прискорення завантаження відео на YouTube

Крок 1: Перевірка відповідності рекомендованим параметрам

Компанія Google, що володіє YouTube, підготувала список рекомендованих налаштувань відео для оптимальної швидкості завантаження на сервіс. Основні виглядають наступним чином:

Налаштування Значення
Контейнер MP4
аудіокодек AAC-LC
відеокодек H.264
Частота кадрів повинна відповідати исходнику, максимум 60 FPS
чергування не допускається
бітрейт відео Максимум 35-68 Мб / сек для SDR та 44-85 Мб / сек для HDR
кольорова матриця BT.709 , матриця RGB не допускається

Якщо якомусь з параметрів цільової ролик не відповідає, рекомендується привести його в необхідний вид. У цьому Вам допоможуть інструкції далі.

Детальніше:
оптимальний формат відео для YouTube
Додатки для монтажу відео для Windows / Android / iOS

как ускорить загрузку видео на ютуб-1

Крок 2: вирішення проблем з Інтернетом

Найбільш важливою складовою завантаження в інтернет будь-яких файлів є швидкість доступу: якщо вона низька, дані будуть вивантажуватися дуже довго. Перевірити поточну можна за допомогою нашого сервісу, доступного за посиланням далі.

Перевірка швидкості інтернету

Мінімальної для завантаження відео в дозволі 1080p і частотою кадрів є пропускна здатність близько 20 Мбіт/c, а для кліпів вище якістю, відповідно, зростають вимоги і до пропускної здатності. Отже, якщо за вашим тарифним планом надається швидкість нижче згаданої, єдиним способом прискорення завантаження буде перехід на тариф з більш швидкісним з'єднанням.

Якщо ж швидкість достатня (дорівнює 20 Мбіт / з або вище), але відео чомусь завантажується повільно, виконайте наступне:

 1. Перевірте, чи не працюють в тлі програми, які впливають на швидкість-наприклад, клієнти стрімінгових сервісів начебто Spotify , або програми для завантаження торрентів - і якщо такі будуть виявлені, закрийте їх. Рекомендується перевірити і інші девайси, підключені до цієї ж мережі – в якості радикального рішення можете відключити їх від інтернету або перевести на мобільний. Також перевірте, чи не підключені до вашої мережі зайві споживачі, наприклад, недобросовісні сусіди. Більшість роутерів надають можливість блокування таких за допомогою веб-інтерфейсу.

  Детальніше: як налаштувати блокування на маршрутизаторі

 2. как ускорить загрузку видео на ютуб-2
 3. Намагайтеся не завантажувати відразу кілька відео, особливо якщо вони досить великого розміру: кожен такий процес пропорційно «від'їдає» частина каналу, заважаючи іншим.
 4. При використанні Wi-Fi і сучасного функціонального роутера краще підключитися до смуги 5 ГГц: дані на цій частоті передаються значно швидше, що позитивно вплине на швидкість завантаження роликів на Ютуб. Якщо ви не знаєте, як це зробити, до ваших послуг відповідна інструкція на нашому сайті.

  Детальніше: як перевести роутер в режим 5 ГГц

 5. Якщо роутер досить старий і сучасні частоти для нього недоступні, можна підключитися по дроту – з'єднання за допомогою LAN-кабелю досі залишається швидше бездротових варіантів.

  Детальніше: як підключити комп'ютер до роутера по кабелю

 6. как ускорить загрузку видео на ютуб-3
 7. При проблемах з мережею, які не усуваються за допомогою згаданих вище дій, розумним рішенням буде перезавантажити маршрутизатор: вимкнути, почекати близько 10 секунд і включити назад, або скористатися іншими методами, описаними в керівництві далі.

  Детальніше: як перезавантажити маршрутизатор

  как ускорить загрузку видео на ютуб-4

  Якщо і цей захід не допомогла, не завадить зв'язатися з техпідтримкою провайдера – можливо, на лінії спостерігаються проблеми.

 8. Варто також мати на увазі і час, в який ви завантажуєте відео – в годину пік (для Європи становить період з 17:00 до 22:00 відповідно до часового поясу) навантаження на сервери Ютуба зростає, чому і сповільнюється вивантаження вашого кліпу. Природно, що єдиним рішенням цієї проблеми є очікування або початок операцій в менш завантажений час.
 9. Урізати швидкість інтернет-з'єднання можуть активні VPN-підключення або проксі – на час завантаження ролика їх рекомендується відключити.

  Детальніше: як відключити проксі в браузері

 10. В якості радикального засобу можете спробувати виконати скидання параметрів маршрутизатора, а якщо це не допоможе – поновіть прошивку. Ці заходи можуть бути ефективні у випадках, коли якась із налаштувань пристрою встановлена неправильно або поточний варіант ПЗ не підтримує надану провайдером швидкість.

  Детальніше:
  Скидання роутера до заводських налаштувань
  оновлення прошивки роутера

 11. как ускорить загрузку видео на ютуб-5

  Ці дії повинні бути ефективні, якщо причина низької швидкості завантаження саме в Інтернеті.

Крок 3: усунення проблем з комп'ютером або мобільним пристроєм

Комп'ютер

Гальмувати вивантаження кліпу на Ютуб може і з вини самого ПК або ноутбука, а саме ОС, програм або апаратних неполадок.

 1. Насамперед упевніться, що в тлі не працюють важкі додатки – вони побічно впливають на швидкість роботи веб-оглядача. При виявленні таких їх рекомендується закрити.
 2. В якості браузера, через який буде завантажуватися ролик, краще використовувати Chrome : він інтегрований в екосистему Google, куди входить і YouTube, тому в ньому активні більш просунуті алгоритми обробки, що поліпшують стабільність і швидкість роботи з сервісом.
 3. Перевірте параметри налаштувань брандмауера (як системного, так і стороннього) і антивіруса – останні часто обладнані фільтрами трафіку, які можуть уповільнювати інтернет-з'єднання.

  Детальніше: Відключення брандмауер / антивіруса

 4. Незайвим буде перевірити і стан драйверів, особливо якщо для доступу до Інтернету використовується адаптер Wi-Fi, що підключається по USB або вбудований в ноутбук. Якщо по цих компонентів давно не оновлювалося, рекомендується отримати і встановити актуальні версії.

  Детальніше: завантаження драйверів для мережевої карти і адаптера Wi-Fi

 5. Не варто забувати і про апаратної частини комп'ютера. Особливо пильну увагу радимо приділити оперативної пам'яті: вона бере безпосередню участь в завантаженні ролика, кешуючи його вміст, і проблеми з нею можуть проявлятися як низька швидкість вивантаження даних в мережу, особливо якщо файл об'ємний. Це справедливо і для накопичувачів: жорсткі диски з нестабільними або битими секторами зазвичай мають занижені значення читання записаної інформації і, як наслідок цього, гальма в роботі і завантаженні.

  Детальніше: Перевірка RAM і HDD

как ускорить загрузку видео на ютуб-6

Смартфон або планшет

На мобільних пристроях проблема низької швидкості завантаження пов'язана або з поганою якістю зв'язку з Інтернетом, або з апаратними недоліками.

Читайте також: як додати відео на YouTube з телефону

как ускорить загрузку видео на ютуб-7
 1. Переконайтеся, що перебуваєте в зоні впевненого прийому Wi-Fi. Завантажувати ролики через мобільні дані не рекомендується: по-перше, велика витрата трафіку, а по-друге, цей спосіб зв'язку з інтернетом все-таки повільніше хорошого WLAN. Однак мобільні дані допоможуть прискорити розглянуту процедуру на Android-девайсах, де присутня функція Wi-Fi+, при якій частина навантаження на себе бере саме мобільна мережа.
 2. Рада про ВПН з кроку 1 актуальний і для мобільних систем, тому теж вимкніть такі, якщо вони використовуються.

  Детальніше: як відключити VPN на телефоні

 3. как ускорить загрузку видео на ютуб-8
 4. Власникам бюджетних Android-девайсів і старих iPhone/iPad варто звернути увагу і на апаратну частину. Справа в тому, що комплектуючі таких гаджетів або низькопродуктивні, або застаріли, або обидва варіанти разом, що впливає на швидкість роботи ОС і, непрямим чином, на завантаження відео на YouTube. Рішення тут тільки одне-Заміна девайса на більш актуальний або використання комп'ютера.

Як правило, апаратні фактори в процесі завантаження відео на Ютуб грають вторинну роль.

більше статей на цю тему: