пошук за координатами в Яндекс.Карта

Яндекс.Карти &8212; один з популярних сервісів від вітчизняного розробника, що дозволяє переглядати розташування об'єктів на карті світу. Тут зібрано безліч інформації про різних географічних місцях, будівлях та інших складових карти. Для користувачів була створена функція пошуку, щоб можна швидко знаходити певне місце за заданою назвою. Спеціально відведена рядок також дозволяє здійснити пошук за координатами, про що і піде мова в рамках сьогоднішньої статті.

Шукаємо за координатами в Яндекс.Карта

Серед всіх можливих варіантів пошуку введення координат не користується популярністю, оскільки далеко не всі володіють подібною інформацією. Однак іноді деяким користувачам все ж доводиться скористатися такими відомостями про об'єкт, щоб дізнатися його місце розташування. При введенні даних в рядок пошуку на Яндекс.Картах слід враховувати наступні моменти:

 • Один із стандартних типів введення виглядає так 79°30' пн. ш.76°54' сх. д. &8212; що означає градуси, хвилини північної широти та східної довготи. При цьому обов'язково слід вказувати позначення градусів і хвилин.
 • Якщо відсутня можливість створити запит в такому форматі, слід використовувати такий вигляд: 55.777044,37.555554, де за замовчуванням також застосовується Північна широта і Східна довгота. Конвертація позначення координат доступна безкоштовно на одному з безлічі онлайн-сервісів, тільки обов'язково враховуйте, що розглянуті карти підтримують тільки до семи цифр після коми.
 • При бажанні зміни запиту використовуються позначення N або з-північ, S або Ю — південь, E або в — схід, W або з — захід, а координати при цьому виглядають так: S55.777044,W37.555554 або 55.777044 S,37.555554 W.

Тепер, коли ми розібралися з правилами введення, можна переходити безпосередньо до пошуку, що здійснюється наступним чином:

 1. Перебуваючи на головній сторінці пошуковика Яндекс, перейдіть в розділ &171;карти&187; , клікнувши на відповідний напис.
 2. Переход к сервису для поиска по координатам в Яндекс.Картах
 3. Вгорі ліворуч у відповідному рядку введіть запит.
 4. Ввод координат в строку поиска через Яндекс.Карты
 5. Потім з'явиться відповідний результат. Натисніть на нього, щоб перейти.
 6. Отображение результата поиска по координатам в Яндекс.Картах
 7. Знайдене місце відзначиться маркером на карті, а зліва з'явиться позначення координат в іншому форматі.
 8. Просмотр результата поиска по координатам в Яндекс.Картах
 9. Пошук за іншим форматом введення також чудово працює, що ви спостерігаєте на наступному скріншоті.
 10. Ввод координат в другом формате в Яндекс.Картах
 11. При необхідності складання маршруту обидві точки (A і b) можуть позначатися за допомогою координат.
 12. Проложение маршрута с использованием координат в Яндекс.Картах

Читайте також: як прокласти маршрут в Яндекс Картах

Як бачите, нічого складного в введенні координат на Яндекс.Картах немає. Від вас вимагається тільки отримати правильну точку і вписати її в рядок, дотримуючись при цьому правила набору, про які ми розповіли на початку матеріалу.

Читайте також: Як виміряти відстань на Яндекс Картах

більше статей на цю тему: