут розгорніть розділ & 171; гранична штрихування & 187; .
 4. Выбор инструмента граничных штриховок в модуле СПДС программы AutoCAD
 5. У ньому виберіть будь-який зручний варіант оформлення. У нашому випадку це буде & 171; кордон грунту & 187; .
 6. Выбор образца граничной штриховки в модуле СПДС в программе AutoCAD
 7. Вкажіть першу точку штрихування.
 8. Выбор первой точки для посторения граничной штриховки в программе AutoCAD
 9. Проведіть лінію по всій довжині довжини, яку потрібно заштрихувати, а потім натисніть на Enter .
 10. Выбор дополнительных точек для посторения граничной штриховки в программе AutoCAD

Ви могли помітити, що в модулі присутній ще кілька варіантів граничної штрихування: гідроізоляція, термоізоляція і штрихова смуга. Запам'ятайте це і задійте кожен зразок у міру потреби, адже це значно спрощує процедуру оформлення проекту.

Редагування створених зразків штрихувань

Редагування наявних ліній полягає в налаштуванні їх кольору, прозорості і кута нахилу. Вище ми говорили про те, що штрихування для дерева доведеться створювати самостійно. Давайте на цьому прикладі торкнемося і тему редагування.

 1. За тим же принципом виберіть стандартний інструмент створення оформлення.
 2. Выбор инструмента штриховки для создания простого образца оформления в AutoCAD
 3. Для редагування ліній під дерево ідеально підійде зразок ANSI31.
 4. Выбор стандартного образца с косыми линиями для дальнейшего редактирования в AutoCAD
 5. Зафарбуйте всі необхідні об'єкти.
 6. Построение стандартного образца штриховки в AutoCAD
 7. Тепер на панелі зверху змініть значення & 171; кут&187; на 45 одиниць.
 8. Изменение угла наклона штриховки в программе AutoCAD
 9. Ви побачите, що штрихування з нахиленою стала строго у вертикальному положенні.
 10. Действие изменений угла наклона штриховки в программе AutoCAD
 11. При зміні значення на -45 відрізки будуть розташовуватися горизонтально.
 12. Изменение угла наклона штриховки для горизонтального отображения линий в AutoCAD
 13. Зверніть увагу і на інші параметри в розділі властивостей штрихування. Якраз тут здійснюється коригування масштабу, прозорості та кольору.
 14. Дополнительные параметры редактирования штриховки в AutoCAD

При виборі інших зразків встановлені раніше настройку будуть автоматично скинуті, враховуйте це при створенні нової штрихування.

Додавання завантажених зразків

Зараз на просторах інтернету присутня безліч популярних сайтів і форумів, де регулярно викладаються різні матеріали, пов'язані з AutoCAD. Іноді там зустрічаються і корисні зразки штрихувань, які користувачі хочуть встановити і собі в програму. Благо зробити це можна буквально в пару кліків.

 1. Спочатку завантажте файл собі на ПК. Розпакуйте його в будь-яке зручне місце, якщо він зберігається в архіві. Потім переходите в глобальні параметри Автокада через контекстне меню, яке з'являється після натискання ПКМ на вільній області робочого простору.
 2. Переход к глобальным параметрам программы AutoCAD
 3. Перейдіть на першу вкладку під назвою &171; файли & 187; .
 4. Переход ко вкладке Файлы в глобальных параметрах программы AutoCAD
 5. Розгорніть розділ & 171; шлях доступу до допоміжних файлів&187; .
 6. Открытие путей вспомогательных файлов в программе AutoCAD
 7. Першим посиланням буде розташування з кінцевою папкою &171;Support&187; . Запам'ятайте або скопіюйте шлях, потім в Провіднику перейдіть по ньому і перемістіть туди всі необхідні файли зразків.
 8. Копирование пути файлов поддержки в программе AutoCAD
 9. Можна не перезапускати програму, нові варіанти оформлення відразу ж з'являться в списку зразків (зазвичай вони відображаються в самому низу).
 10. Использование пользовательских штриховок в программе AutoCAD

Тепер Ви знаєте все про створення різних штрихувань на кресленнях в AutoCAD. Ми настійно рекомендуємо досконально вивчити цю операцію, адже при частій роботі з різними проектами ця функція значно полегшить оформлення стін, прорізів та інших об'єктів. Подібні керівництва по взаємодії з іншими інструментами і можливостями розглянутого програмного забезпечення ви знайдете в іншому нашому матеріалі, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: використання програми AutoCAD

більше статей на цю тему: