Вимірювання відстані на Яндекс.Карта

Яндекс.Карти &8212; один з популярних онлайн-сервісів компанії Яндекс, що надає всю необхідну інформацію про місця, дорогах, розташуванні різних об'єктів та інше. У його функціональність входить не тільки показ самої основної інформації, він дозволяє прокласти маршрут і виміряти відстань від однієї точки до іншої, самостійно задаючи траєкторію руху. Саме про вимірювання відстані і піде мова в нашому сьогоднішньому матеріалі.

Вимірюємо відстань на Яндекс.Карта

Сервіс Яндекс.Карти доступний до використання як на сайті, в якості повної комп'ютерної версії, так і через Мобільний додаток, де присутня безліч своїх особливостей і відмінностей. Давайте по черзі розглянемо два цих варіанти, щоб у всіх користувачів більше не залишилося питань по даній темі і все змогли впоратися з поставленим завданням.

Спосіб 1: повна версія сайту

Далі ви побачите, через яку функцію слід використовувати саме повну версію сайту, оскільки даний інструмент просто відсутній в мобільному додатку. Повністю прочитайте представлене нижче керівництво, щоб детально вивчити розглянуту можливість &8212; це дозволить повною мірою задіяти її.

 1. Відкрийте головну сторінку сайту Яндекс, перейшовши за вказаною вище посиланням. Там перейдіть в розділ &171;карти&187; .
 2. Переход к измерению расстояния на сайте Яндекс.Карты
 3. Тут ви можете відразу ж відшукати місце, відстань до якого хочете виміряти, ввівши дані в пошуковий рядок.
 4. Выбор места для измерения расстояния на сайте Яндекс.Карты
 5. Якщо відстань буде рахуватися лише на основі двох точок, простіше просто Прокласти маршрут, вибравши один із способів пересування. Детальніше про це читайте в іншому нашому матеріалі за наступним посиланням.
 6. Проложение маршрута для измерения расстояния на сайте Яндекс.Карты

  Детальніше: як прокласти маршрут в Яндекс Картах

 7. Тепер перейдемо безпосередньо до того інструменту, про який ми згадали вище. Називається він &171;лінійка&187; і дозволяє накреслити абсолютно будь-який маршрут з будь-якою кількістю точок. Активуйте його, клікнувши по відповідній кнопці.
 8. Включение инструмента Линейка на сайте Яндекс.Карты
 9. Після натисніть лівою кнопкою миші на одному з місць, щоб створити першу точку. Вона буде виділена характерним колом.
 10. Установка первой точки для инструмента Линейка на сайте Яндекс.Карты
 11. Створіть необмежену кількість точок до кінцевого пункту, використовуючи різні лінії для поворотів та інших деталей. Якщо ви створили одну велику лінію і потрібно змінити її, додавши точку, просто натисніть на необхідної частини фрагмента і перемістіть його в потрібне місце.
 12. Установка дополнительных точек для инструмента Линейка на сайте Яндекс.Карты
 13. Як ви можете спостерігати на скріншоті, довжина лінії обмежується лише самою картою, а на кінцевій точці завжди відображається відстань в кілометрах або метрах.
 14. Измерение расстояния любого масштаба при помощи линейки на сайте Яндекс.Карты

Тепер Ви знаєте про те, як вимірювати відстань в повній версії розглянутого сервісу. Далі давайте обговоримо виконання схожих дій в мобільному додатку.

Спосіб 2: Мобільний додаток

На жаль, в мобільному додатку Яндекс. Карти відсутня функція & 171; лінійка&187; , що викликає деякі ускладнення при спробі обчислити відстань. Зробити це можна тільки так, як це показано в наступній інструкції.

 1. Увімкніть визначення розташування і клікніть на будь-яку точку недалеко від себе. Внизу Ви побачите відстань до неї. На далекі дистанції ця функція не спрацьовує.
 2. Расстояние до объекта в мобильном приложении Яндекс.Карты
 3. Однак нічого не заважає прокласти вам маршрут, вказавши зручний засіб пересування. Детально про це теж написано в тому матеріалі, який ми вже рекомендували до ознайомлення.
 4. Проложить маршрут в мобильном приложении Яндекс.Карты
 5. Крім цього, ви можете ввести місце або адресу в рядок пошуку.
 6. Найти точку в мобильном приложении Яндекс.Карты
 7. У результатах відобразиться відповідна точка, а праворуч буде відзначено відстань її від вас.
 8. Просмотр расстояния до точки в мобильном приложении Яндекс.Карты

Як бачите, функціональність мобільного додатку Яндекс.Карти досить мізерна в плані вимірювання відстані, тому найкраще зробити це за допомогою повної версії сайту. Вище ви були ознайомлені з покроковим виконанням цієї операції, тому з нею не повинно виникнути ніяких складнощів.

більше статей на цю тему: