обчислення і пошук за координатами на Яндекс.Карта

Варіант 1: Веб-сайт

На веб-сайті Яндекс.Карт можна використовувати координати як з метою обчислення точного місця розташування будь-якого об'єкта без видимої мітки, так і для швидкого пошуку місць. Варто враховувати, що найбільша кількість інструментів доступно саме в повній онлайн-версії сервісу, тоді як додаток є лише альтернативою.

Перейти до Яндекс.Карта

Обчислення координат

 1. Найпростіший спосіб дізнатися координати фіксованого об'єкта на карті полягає у використанні внутрішньої системи пошуку. Наприклад, введіть назву міста в зазначене текстове поле, натисніть «Enter» на клавіатурі і уважно ознайомтеся з карткою в правій частині сторінки. Переход к поиску места на веб-сайте Яндекс.Карт

  Саме тут під назвою будуть вказані дані. Варто враховувати, що у випадку з великими областями координати вказують на центр, а не на якесь конкретне місце.

 2. Вычисление координат населенного пункта на веб-сайте Яндекс.Карт
 3. Якщо вас цікавлять координати конкретного об'єкта або організації, клацніть ЛФМ за назвою і переконайтеся, що в правій частині сторінки з'явилося докладний опис. Самі дані про місцезнаходження стануть доступні після натискання по блоку із зазначенням точної адреси.
 4. Переход к просмотру координат объекта на веб-сайте Яндекс.Карт
 5. На веб-сайті розглянутого сервісу можна обчислити координати і будь-яких не зазначених місць за допомогою контекстного меню. Для цього знайдіть потрібну точку будь-яким зручним способом, клікніть правою кнопкою миші і скористайтеся опцією " що тут» . Переход к просмотру координат конкретного места на веб-сайте Яндекс.Карт

  В результаті знову ж з'явиться картка з коротким описом району і всіх пов'язаних особливостей, надаючи також інформацію про координати. Щоб скопіювати дані, просто клікніть лівою кнопкою миші по зазначеній рядку.

  Просмотр координат конкретного места на веб-сайте Яндекс.Карт

  Можна також просто клацнути лівою кнопкою миші по будь-якій області на карті і натиснути За назвою об'єкта у спливаючій підказці. Це призведе до відкриття інформаційної картки.

 6. Просмотр карточки конкретного места на веб-сайте Яндекс.Карт
 7. Крім іншого, коли на карті вибрано якесь місце, для отримання потрібної інформації може бути використана адресний рядок. У такому випадку координати розташовані між символами «?ll=» і «&mode» , а також розділені за допомогою «%2» . Получение координат из адресной строке браузера на веб-сайте Яндекс.Карт

  Ми постаралися розглянути всі основні способи обчислення координат, проте напевно можна знайти і інші. Наприклад, для цього цілком підійде редактор користувальницьких карт.

Пошук за координатами

Отримані тим чи іншим чином координати можна використовувати для найбільш ефективного пошуку об'єктів, вставивши дані, розділені комою, в текстове поле " Пошук місць та адрес» . Також можете вдатися до використання адресного рядка браузера.

Детальніше: пошук за координатами на Яндекс.Карта

Процесс поиска по координатам на веб-сайте Яндекс.Карт

Варіант 2: Мобільний додаток

Офіційний мобільний клієнт Яндекс.Карт, Доступний на Android і iOS-пристроях, дозволяє також без проблем обчислювати і проводити пошук за координатами. Більш того, самі по собі способи практично не відрізняються від описаного раніше на прикладі повної версії сайту.

Завантажити Яндекс. карти з Google Play Маркета
завантажити Яндекс. карти з App Store

Обчислення координат

 1. Мобільний додаток надає лише один основний метод обчислення координат, що поширюється на конкретні точки. Щоб отримати потрібну інформацію, знайдіть і утримуйте місце на карті, після чого скористайтеся опцією " що тут» у спливаючому вікні.
 2. Переход к просмотру координат конкретного места в приложении Яндекс.Карт
 3. Шукані дані будуть розташовані в нижньому блоці поруч із рядком»координати" . Для швидкого копіювання значень використовуйте зазначену на скріншоті кнопку навпроти зазначеного рядка.
 4. Просмотр координат конкретного места в приложении Яндекс.Карт

Пошук за координатами

Здійснити пошук за координатами через розглянутий додаток можна вставивши дані в текстове поле " Пошук місць та адрес» . При цьому слід дотримуватися загальноприйнятого формату, де параметри повинні бути обмежені сімома знаками після коми і розділені між собою.

Процесс поиска по координатам в приложении Яндекс.Карт

Враховуйте, що за замовчуванням на Яндекс.Картах в якості першого значення йде Північна широта, тоді як другим є Західна довгота.

більше статей на цю тему: