способи оновлення Ubuntu до останньої версії

Спосіб 1: графічний інтерфейс користувача

Важливо! всі дії, описувані в цьому способі, виконуються на прикладі операційної системи Ubuntu 21.10, а оновлення буде проводитися до версії 22.04. У зв'язку з цим можуть спостерігатися деякі відмінності в графічному оформленні та розташуванні елементів інтерфейсу. Але в іншому наданий посібник залишається актуальним для всіх версій Ubuntu.

как обновить убунту_01

Читайте також: Як оновити ядро Ubuntu

Крок 1: Налаштування системи оновлення

Перед тим як виконати оновлення операційної системи до актуальної версії, необхідно провести настройку. Робиться це в спеціальній утиліті, встановленої в будь-якому релізі Ubuntu. Для цього виконайте наступні дії:

 1. Розкрийте список всіх наявних на комп'ютері додатків. Для цього клікніть по функціональній кнопці в нижньому лівому кутку екрану. Після появи відповідного меню запустіть " програми та оновлення» .
 2. как обновить убунту_02
 3. У вікні, перейдіть у вкладку «оновлення» і в випадаючому меню " Повідомити мене про вихід нової версії Ubuntu» виберіть значення " за наявності будь-якої нової версії» .
 4. как обновить убунту_03
 5. Клацніть по кнопці»закрити" , щоб перейти на робочий стіл і підготуватися до наступного етапу.
 6. Вироблені настройки необхідні для того, щоб система періодично в автоматичному режимі перевіряла наявність доступних оновлень. У деяких випадках без активованої опції ручний пошук нових версій Ubuntu працює некоректно.

Крок 2: Оновлення програмного забезпечення

Щоб успішно виконати установку нової версії операційної системи, попередньо потрібно оновити все наявне на комп'ютері Пакети програмного забезпечення. Для цього є спеціальний додаток з графічним інтерфейсом, яким необхідно скористатися.

Читайте також: Перегляд списку встановлених пакетів в Ubuntu

 1. Відкрийте меню зі списком всіх встановлених в системі програм, натиснувши на кнопку в нижньому лівому кутку екрану. Клікніть по іконці " оновлення додатків» .
 2. как обновить убунту_04
 3. Дочекайтеся завершення процедури пошуку нових версій пакетів даних. За ходом виконання цієї операції можна стежити у вікні.
 4. как обновить убунту_05
 5. Якщо відобразилася напис " відсутні будь-які оновлення для даного комп'ютера» , перейдіть до наступного кроку цієї Інструкції, в іншому випадку натисніть на кнопку " Встановити зараз» .
 6. как обновить убунту_06
 7. Введіть пароль користувача від аккаунта у діалоговому вікні, після чого клацніть по кнопці " Підтвердити» .
 8. как обновить убунту_07
 9. Чекайте завершення процесу завантаження апдейтів з подальшою їх установкою. Хід виконання операції можна відстежувати у відповідному вікні.как обновить убунту_08

  Примітка! щоб отримати детальну інформацію про всі виконуються процесах в тлі, натисніть по кнопці »детально" . За підсумком відкриється консоль, в якій буде описуватися кожне вироблене системою дію.

 10. как обновить убунту_09
 11. Після установки оновлень програмного забезпечення може з'явитися вікно з пропозицією про перезавантаження комп'ютера. В такому випадку слід клікнути на кнопку " Перезавантажити зараз» . Це обов'язковий крок перед установкою останньої версії операційної системи.
 12. как обновить убунту_10

Крок 3: Оновлення операційної системи

Тепер операційна система повністю підготовлена до оновлення Ubuntu. Всі дії виконуються в спеціальній утиліті з графічним інтерфейсом, а велика їх частина не вимагає втручання користувача.

Важливо! перед оновленням системи слід переконатися в стабільному інтернет-з'єднання комп'ютера, так як велика частина даних буде завантажуватися з серверів Canonical. У разі наявності проблем з підключенням до мережі зверніться за допомогою до окремої статті на нашому сайті.

Детальніше: посібник із налаштування підключення до Інтернету в Ubuntu

как обновить убунту_11
 1. Розкрийте список встановлених на комп'ютері програм, натиснувши на кнопку в нижньому лівому кутку екрану. Після цього запустіть " оновлення додатків» .
 2. как обновить убунту_12
 3. Дочекайтеся завершення перевірки системи на наявність оновлень, після чого клікніть по кнопці " оновити» . Зверніть увагу, що у вікні також відобразиться поточна версія операційної системи і актуальна, до якої буде вироблено оновлення. как обновить убунту_13

  Важливо! у деяких випадках після повторного запуску утиліти " оновлення додатків» буде запропоновано знову встановити оновлення програмного забезпечення. Зробіть це, скориставшись попередньою інструкцією, інакше інсталювати нову версію операційної системи не вийде.

 4. как обновить убунту_14
 5. У діалоговому вікні введіть пароль від облікового запису Ubuntu і натисніть на кнопку " Підтвердити» .
 6. как обновить убунту_15
 7. Ознайомтеся з примітками до нового випуску Ubuntu, який буде встановлений на комп'ютері. У отобразившемся документі міститься інформація про нові функції, доданих в останній реліз системи. Після цього клацніть по кнопці " оновити» .
 8. как обновить убунту_16

   Розпочнеться процес оновлення дистрибутива. За ходом його виконання можна стежити у відповідному вікні на робочому столі. Всього буде пройдено шість етапів, на частини яких необхідно буде вносити призначені для користувача настройки. Про них далі за списком:

   как обновить убунту_31
 9. На етапі інсталяції нових пакетів програмного забезпечення з'явиться діалогове вікно, в якому буде дана інформація, щодо вироблених далі дій. Ознайомтеся з текстом і клікніть по кнопці " почати оновлення» .
 10. как обновить убунту_17

 11. У разі появи вікна як на зображенні нижче клацніть по кнопці»закрити" . У ньому повідомляється, що під час оновлення операційної системи буде відключена блокування екрану. Це необхідно для того, щоб процес не перервався.
 12. как обновить убунту_18
 13. У певний момент може з'явитися вікно, показане на скріншоті нижче. У ньому потрібно вибрати спосіб перемикання між національною і латинською розкладкою. Зі списку визначте бажане поєднання клавіш, після чого клікніть по кнопці»далі" .
 14. как обновить убунту_19
 15. На етапі інсталяції безпосередньо оновлень операційної системи з'явиться меню з перерахуванням пакетів програмного забезпечення, які будуть за підсумком видалені. Ця дія необхідно виконати, тому клікніть по кнопці " видалити» . При необхідності з цим переліком можна ознайомитися, відкривши меню, що випадає »подробиці" .
 16. как обновить убунту_20
 17. Після того як нова версія Ubuntu встановиться, необхідно перезапустити комп'ютер, про що буде свідчити відповідне повідомлення на робочому столі. Клацніть по кнопці " Перезавантажити зараз» .
 18. как обновить убунту_21

  Важливо! є ймовірність, що при виконанні всіх дій буде порушена робота завантажувача GRUB, який виконує ініціалізацію операційної системи. Якщо при запуску комп'ютера з'являється помилка і Ubuntu не запускається, необхідно виконати відновлення завантажувача. На нашому сайті є окрема стаття, в якій детально розповідається, як це зробити.

  Детальніше: як відновити GRUB в Ubuntu

  как обновить убунту_22

Спосіб 2: Термінал

Зробити оновлення операційної системи можна через «Термінал» Ubuntu, такий спосіб має на увазі виконання меншого числа дій. Але його не рекомендується використовувати недосвідченим користувачам, які раніше не стикалися з введенням команд в консоль.

 1. Запустивши «Термінал» будь-яким доступним способом. Для цього можна відкрити меню зі списком всіх встановлених на комп'ютері додатків, клацнувши по кнопці в нижньому лівому кутку, і натиснути там по відповідній іконці.

  как обновить убунту_23

  Читайте також: способи запуску «терміналу» в Linux

 2. Після відкриття консолі виконайте перевірку всіх репозиторіїв на наявність застарілих версій програмного забезпечення. Для цього введіть представлену нижче команду і натисніть Enter :

  sudo apt update

  как обновить убунту_25

  Також потрібно буде ввести пароль, щоб розпочати виконання цієї команди, з чим у деяких користувачів можуть виникнути проблеми. У разі необхідності перейдіть за посиланням нижче, щоб відкрити статтю, в якій детально описуються методи їх вирішення.

  Детальніше: вирішення проблем із введенням пароля в «терміналі» Ubuntu

 3. как обновить убунту_26
 4. При наявності в попередньому виведенні рядка «може бути оновлено N пакетів» виконайте встановлення їх останніх версій. Для цього впишіть відповідну команду і натисніть Enter :

  sudo apt full-upgrade

  как обновить убунту_27

  В якийсь момент буде потрібно підтвердити виконання операції. Для цього введіть в консоль букву»d" і натисніть Enter .

 5. как обновить убунту_28
 6. Після завершення цієї процедури все буде готово для виконання оновлення операційної системи. Робиться це за допомогою представленої нижче команди. Введіть її і натисніть Enter :

  sudo do-release-upgrade

 7. как обновить убунту_29
 8. В процесі виконання операції періодично необхідно буде давати підтвердження на ініціалізацію різних дій. Робиться це за допомогою введення в консоль букви»d" з подальшим натисканням на клавішу Enter .
 9. как обновить убунту_30

  Дочекайтеся завершення установки останньої версії Ubuntu, після чого перезавантажте комп'ютер. Хоча відповідного повідомлення на робочому столі не з'явиться, зробити це потрібно обов'язково, щоб залишкові Пакети програмного забезпечення закінчили свою інсталяцію в системі.

більше статей на цю тему: