визначаємо модель материнської плати на ноутбуці

Зараз багато користувачів вважають за краще працювати за ноутбуком, залишаючи стаціонарний комп'ютер на другий план. Таке рішення робить користувача більш мобільним в плані місця роботи і перевезення девайса. Що стосується комплектації лептопів, то вона майже така ж, як і у повнорозмірних ПК, включаючи материнську плату, про яку і піде мова в рамках цієї статті. Сьогодні ми хочемо поговорити про те, як дізнатися модель цього комплектуючого доступними засобами в різних версіях операційної системи Windows.

Визначення моделі материнської плати на ноутбуці

На жаль, більшість розробників ноутбуків не вказують на своїх офіційних сайтах використовувану в продукції материнську плату, хоча всі інші комплектуючі зазвичай названі. Невідомо з чим це пов'язано, але відсутність інформації змушує користувача самостійно шукати її за допомогою підручних засобів. До того ж, кожен працює на лептопах під управлінням різних версій ОС, що теж ускладнює визначення характеристики. Далі ви дізнаєтеся про виконання цієї процедури на прикладі трьох останніх версій Віндовс.

Windows 10

Останньою версією платформ від Microsoft, і найпопулярнішою на поточний момент, є Віндовс 10, надаючи користувачам безліч нових функцій, змінений зовнішній вигляд і принцип дії деяких інструментів. Нові збірки стороннього софта для перегляду характеристик ПК були створені з урахуванням роботи саме на цій ОС, тому зараз можуть бути використані в разі необхідності визначення відомостей про комплектуючих. До того ж зробити потрібну операцію можна і за допомогою вбудованих утиліт. Інший наш автор максимально розгорнуто описав чотири доступних методу пошуку моделі системної плати в Windows 10, вам залишається тільки вибрати найбільш підходящий.

Определение модели материнской платы на ноутбуке под управлением Windows 10

Детальніше: перегляд моделі материнської плати в Windows 10

Windows 8

Віндовс 8 не завоювала серця користувачів, тому так і залишається менш популярною інших підтримуваних версій. Однак, купуючи ноутбук, користувачі іноді отримують встановлену Ліцензійну Windows 8 на борту, що і змушує їх задіяти саме цю платформу. Тому варто розглянути і пошук відомостей про версії системної плати і на лептопах з цієї ОС. Тут також існують варіанти використання сторонніх засобів і вбудованих інструментів. Детальніше про виконання кожного з них читайте в іншому нашому матеріалі далі.

Определение модели материнской платы на ноутбуке под управлением Windows 8

Детальніше: перегляд характеристик ПК на Windows 8

Windows 7

Незабаром компанія Microsoft повністю припинить підтримку Windows 7, однак це не скасовує того факту, що дана платформа все ще широко поширена, особливо у власників пристроїв слабкої потужності або у прихильників цієї версії. Існує безліч робочих методів визначення моделі системної плати цієї ОС, кожен з них буде найбільш зручний різним категоріям користувачів. Наприклад, хтось не бажає задіяти додаткові кошти від сторонніх розробників, а кому-то навпаки, буде зручніше переглянути всі бажані відомості в одній простій програмі. Втім, вибір засобу для вирішення завдання залежить тільки від вас, а ознайомитися з ними можна в окремій нашій статті за наступним посиланням.

Определение модели материнской платы на ноутбуке под управлением Windows 7

Детальніше: визначаємо модель материнської плати в Windows 7

Окремо хотілося б згадати власників лептопів від виробника Gigabyte. Дана компанія крім різних моделей материнських плат досить часто оновлює їх ревізії не тільки на стаціонарних ПК, але і на мобільних, що викликає у користувача потреба в пошуку інформації про використовувану ревізії. На нашому сайті присутня окрема стаття, яка присвячена конкретно цій темі.

Читайте також: дізнаємося ревізію материнської плати від Gigabyte

Тепер ви ознайомлені з принципом пошуку потрібної інформації про ноутбук на прикладі трьох популярних версій ОС Windows. Після здійснення поставленого завдання можна переходити до виконання інших, наприклад, дізнатися сумісність з іншими комплектуючими, знайти драйвери або провести діагностику неполадок.

Читайте також:
перевіряємо Сумісність оперативної пам'яті і материнської плати
посібник з діагностики материнської плати комп'ютера
встановлення драйверів для материнської плати

більше статей на цю тему: