Чим відрізняються Яндекс.карти від Яндекс.Навігатор

Тип програмного продукту

Яндекс.Карти – це сервіс з картами і супутниковими знімками міст і населених пунктів по всьому світу. Його можна відкрити на комп'ютері, і працювати так іноді навіть зручніше. Наприклад, можна побудувати складний маршрут в браузері, а потім відразу передати його на мобільний пристрій.

Передача маршрута из сервиса Яндекс Карты в приложение

Читайте також: Як користуватися сервісом Яндекс. Карти


Всі збережені в веб-інтерфейсі місця, організації та інші об'єкти будуть потім доступні в мобільному додатку Карти під тією ж обліковим записом. Закладки в приложении Яндекс Карты

Яндекс.Навігатор - це лише додаток без веб-версії. Воно розроблено на базі Яндекс.Карт, тому дані між ними синхронізуються. Програмне забезпечення виконано так, щоб було максимально зручно користуватися ним за кермом автомобіля.

Закладки в приложении Яндекс Навигатор

Читайте також: Як користуватися Яндекс.Навігатором на мобільному пристрої

Робота з маршрутами

Побудова маршрутів – головна функція обох додатків. Є можливість прокладати шляхи як щодо місця розташування пристрою, так і між будь-якими іншими точками. Причому це буде працювати навіть без підключення до Інтернету, якщо попередньо завантажити потрібні карти.

Читайте також: завантаження карти з Яндекс.Навігатор

Проте Yandex.Maps більш гнучкі в цьому плані. Сервіс пропонує користувачеві відразу кілька способів потрапити в пункт призначення – на автомобілі, велосипеді, пішки, за допомогою таксі або громадського транспорту.

Построение маршрута в приложении Яндекс Карты

Читайте також: пошук за координатами в Яндекс.Карта

Яндекс.Навігатор прокладає маршрути тільки по дорогах, так як передбачає, що користувач буде пересуватися на автомобільному транспорті.

Построение маршрута в Яндекс Навигаторе

Читайте також:
як прокласти маршрут в Яндекс.Навігатор
як зберегти маршрут в Яндекс.Навігатор

Навігаційні можливості

Обидва додатки підтримують режим навігації. В їх налаштуваннях можна включити функцію " дорожня ситуація» , щоб в реальному часі відображалася ступінь завантаженості доріг, а також події на них: ДТП, перекриття руху, дорожні роботи, розташування камер, світлофорів та інше. Це дозволяє коригувати маршрут під час їзди.

Отображение дорожных событий в приложениях Карты и Навигатор

Істотних відмінностей тут практично немає, але в Налаштуваннях навігатора є опція " альтернативні маршрути» . Якщо під час руху з'явиться більш зручний шлях, крім тих, які вже були запропоновані, і буде час на нього перебудуватися, додаток сповістить про це.

Включение поиска альтернативных маршрутов в Яндекс Навигаторе

Управління

Спосіб взаємодії з ПЗ – один з найважливіших факторів, особливо якщо ви за кермом автомобіля. Yandex Навігатор підтримує повністю голосове управління, яке активується в Налаштуваннях і запускається спеціальною фразою. Команди розбирає добре і реагує швидко. Не відриваючи рук від керма, можна будувати і скидати маршрути, знаходити об'єкти, дізнаватися погоду, робити позначки і ін голосовий помічник готовий підтримувати бесіду в дорозі і надати реальну допомогу. Наприклад, при під'їзді до пункту призначення можна попросити його знайти місце для паркування.

Включение голосового управления в Яндекс Навигаторе

Яндекс.Карти використовують голосові підказки під час ведення Користувача за маршрутом, але звернеться за допомогою або поговорити тут ні з ким. Доступний лише голосовий пошук та Набір тексту. Перебудова маршрутів та інші дії відбуваються вручну.

Использование голосового набора в приложении Яндекс Карты

У Картах на вибір дають два голоси і ще два можна завантажити. Навігатор має 4 базових і на даний момент більше двох десятків голосів, доступних для завантаження.

Список доступных голосов в приложениях Карты и Навигатор

Орієнтування

Ходити по незнайомому району або місту зручніше з Yandex Картами. До об'єктів і місць тут додаються картки з інформацією про них, відгуками і фотографіями. При бажанні можна написати свій відгук або додати фото.

Карточка организации в Яндекс Картах

Читайте також:
Як додати фото на Яндекс. Карти
як додати відгук на Яндекс. Карти

Завдяки панорам вулиць можна дізнатися Розташування організації щодо інших об'єктів, а також подивитися на розв'язки, дорожні знаки і місцеві визначні пам'ятки.

Панорама улицы в Яндекс Картах

В Яндекс.Картах можна додати свою організацію, попередньо зареєструвавши її в Яндекс.Довідник.

Добавление организации на Яндекс Карты

Суть Яндекс.Навігатора-довести до потрібної точки найкоротшим шляхом, тому можливості взаємодії з об'єктами мінімальні. Додати організацію в цьому додатки не можна. Картку вже доданих об'єктів подивитися можна, але містить вона в основному контактну інформацію, а доступні там звичайні дії-перейти на сайт, зателефонувати, поділитися або додати в»Закладки" .

Карточка организации в Яндекс Навигаторе

Довідкові матеріали

Обидва додатки мають інформаційні розділи з корисними матеріалами, але тематика їх різниться. У Картах можна знайти розклад автобусів, Найближчі аптеки і банкомати, місця для прогулянок та іншу актуальну інформацію. Є блок з добірками та історіями, наприклад, «де покататися на лижах», «куди піти в гори» та ін.

Информационный блок в приложении Яндекс Карты

У навігаторі також є розділ з корисними статтями і сервісами, але на автомобільну тематику. Наприклад, можна дізнатися, чи потрапило авто під відкличну компанію автовиробника, почитати про нові тарифи ОСАГО, викликати найближчий Евакуатор в разі поломки транспорту, перевірити vin авто і ін.

Информационный блок в Яндекс Навигаторе

Індивідуальні функції Яндекс.Карт

Виклик таксі

У мобільному додатку Яндекс.Карт можна викликати таксі і відразу дізнатися приблизну вартість поїздки, вибравши відповідний тип маршруту. Для цього на пристрої має бути встановлено додаток Яндекс.Таксі).

Вызов такси в приложении Яндекс Карты

Громадський транспорт

Ця функція дозволяє в режимі реального часу стежити за пересуванням громадського транспорту. Наприклад, якщо потрібно потрапити в яке-небудь місце, то можна дізнатися, який вид транспорту туди їде, де він в даний момент знаходиться, а також його розклад і приблизний час прибуття на зупинку.

Слежением за общественным транспортом в приложении Яндекс Карты

Читайте також:
громадський транспорт в Яндекс.Картах на ПК онлайн
як відстежити автобус за допомогою Яндекс.Карт

Дзеркала

Користуватися цією функцією можна тільки в веб-інтерфейсі сервісу. Це слайд-шоу з серій знімків, які користувачі роблять в мобільному додатку "Народна карта" під час руху по вулицях пішки або в автомобілі.

Просмотр снимков дорог в веб-версии Яндекс Карт

Читайте також: як створювати знімки доріг в народній карті

Редактор Карт

З Сервісу або мобільного додатку можна відкрити редактор народної карти, щоб створювати і редагувати будь – які об'єкти-дороги, будинки, селища, річки, і ін природно, після успішного проходження модерації всі зміни з'являться в Яндекс.Навігатор.

Запуск редактора Карт из приложения Яндекс Карты

Індивідуальні функції Яндекс.Навігатор

Яндекс.Музика

Це окремий сервіс, але він інтегрований в Yandex Навігатор. Якщо оформлена підписка, можна швидко включити музику вручну або за допомогою голосового помічника.

Включение музыки в приложении Яндекс Навигатор

Оплата штрафів і парковок

В обидва додатки вбудовані Яндекс.Заправки-сервіс для оплати бензину, не виходячи з машини, коли вона знаходиться на території АЗС, яка є партнером компанії.

Заправка автомобиля в приложении Яндекс Навигатор

В Яндекс.Навігаторі подібних функцій більше. При під'їзді до парковки можна дізнаватися вартість місця на ній і оплачувати його прямо з машини. Тут же є можливість перевірити наявність штрафів ГИБДД і оплатити їх за допомогою сервісу ЮМопеу.

Проверка штрафов в Яндекс Навигаторе

більше статей на цю тему: