обробка відео для завантаження на Ютуб

Варіант 1: Комп'ютер

Незважаючи на розвиток мобільних гаджетів, комп'ютер з Windows як і раніше є одним з найбільш зручних засобів для обробки роликів перед публікацією на YouTube завдяки великому набору програм і зручності роботи з ними. Подальші дії можна розділити на два етапи: підготовку з перенесенням сирого матеріалу на ПК або ноутбук і підбором софта під необхідні завдання, і, власне, редагування ролика з необхідними параметрами.

Етап 1: Підготовка

На даному кроці нам належить виконати кілька важливих дій, почнемо по порядку.

 1. Зрозуміло, що всі необхідні складові майбутнього відео (ролик або ролики, аудіодоріжку, якщо вона записувалася окремо, накладення та інше) потрібно перенести на комп'ютер. Якщо в якості засобу зйомки використовувався смартфон, то завдання перенесення значно спрощується, оскільки методів виконання цієї операції існує безліч, різного ступеня застосовності і зручності.

  Детальніше: Як перекинути великі файли з телефону на комп'ютер

  как обрабатывать видео для youtube-47

  Власникам цифрових камер теж є з чого вибрати: багато подібні девайси, особливо актуальні моделі, обладнані засобами бездротової передачі даних. Більш детально про це можете дізнатися з керівництва за посиланням далі.

  Детальніше: Як перекинути фото або відео з камери на комп'ютер

 2. как обрабатывать видео для youtube-48
 3. Також очевидно, що для вирішення нашого завдання знадобиться програма для редагування відео. Таких на ринку представлено безліч, як платних, так і безкоштовних, з кращими з них ви можете ознайомитися в наступній добірці.

  Детальніше: відеоредактори для Windows

  Для базової обробки кліпів (обрізка, накладення альтернативної звукової доріжки, водяних знаків або тексту, рендеринг в інший контейнер і формати) буде досить і програм у вільному доступі. Однією з найбільш просунутих і зручних є Shortcut – подальша інструкція складена на прикладі саме цього редактора.

  Завантажити Shortcut з офіційного сайту

 4. Також в процесі обробки вам може знадобитися додатковий софт – наприклад, окремий редактор графіки або засіб роботи зі звуком. Як і у випадку з рішенням для самого ролика, для нескладних компонентів підійдуть і безкоштовні аналоги: наприклад, Adobe Photoshop можна цілком замінити GIMP або навіть paint.net , а для редагування аудіодоріжки вистачить і Audacity .

  Читайте також: програми для редагування фотографій

 5. Після перенесення початкових кодів і інсталяції всіх необхідних програм можна переходити до наступного етапу.

Етап 2: обробка відео

Перед тим як ми приступимо до опису базового редагування роликів, варто ознайомитися з технічними вимогами Ютуба до публікуються відео. Ми їх вже згадували в статті за посиланням далі, радимо прочитати.

Детальніше: прискорення завантаження відео на YouTube

 1. Встановіть і запустіть програму (або просто відкрийте, якщо вирішили скористатися офіційною портативної версією). За замовчуванням Шорткат відображається англійською мовою, але російська локалізація присутня – для її включення скористайтеся пунктами «Settings» - «Language» - «Russian» .
 2. как обрабатывать видео для youtube-1
 3. Тепер клікніть " Файл» - " відкрити файл...» . как обрабатывать видео для youtube-2

  За допомогою інтерфейсу " провідника» виберіть потрібний ролик – основний, який і призначений для редагування.

 4. как обрабатывать видео для youtube-3
 5. Исходник почне завантажуватися (тривалість процесу залежить від потужності використовуваного комп'ютера), після чого з'явиться у вікні попереднього перегляду.как обрабатывать видео для youtube-4

  Для його перенесення на шкалу часу просто затисніть ліву кнопку миші ( ЛКМ ) і перетягніть в потрібну зону.

 6. как обрабатывать видео для youtube-5
 7. Далі ми розглянемо наступний сценарій редагування: одне відео з двох джерел з гарним переходом між ними та вставкою музики замість оригінальної звукової доріжки. Для початку додамо основний ролик-скористайтеся Панеллю»список відтворення" , яка знаходиться в лівій частині вікна, де натисніть на кнопку «+» . как обрабатывать видео для youtube-6

  Елемент буде додано до переліку.

 8. как обрабатывать видео для youtube-7
 9. Повторіть кроки 2-4 для додавання другого ролика.как обрабатывать видео для youtube-8

  Зверніть увагу на жовті ОБЛАСТІ – це порожні фрагменти, які нерідко автоматично прикріплюються до елементів на монтажному столі, давня особливість Shortcut. Для їх видалення клікніть по області правою кнопкою миші ( ПКМ ) і виберіть " видалити» .

 10. как обрабатывать видео для youtube-9
 11. У цій програмі переходи встановлюються автоматично, якщо кінець одного відео накласти на інший: Наведіть курсор на той чи інший фрагмент, поки він не прийме форму руки, потім затисніть ЛКМ і перетягніть в потрібну сторону.
 12. как обрабатывать видео для youtube-30
 13. На кордоні між обома кліпами з'явиться перехід. Такі елементи можна редагувати засобами програми: при додаванні вони виділяються автоматично, а на місці списку відтворення відкривається вікно налаштувань переходу.как обрабатывать видео для youtube-11

  У випадаючому меню»відео" можна вибрати один з попередньо встановлених ефектів або користувальницький варіант (окремий ролик).

  как обрабатывать видео для youtube-31

  Вбудовані ефекти можна персоналізувати за допомогою налаштувань під меню.

  как обрабатывать видео для youtube-13

  Зрозуміло, довжина переходу також регулюється: просто перетягуйте межі об'єкта по монтажній області.

 14. как обрабатывать видео для youtube-14
 15. З переходом розібралися, тепер займемося аудіо. Для вставки в проект окремої звукової доріжки клікніть ПКМ за порожнім місцем на панелі редагування та виберіть «Track Operation» - " додати аудіотрек» . как обрабатывать видео для youtube-32

  Потім перейдіть до списку відтворення (вкладка над монтажною областю, позначена на скріншоті номером 1), додайте до нього потрібний музичний файл (кроки 2-5 цього посібника) і перетягніть його на монтажну область.

  как обрабатывать видео для youtube-16

  Важливо! при виборі аудіосупроводу пам'ятайте про те, що YouTube проводить жорстку політику щодо захисту авторських прав, тому Відео з музикою під копірайтом напевно буде заблоковано, а ваш канал може отримати страйк!

  Читайте також: Як додати музику в відео на Ютубі

 16. Як бачимо, тривалість доданого треку значно більше підсумкової довжини ролика. Виправити це можна обрізанням звукової доріжки: спочатку помістіть повзунок на шкалі часу в потрібне місце-наприклад, в кінець майбутнього відео-потім виділіть трек (одиничне натискання ЛКМ ), викличте його меню ( ПКМ ) і виберіть у ньому " розділення по точках відтворення» . как обрабатывать видео для youtube-33

  Непотрібний тепер аудіофрагмент можна видалити, за допомогою того ж контекстного меню.

  как обрабатывать видео для youtube-34

  Але це ще не все – припустимо, у вас обидва ролика-исходника зі звуком, який точно буде програватися разом з доданою аудіодоріжкою, якщо його не прибрати. Ця операція елементарна: перемотайте відеотрек на початок, потім там натисніть на кнопку відключення звуку.

 17. как обрабатывать видео для youtube-35
 18. Наше відео практично готове – залишається тільки його Зберегти (щоб його можна було змінювати, якщо результат вас не задовольнить) і експортувати. Скористайтеся пунктами»Файл" - " Зберегти» . как обрабатывать видео для youtube-36

  Вкажіть місце розташування проекту, задайте йому бажане ім'я та натисніть " Зберегти» .

 19. как обрабатывать видео для youtube-21
 20. Знову виберіть»Файл" , але цього разу натисніть " Експорт відео» . как обрабатывать видео для youtube-37

  З'явиться панель експорту результатів вашої роботи. Насамперед у блоці " пресети» виберіть Профіль «YouTube» . Далі переконайтеся, що в меню «джерело» вказано " Шкала часу» - якщо це не так, то встановіть потрібний варіант самостійно, після чого натисніть " експорт» .

  как обрабатывать видео для youtube-23

  З'явиться вже знайоме діалогове вікно " провідника» , дії в ньому ті ж, що і при збереженні проекту.

 21. как обрабатывать видео для youtube-24
 22. Почнеться рендер підсумкового ролика-прогрес відстежити можна за допомогою панелі»завдання" у правій частині вікна. как обрабатывать видео для youtube-25

  Витрачений на експорт час залежить від апаратних потужностей вашого комп'ютера: якщо «залізо» низькопродуктивне, довгий ролик може рендеритися кілька годин.

 23. Про закінчення обробки програма повідомить звуковим сигналом, а навпроти позиції в панелі завдань з'явиться зелена галочка.
 24. как обрабатывать видео для youtube-26

  Ваш ролик готовий для завантаження на Ютуб – скористайтеся інструкцією Далі для отримання деталей.

  Детальніше: Як завантажити відео на YouTube

Варіант 2: мобільні пристрої

Редагування відеороликів на смартфоні і планшеті з розвитком технологій стало безумовно зручніше, ніж на зорі існування Android і iOS, в першу чергу, з появою хороших мобільних відеоредакторів. Приклад використання таких, а також основні нюанси процедури ми вже розглядали, посилання на відповідне керівництво дана нижче.

Детальніше: як обробляти відео для YouTube на телефоні

как монтировать видео для ютуба на телефоне-37

більше статей на цю тему: