Повернення командного рядка в AutoCAD

Командний рядок або консоль &8212; один з головних елементів програмного забезпечення AutoCAD. Вона дозволяє швидко активувати різні елементи або функції шляхом введення відповідних команд. Через неї також вибираються певні режими для інструментів і налаштовуються значення при малюванні або редагуванні. Командний рядок, як і практично всі панелі в Автокаде, може всіляко редагуватися, в тому числі і ховатися з видимої області. Тому іноді користувачі стикаються з тим, що не можуть відшукати цей елемент і повернути його на робочий простір. В рамках даної статті ми продемонструємо методи виправлення цієї ситуації.

Повернення командного рядка в AutoCAD

Наведені далі методи є універсальними і можуть використовуватися абсолютно у всіх підтримуваних версіях розглянутої програми. Вони дозволяють як приховувати, так і включати демонстрацію консолі, тому радимо ознайомитися з усіма ними, щоб підібрати оптимальний для себе варіант.

Спосіб 1: налаштування прозорості

Іноді користувачі спеціально або випадково змінюють основні параметри відображення командного рядка і виходить така ситуація, коли вона стає практично повністю прозорою до того моменту, поки на неї не буде наведений курсор. При низькій яскравості екрану і певних налаштуваннях можна взагалі не розгледіти обриси консолі і порахувати її прихованою. Для налагодження нормального відображення потрібно виконати такі дії:

 1. Почніть вводити що-небудь на клавіатурі в AutoCAD і активуйте будь-яку команду. Після цього біля командного рядка з'являться відповідні написи. Так ви зможете знайти її розташування.
 2. Поиск командной строки в AutoCAD для изменения прозрачности
 3. Наведіть на неї курсор, щоб вона стала видимою, і натисніть на кнопку зі значком ключа для переходу в Налаштування.
 4. Переход к настройкам командной строки в программе AutoCAD
 5. У контекстному меню, що відкриється, виберіть параметр &171; прозорість&187; .
 6. Переход к настройкам прозрачности командной строки в программе AutoCAD
 7. Підніміть непрозорість, перемістивши верхній повзунок праворуч.
 8. Настройка прозрачности командной строки в программе AutoCAD
 9. Після збереження змін ви помітите, що консоль тепер видно на екрані.
 10. Корректное отображение командной строки после изменения прозрачности в AutoCAD

Спосіб 2: стандартна комбінація клавіш

Перший розглянутий випадок виникає рідко, найчастіше користувачі випадково натискають на гарячу клавішу, що відповідає за приховування і відображення консолі, після чого вона пропадає з виду. При спробі закриття вікна панелі ви бачите повідомлення, що відновлення відбувається шляхом натискання на Ctrl + 9 . Використовуйте цю комбінацію, щоб показати або приховати панель у потрібний момент &171;командний рядок&187; .

Горячая клавиша для скрытия и отображения командной строки в AutoCAD

В AutoCAD присутня ще безліч стандартних гарячих клавіш, які допоможуть спростити взаємодію з певними інструментами і функціями. Детально про них написано в окремій статті на нашому сайті, перейти до якої можна за наступним посиланням.

Детальніше: гарячі клавіші в AutoCAD

Спосіб 3: команда КОМСТР

Навіть якщо консоль знаходиться в закритому стані, у вас все одно є можливість набирати і активувати абсолютно будь-які команди. При введенні просто з'явиться додаткове контекстне меню з усім вмістом. Там наберіть комстр , а потім виберіть відповідний варіант, щоб повернути командний рядок у нормальне положення.

Ввод команды для отображения консоли в программе AutoCAD

За замовчуванням консоль розташовується внизу робочого простору, тому вона і повинна відобразитися там після активації комстр .

Отображение консоли после ввода команды в AutoCAD

Спосіб 4: Меню&171; Палітри & 187;

Управління зовнішнім виглядом додаткових компонентів і панелей в AutoCAD також відбувається через стандартне меню в стрічці. Називається воно & 171; Палітра&187; , а включення або приховування командного рядка через нього здійснюється так:

 1. Зверніть увагу на головну стрічку. Там перемістіться у вкладку & 171; Вид&187; .
 2. Переход в меню Вид для отображения командной строки в AutoCAD
 3. У розділі під назвою &171;палітри&187; Натисніть на значок командного рядка. Він і відповідає за відображення.
 4. Включение отображения командной строки на панели Палитры в AutoCAD
 5. Після цього внизу повинна з'явитися консоль в своєму стандартному або призначеному для користувача вигляді.
 6. Отображение командной строки после активации через Палитры в AutoCAD

Спосіб 5: розташування консолі

Як ви могли бачити на наведених вище скріншотах, стандартно консоль розташована по центру робочого простору в нижній частині. Однак це розташування змінюється точно так само, як у випадку з будь-якими іншими панелями. Тому якщо ви не виявили командний рядок внизу, подивіться на всю робочу область, адже вона могла бути випадково переміщена в інше місце. Після знаходження натисніть на кнопку в лівому краю панелі і перемістіть її в більш відповідну область на екрані.

Кнопка для перемещения панели командной строки в AutoCAD

Ви були ознайомлені з усіма відомими методами відображення та приховування командного рядка в AutoCAD. Як бачите, існує їх досить багато, тому кожен користувач знайде оптимальний варіант. Що стосується виконання інших дій в розглянутому ПО, то пропонуємо вивчити спеціальний матеріал по цій темі далі.

Детальніше: як користуватися AutoCAD

більше статей на цю тему: