Онлайн-сервіси для перетворення файлів XLSX у XLS

Якщо у вас виникла необхідність відкрити XLSX-файл в табличному редакторі Excel старше 2007 року, документ доведеться конвертувати в більш ранній формат &8212; XLS. Таке перетворення можна зробити за допомогою відповідної програми або прямо в браузері &8212; онлайн. Як це зробити, ми і розповімо в даній статті.

Як конвертувати XLSX в XLS онлайн

Перетворення Excel-документів &8212; справа не найскладніше, і завантажувати окрему програму для цього не дуже-то хочеться. Кращим рішенням в такому випадку можна по праву вважати онлайн-конвертери &8212; сервіси, що використовують власні сервера для перетворення файлів. Давайте ж познайомимося з кращими з них.

Спосіб 1: Convertio

Онлайн-сервіс Convertio &8212; відмінне безкоштовне рішення для тих користувачів, хто бажає конвертувати файли різних форматів, роблячи це послідовно або навіть одночасно, отримуючи результат в одному архіві. Підтримується і перетворення XLSX в XLS, що і буде більш детально показано в наступній інструкції.

Перейти до онлайн-сервісу Convertio

 1. Скористайтеся посиланням вище, щоб швидко перейти на головну сторінку онлайн-конвертера Convertio. На ній ви знайдете кнопку &171;Виберіть файли&187; , яка і призначена для завантаження вихідних електронних таблиць.
 2. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-01
 3. Після натискання по ній відкриється вікно &171;провідника & 187; , в якому виберіть потрібну таблицю і клацніть по ній двічі лівою кнопкою миші, підтверджуючи тим самим завантаження на сайт.
 4. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-02
 5. Формат конвертації за замовчуванням визначений не буде, тому знадобиться розкрити список по центру, щоб вибрати його.
 6. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-03
 7. Наведіть курсор на розділ &171;Документ&187; і з блоку праворуч знайдіть &171;XLS&187; , потім клікніть по даній плитці ЛФМ.
 8. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-04
 9. Як вже було сказано вище, Convertio підтримує одночасне перетворення декількох файлів, тому можете продовжувати завантажувати електронні таблиці у форматі XLSX.
 10. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-05
 11. Як тільки всі підготовчі дії будуть завершені, клацніть по &171; конвертувати & 187; , запускаючи тим самим відповідний процес.
 12. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-06
 13. Сторінка оновиться відразу ж і, швидше за все, файл вже буде оброблений, якщо він займає не так багато простору. У деяких випадках доведеться почекати, щоб процес був завершений. Як тільки з'явиться кнопка &171; завантажити & 187; , Натисніть по ній для завантаження електронної таблиці формату XLS на комп'ютер.
 14. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-07

Спосіб 2: ASPOSE

Наступний на черзі безкоштовний онлайн-сервіс ASPOSE, що пропонує користувачеві швидку функцію конвертації XLSX в XLS. Для цього, як і на багатьох інших сайтах, знадобиться тільки вибрати файл, вказати кінцевий формат і запустити перетворення. ASPOSE теж підтримує пакетну обробку, тому можете одночасно завантажити відразу кілька електронних таблиць.

Перейти до онлайн-сервісу ASPOSE

 1. Перейдіть на сайт ASPOSE, перетягніть файли в виділену область або натисніть по ній лівою кнопкою миші, щоб відкрити &171; провідник & 187; .
 2. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-08
 3. У другому випадку потрібно буде відшукати в новому вікні XLSX-файли і підтвердити їх завантаження на онлайн-сервіс.
 4. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-09
 5. Якщо ви скористалися посиланням вище для переходу на ASPOSE, то формат XLS повинен бути обраний для перетворення автоматично. Ще можна відкрити список & 171; Зберегти як&187; і вибрати його звідти.
 6. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-010
 7. Переконавшись у правильності Налаштування, натисніть кнопку &171; конвертувати & 187; .
 8. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-011
 9. Після завершення сторінка буде перезавантажена, і з'явиться кнопка & 171; Завантажити зараз&187; , якраз і призначена для завантаження підсумкової електронної таблиці на ПК.
 10. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-012

Спосіб 3: Convert Files

Конверт Файлс &8212; багатопрофільний онлайн-конвертер, який допоможе вам швидко перетворити XLSX в XLS. Сервіс також підтримує інші формати документів, вміє конвертувати архіви, презентації, електронні книги, відео - та аудіофайли.

Перейти на Convert Files

Інтерфейс сайту особливо зручним не назвеш: основною проблемою можна вважати недостатній розмір шрифту і елементів управління. Однак в цілому використовувати сервіс можна без будь-яких ускладнень.

Для того щоб приступити до конвертації табличного документа, нам навіть не доведеться залишати головну сторінку Convert Files.

 1. Тут знаходимо форму &171;Select a file to convert&187; .
  Форма для конвертации файлов в сервисе Convert Files цю область основних дій сплутати ні з чим не можна: Серед всіх елементів на сторінці її виділяє заливка зеленого кольору.
 2. В рядку &171;Choose a local file&187; тиснемо на кнопку &171;Browse&187; для завантаження XLS-документа безпосередньо з пам'яті нашого комп'ютера.
  Загружаем файл с компьютера или по ссылке в Convert Files або ж імпортуємо файл за посиланням, вказавши її в поле &171;or download it from&187; .
 3. Після вибору .XLSX-документа в випадаючому списку &171;Output format&187; буде автоматично вибрано підсумкове розширення файлу &8212; .XLS.
  Приступаем к конвертации XLSX в онлайн сервисе Convert Files все, що нам залишається &8212; це відзначити пункт &171;Send a download link to my email&187; для відправки перетвореного документа на електронну скриньку (якщо потрібно) і натиснути &171;Convert&187; .
 4. Після закінчення конвертації Ви побачите повідомлення про те, що файл був успішно перетворений, а також посилання для переходу до сторінки завантаження підсумкового документа.
  Ссылка для перехода к скачиванию преобразованного документа в Convert Files власне, на цей &171;Лінк&187; і натискаємо.
 5. Далі залишається лише завантажити наш XLS-документ. Для цього переходимо за посиланням, розташованої після напису &171;Please download your converted file&187; .
  Ссылка для загрузки конвертированного файла в сервисе Convert Files

Ось і всі дії, які потрібні для перетворення XLSX в XLS за допомогою сервісу Convert Files.

Спосіб 4: AConvert

Даний сервіс є одним з найпотужніших онлайн-конвертерів, адже крім підтримки всіляких форматів файлів, AConvert вміє ще й перетворювати кілька документів одночасно.

Перейти на AConvert

Звичайно ж, присутній тут і потрібна нам пара XLSX -> xls.

 1. Для перетворення табличного документа в лівій частині порталу AConvert знаходимо меню з підтримуваними видами файлів.
  Боковое меню на сайте сервиса AConvert у цьому списку вибираємо пункт &171;Document&187; .
 2. На сторінці нас знову зустрічає звична форма завантаження файлу на сайт.
  Форма загрузки документа в онлайн-конвертер AConvert
  Щоб вивантажити XLSX-документ з комп'ютера, тиснемо на кнопку & 171; Виберіть файл&187; і через вікно Провідника відкриваємо локальний файл. Інший варіант &8212; завантаження табличного документа за посиланням. Для цього в тригері зліва перемикаємо режим на &171;URL&187; і вставляємо інтернет-адресу файлу в рядок, що з'явився.
  Загружаем файл по ссылке на сервис AConvert
 3. Після того, як ви будь-яким з вищевказаних способів завантажили документ XLSX на сервер, в випадаючому списку &171;Target format&187; виберіть &171;XLS&187; і натисніть кнопку &171;Convert Now!&187; .
  Конвертируем наш .XLSX файл в сервисе AConvert
 4. У підсумку, через кілька секунд, нижче, в табличці &171;Conversion Results&187; , ми можемо спостерігати посилання на завантаження перетвореного документа. Розташована вона, як можна здогадатися, в стовпці &171;Output file&187; .
  Ссылки для загрузки конвертированного XLS-файла на компьютер или в облачные хранилища можна піти і іншим шляхом &8212; скористатися відповідною піктограмою в стовпці &171;Action&187; . Клікнувши на неї, ми потрапимо на сторінку з інформацією про перетвореному файлі.
  Страница информации о преобразованном файле в AConvert
  Звідси ж можна імпортувати XLS-документ в хмарне сховище DropBox або Google Диск. А для швидкого завантаження файлу на мобільний пристрій нам пропонують скористатися QR-кодом.

Спосіб 5: Zamzar

За допомогою відомого онлайн-конвертера Zamzar теж можна домогтися бажаного результату, перетворивши XLSX-таблиці в XLS. Для цього знадобиться, як зазвичай, спочатку вибрати вихідний файл, потім вказати формат для конвертації і запустити даний процес. Всі дії будуть більш детально розібрані в наступній інструкції.

Перейти до онлайн-сервісу Zamzar

 1. Відкрийте головну сторінку сайту та натисніть кнопку &171;Choose Files&187; .
 2. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-013
 3. В &171;провіднику&187; знайдіть електронну таблицю формату XLSX і клікніть по ній двічі, підтверджуючи тим самим додавання на сайт.
 4. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-014
 5. Розкрийте список &171;Convert To&187; , який знаходиться під другим етапом підготовки до перетворення.
 6. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-015
 7. Знайдіть розділ &171;Document Formats&187; і виберіть &171;XLS&187; .
 8. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-016
 9. Тепер кнопка &171;Convert Now&187; буде активною, тому натисніть її для запуску перетворення.
 10. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-017
 11. Чекайте закінчення конвертації, стежачи за прогресом на сторінці, що відкриється.
 12. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-018
 13. Натисніть кнопку &171;Download&187; після її появи, щоб завантажити результат на комп'ютер.
 14. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-019
 15. Відкрийте його за допомогою засобу перегляду електронних таблиць, щоб переконатися, що цілісність файлу не порушена після перетворення та збережено форматування комірок.
 16. Конвертеры XLSX в XLS онлайн-020

Читайте також:  програми для конвертації XLSX в XLS

Як ви могли помітити, існування онлайн-конвертерів робить необов'язковим використання спеціалізованих програм для перетворення табличних документів на комп'ютері. Всі перераховані вище сервіси відмінно справляються зі своїм завданням, а ось з яким з них працювати &8212; це ваш особистий вибір.

більше статей на цю тему: