розблокування завантажувача пристроїв Xiaomi

Після розблокування завантажувача (бутлоадера) випущеного Xiaomi (під брендами Mi, Redmi, POCO) смартфона його власник отримує масу раніше недоступних можливостей в плані управління програмною частиною девайса. До таких переваг відносяться отримання привілеїв суперкористувача, установка кастомного рекавери, розгортання неофіційних прошивок і т. п., а головне-відновлення офіційної ОС через режим «FASTBOOT» на втратив здатність нормально запускатися Android-пристрої.

Відповідальність за результати і наслідки виконуваних щодо мобільного пристрою операцій лежить виключно на його власника або здійснює втручання в роботу ОС Android особі! Всі рекомендації зі статті виконуються вами на свій розсуд, на власний страх і ризик!

Визначення поточного статусу завантажувача

Існує кілька способів визначення статусу блокування завантажувача на смартфоні Xiaomi, а далі розглянемо два найбільш поширених. Точність результатів обох варіантів дій загалом однакова.

Спосіб 1:» Налаштування " Android

Найпростіший метод з'ясувати, в якому статусі знаходиться завантажувач мобільного девайса Сяомі, полягає в перегляді значень деяких параметрів в одному з розділів»Налаштування" мобільної ОС. Використовуємо в першу чергу, так як практично все нижчеописане в будь-якому випадку доведеться виконувати, якщо прийнято рішення розблокувати бутлоадер.

 1. Активуємо відображення за замовчуванням прихованого переліку параметрів пристрою під назвою»для розробників" в " Налаштуваннях» мобільної ОС. Про те, як це зробити, розказано в матеріалі за наступним посиланням:

  Детальніше: активація режиму "для розробників" на смартфонах Xiaomi

 2. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 02
 3. Відкриваємо став доступним розділ особливих налаштувань девайсаКак разблокировать загрузчик Xiaomi 03

  І розглядаємо два параметри:

  • »розблокування OEM" & 8212; при разлоченном бутлоадере ця опція неактивна, під її назвою вказано «завантажувач ОС вже розблоковано» . Как разблокировать загрузчик Xiaomi 04

   У разі якщо завантажувач девайса розблокування не піддавався, під найменуванням пункту спостерігаємо "дозволити розблокування завантажувача ОС" .

   Как разблокировать загрузчик Xiaomi 05
  • Перегорнувши список, знаходимо функцію»Статус Mi Unlock" , натискаємо на неї, потім на напис »згоден" під запитом доступу до даних пристрою.

   Как разблокировать загрузчик Xiaomi 06

   На екрані бачимо або повідомлення " завантажувач розблоковано» ,

   Как разблокировать загрузчик Xiaomi 58

   Або підтвердження зворотного:

   Как разблокировать загрузчик Xiaomi 07

Спосіб 2: Fastboot

Наступний варіант дій по визначенню статусу бутлоадера більш складний, ніж попередній, але він більш універсальний і може застосовуватися в тому числі щодо пристроїв Xiaomi і суббрендів, які не запускаються в ОС Android (MIUI).

Завантажити SDK Platform Tools з офіційного сайту

 1. З відкривається після переходу за посиланням вище сайту Android DevelopersКак разблокировать загрузчик Xiaomi 16

  Завантажуємо архів SDK Platform Tools - в ньому міститься необхідна для наступних маніпуляцій консольна утиліта Fastboot .

 2. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 10
 3. Розпаковуємо отриманий пакетКак разблокировать загрузчик Xiaomi 11

  І копіюємо папку «platform-tools» з нього

  Как разблокировать загрузчик Xiaomi 12

  До кореневого каталогу диска з: .

 4. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 13
 5. Переводимо тестований Android-девайс в режим «FASTBOOT» . Тут дії універсальні для всіх моделей Xiaomi: вимикаємо смартфон, чекаємо кілька секунд і потім одночасно натискаємо на ньому кнопки »гучність–" і " Включення / блокування» . Утримуємо кнопки до появи на екрані пристрою назви режиму «FASTBOOT» і над ним відображеної на наступному фото картинки. Коли це станеться, відразу припиняємо вплив на кнопки.
 6. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 09
 7. Підключаємо мобільний девайс до USB-порту комп'ютера, відкриваємо «Диспетчер пристроїв» Windows, щоб перевірити наявність в системі і працездатність забезпечують роботу з переведеним в стан «FASTBOOT» смартфоном драйверів.

  Детальніше: відкриваємо & 171; Диспетчер пристроїв & 187; в Windows 10

  Розкриваємо категорію пристроїв «Android Phone» , в ній повинен бути присутнім пункт «Android Bootloader Interface» &8212; якщо це так, переходимо до виконання наступного кроку цієї Інструкції.

  Как разблокировать загрузчик Xiaomi 14

  Коли ситуація з драйвером не відповідає зазначеній, компоненти необхідно інсталювати або перевстановити вручну. З цією метою можна використовувати файли із запропонованого за наступним посиланням пакету універсальних драйверів для смартфонів Xiaomi:

  Завантажте універсальні драйвери для смартфонів Xiaomi

 8. Відкриваємо папку «platform-tools» у Провіднику Windows. Звідси, скориставшись меню " Файл» , запускаємо оболонку командного рядка PowerShell. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 15

  Інший варіант-відкриваємо PowerShell шляхом введення запиту в поле пошуку біля кнопки «ПУСК» ,

  Как разблокировать загрузчик Xiaomi 17

  Вводимо команду переходу в папку з утилітою Fastboot:

  Cd C:\platform-tools

  Как разблокировать загрузчик Xiaomi 18

  Варто відзначити, що для наступних маніпуляцій можна задіяти звичайну &171;командний рядок&187; Віндовс, а не її сучасну оболонку. При такому виборі інструментарію відкриваємо консоль і виконуємо вищевказану команду переходу в папку «platform-tools» .

  Детальніше: відкриття командного рядка в Windows 10

 9. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 19
 10. Вводимо в PowerShell (в звичайній консолі не потрібно) вказівку:

  Cmd

  Натискаємо»введення" .

 11. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 20
 12. Пишемо команду перевірки правильності визначення мобільного девайса в стані «FASTBOOT» десктопним софтом і натискаємо «Enter» :

  Fastboot devices

  Как разблокировать загрузчик Xiaomi 21

  Відповіддю консолі, коли сполучення встановлено і коректно, буде s / n телефону c відміткою fastboot :

 13. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 22
 14. Нарешті, отруюємо в мобільний девайс команду визначення значень окремих його параметрів, серед яких і статус бутлоадера:

  Fastboot oem device-info

 15. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 23
 16. За значенням параметра «Device unlocked» у переліку відповідей консолі Windows визначаємо статус завантажувача мобільної ОС:
  • «Device unlocked: false» - заблоковано;
  • Как разблокировать загрузчик Xiaomi 49
  • «Device unlocked: true» - розблоковано.
  • Как разблокировать загрузчик Xiaomi 24

Підготовка до розблокування завантажувача

Щоб процедура разлочки бутлоадера пройшла без збоїв і не принесла організує її користувачеві ніяких проблем, потрібне дотримання декількох умов. Їх забезпечення можна умовно розділити на три основні кроки, які потрібно виконати заздалегідь, перш ніж ініціювати розблокування завантажувача будь-яким способом і на будь-якій моделі смартфона Xiaomi.

Крок 1: Mi Рахунок

Розблокування завантажувача смартфонів Xiaomi здійснюється засобами створеної і підтримуваної виробником екосистеми, і тому без авторизації девайса в останній процедуру здійснити практично неможливо. Таким чином готуючи Mi, Redmi або POCO до разлочке бутлоадера, його власнику насамперед слід зареєструвати Mi Аккаунт і прив'язати його (авторизуватися в облікового запису) до мобільного пристрою.

Детальніше: Як створити Mi Аккаунт і авторизуватися в ньому на смартфоні Xiaomi Как разблокировать загрузчик Xiaomi 50

Крок 2: Резервне копіювання інформації

Не абсолютно у всіх (залежить від моделі пристрою і версії керуючої їм ОС), але в більшості випадків процедура розблокування завантажувача супроводжується скиданням налаштувань піддається їй апарату, а також знищення всіх містяться в пам'яті телефону призначених для користувача файлів і іншої інформації.

Как разблокировать загрузчик Xiaomi 51

Тому другим етапом підготовки до запланованого втручання в роботу системного ПО смартфона Xiaomi має стати резервне копіювання всіх представляють цінність даних і, бажано, вивчення можливості і планування їх відновлення згодом.

Детальніше:
Резервне копіювання даних на смартфонах Xiaomi
відновлення інформації на Android-девайсах Xiaomi

Крок 3: налаштування смартфона

Наступна процедура є найважливішою з точки зору отримання можливості перевести завантажувач Android-девайса Xiaomi в статус &171;Unlocked&187; , і без її попереднього виконання разлочку на сьогоднішній день абсолютно точно реалізувати не вдасться:

 1. Забезпечуємо можливість підключити смартфон до мобільного інтернету, &8212; тільки через забезпечуване стільниковою мережею з'єднання можливо виконати розглянуту процедуру до кінця і результативно, Wi-Fi в цьому випадку не підійде!
 2. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 42
 3. Відкриваємо доступ в розділ " для розробників» «Налаштування» ОС MIUI (посилання на докладну інструкцію по даній дії можна знайти в першій частині цієї статті) і переходимо в нього.
 4. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 43
 5. Активуємо опцію «розблокування OEM» (або переконуємося, що це вже виконано).
 6. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 44
 7. Якщо це ще не зроблено, вимикаємо модуль «Wi-Fi» і активуємо " Стільникові дані» .
 8. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 45
 9. Далі знаходимо в переліку " для розробників» і викликаємо функцію «Статус Mi Unlock» , тапа »згоден" під запитом " потрібні дозволи» .
 10. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 46
 11. Натискаємо на розташовану внизу екрану кнопку " Пов'язати аккаунт з пристроєм» і деякий час чекаємо появи внизу (відобразиться на короткий час) повідомлення «процес завершено. Mi Аккаунт тепер пов'язаний з цим пристроєм» . Как разблокировать загрузчик Xiaomi 47

  Ознайомившись з представленим системою описом тих дій, які далі робити не слід, тапа під ним»зрозуміло" . Закривати «Налаштування» операційки.

 12. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 48
 13. У ситуації, коли замість описаного в пункті інструкції вище з'являються помилки або взагалі нічого не відбувається, робимо наступне: відключаємо/включаємо інтернет, перезавантажуємо смартфон, очікуємо деякий час і повторюємо спроби виконати розглянуту особливу прив'язку Mi-учеткі до девайсу до досягнення позитивного результату!

Розблокування

Сам по собі процес переведення завантажувача смартфона Xiaomi в статус «Unlocked» нескладний в реалізації, так як проводиться за допомогою простого і зручного софта, і зажадає (за умови виконаної в повному обсязі підготовки) зовсім невеликої кількості часу.

Спосіб 1: Офіційний софт Mi Unlock app

Офіційно задокументована Сяомі процедура розблокування завантажувача MIUI-девайсів передбачає використання розробленого фахівцями компанії програмного інструменту і виконується за наступним алгоритмом.

Завантажте Mi Unlock з офіційного веб-сайту

 1. Переходимо за посиланням вище в розділ розблокування загрузчиков девайсів офіційного сайту Xiaomi, клацаємо по розташованої в центрі веб-сторінки кнопці «Unlock Now» . Как разблокировать загрузчик Xiaomi 26

  Далі натискаємо на зелену кнопку «Download Mi Unlock» , завантажуємо архів з

  Как разблокировать загрузчик Xiaomi 27

  Компонентами надається виробником Програмою на диск ПК.

 2. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 28
 3. Mi Unlock не вимагає інсталяції - просто розпаковуємо отриманий на кроці вище zip-архів, переходимо в отриману папку іКак разблокировать загрузчик Xiaomi 29

  Запускаємо засіб шляхом відкриття файлу batch_unlock.exe .

 4. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 30
 5. Клацаємо по розташованої в нижньому кутку вікна Mi Unlock зліва посиланням «Sign In» . Как разблокировать загрузчик Xiaomi 31

  Вводимо дані прив'язаного до підлягає розблокуванню завантажувача смартфону Mi Аккаунта в поля вікна авторизації, натискаємо на помаранчеву кнопку «Sign In» .

 6. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 35
 7. Переводимо мобільний девайс в стан «FASTBOOT» , приєднуємо його до USB-порту ПК. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 41

  Далі смартфон повинен визначитися в Mi Unlock &8212; відобразиться у вигляді рядка з даними в таблиці.

  Как разблокировать загрузчик Xiaomi 36

  Якщо зазначеного не відбулося, натискаємо по розташованій внизу вікна програми кнопці «Refresh(F5)» .

 8. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 57
 9. Переконавшись, що в стовпці «Status» таблиці демонструється значення «Locked» , і з власної готовності до разлочке бутлоадера телефону натискаємо на кнопку «Unlock(F6)» .
 10. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 38
 11. Очікуємо закінчення процедури, зазвичай вона проводиться дуже швидко.
 12. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 39
 13. За результатами роботи Мі Анлок:
  • Якщо розблокування завантажувача пройшла успішно, в рядку з відомостями про смартфон відображається повідомлення «Done» , а «Status» змінюється на «Unlocked» . Как разблокировать загрузчик Xiaomi 56

   Далі відключаємо телефон від ПК, тривалим натисканням на кнопку»харчування" виводимо його з режиму «FASTBOOT» і запускаємо мобільну ОС.

   Читайте також: як вийти з режиму &171;FASTBOOT & 187; на смартфоні Xiaomi

   У деяких випадках після успішної разлочки бутлоадера вікно Mi Unlock просто очищається від даних, а сам девайс при цьому перезавантажується автоматично, виконує скидання власних налаштувань, а через деякий час демонструє сторінку, з якої починається початкове конфігурування MIUI, або домашній екран цієї ОС.

   Від'єднуємо мобільний пристрій від комп'ютера і діємо відповідно до кінцевих цілей розблокування бутлоадера.

  • При виконанні розблокування завантажувача нового або недавно введеного в експлуатацію пристрою Mi Unlock нерідко повідомляє про необхідність очікування можливості виконати маніпуляцію - в стовпці «Message» з'являється повідомлення «Please unlock XXX hours later…» . Це нормальна ситуація і, зіткнувшись з нею, не залишається нічого іншого, крім як почекати закінчення тимчасового періоду з оповіщення, і потім повторити спробу разлочки девайса.
  • Всі помилки, які може видати офіційний анлокер завантажувачів ОС від Xiaomi свідчать про неповноцінно проведеної підготовки мобільного пристрою або тимчасової недоступності виконують безпосередню процедуру серверів. Таким чином, при збоях в процесі слід перевірити ще раз, що все вказане в розділі " Підготовка до розблокування» цієї статті виконано в повному обсязі і/або спробувати задіяти Mi Unlock через деякий час.

Спосіб 2: Утиліта Fastboot

Ще один спосіб розблокування бутлоадера мобільних пристроїв Xiaomi не так універсальний і надійний, як описаний вище в матеріалі, і більшою мірою застосовується власниками моделей виробника з Android One на борту (Mi A1, A2, A2 Lite і A3).

 1. Повністю виконуємо інструкцію " Спосіб 2: Fastboot» з розділу " визначення поточного статусу завантажувача» цієї статті. Цим ми підготуємо інструментарій для розблокування-утиліту Fastboot & 8212; до роботи і забезпечимо необхідне для процесу сполучення мобільного девайса і комп'ютера.
 2. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 52
 3. В консолі вводимо фастбут-команду розблокування бутлоадера мобільної ОС:

  Fastboot oem unlock

  Натискаємо «Enter» на клавіатурі і чекаємо кілька секунд.

 4. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 54
 5. При успіху заходу командний рядок видасть відповідь «OKAY. Finished» . Мобільний девайс при цьому перезавантажується, автоматично виконує скидання своїх налаштувань і очищення власної пам'яті від призначених для користувача даних, а потім запускає ОС Android – чекаємо появи її вітального екрану.
 6. Как разблокировать загрузчик Xiaomi 55

  Далі можна налаштувати операційну систему і продовжити експлуатувати смартфон або ж відразу перезапустити його в Fastboot-режим, перевірити дієвість виконаних маніпуляцій (статус завантажувача) і переходити до реалізації процедур, заради яких затівалася разлочка (установці кастомного рекавери, потім отримання привілеїв суперкористувача і/або інсталяції неофіційної прошивки).

  Читайте також: Прошивка смартфонів Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

Повернення блокування завантажувача Xiaomi

Розблокування завантажувача пристроїв Сяомі – це оборотна операція, тобто при необхідності заблокувати бутлоадер смартфона або планшета назад не складе особливих труднощів. Зробити це можливо не єдиним способом – звертаємося до рекомендацій з доступного за наступним посиланням матеріалу.

Детальніше: блокування завантажувача ОС на смартфонах Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

більше статей на цю тему: