інструкція по заміні конденсаторів на материнській платі

замена конденсаторов на материнской плате
Одна з найчастіших причин неполадок материнських плат &8212; вийшли з ладу конденсатори. Сьогодні ми розповімо вам, як правильно їх замінити.

Підготовчі заходи

Перше, що потрібно відзначити &8212; процедура заміни конденсаторів являє собою дуже тонку, майже хірургічну маніпуляцію, для якої знадобляться відповідні навик і досвід. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще довірити заміну фахівця.

У разі якщо потрібний досвід є, переконайтеся, що крім нього у вас є відповідний інвентар.

Конденсатори На заміну
Найважливіший елемент. Ці компоненти відрізняються між собою за двома ключовими параметрами: вольтажу і ємності. Вольтаж являє собою робочу напругу елемента, ємність & 8212; кількість заряду, яке може містити конденсатор. Тому, вибираючи нові компоненти, переконайтеся, що їх вольтаж дорівнює або трохи більше старих (але ні в якому разі не менше!), а ємність точно відповідає вийшли з ладу.

Паяльник
Дана процедура вимагає наявності паяльника потужністю до 40 Вт з тонким жалом. Можна використовувати паяльну станцію з можливістю регулювання потужності. Крім того, обов'язково придбайте відповідний паяльнику флюс.

Сталева голка або шматок дроту
Швейна голка або шматок тонкого сталевого дроту знадобиться для зачистки і розширення отвору в платі під ніжки конденсаторів. Використовувати тонкі предмети з інших металів небажано, оскільки вони можуть схопитися припоєм, що створить додаткові труднощі.

Переконавшись, що інвентар відповідає вимогам, можна переходити безпосередньо до процедури заміни.

Заміна несправних конденсаторів

Попередження! Подальші дії ви робите на свій страх і ризик! Ми не несемо ніякої відповідальності за можливі пошкодження плати!

Дана процедура відбувається в три етапи: випоювання старих конденсаторів, підготовка місця, установка нових елементів. Розглянемо кожен по порядку.

Етап 1: Випоювання

Щоб уникнути збоїв перед початком маніпуляцій рекомендується вийміть батарею CMOS . Процедура відбувається так.

 1. Знайдіть місце кріплення несправного конденсатора на звороті плати. Це досить складний момент, тому будьте гранично уважні.
 2. Виявивши кріплення, нанесіть на це місце флюс, і нагрійте паяльником одну з ніжок конденсатора, обережно натискаючи на відповідну сторону елемента. Після розплавлення припою ніжка звільниться.Подготовить конденсаторы на материнской плате к выпайке

  Будьте уважні! Довгий нагрів і надмірні зусилля при цій дії можуть пошкодити плату!

 3. Повторіть для другої ноги і обережно демонтуйте конденсатор, переконавшись, що гарячий припій не потрапить на системну плату.

Якщо конденсаторів кілька, повторіть вищеописану процедуру для кожного. Витягнувши їх, переходите до наступного етапу.

Етап 2: Підготовка посадкового місця

Це &8212; найважливіша частина процедури: від грамотних дій залежить, чи вийде встановити новий конденсатор, тому будьте гранично уважні. У більшості випадків при вийманні елементів припій потрапляє в отвір для ніжки і забиває його. Щоб прочистити місце, використовуйте голку або шматочок дроту наступним чином.

 1. З внутрішньої сторони вставте кінець інструменту в отвір, а з зовнішньої обережно нагрійте місце паяльником.
 2. Обережними обертальними рухами прочистіть і розширте отвір.
 3. У разі якщо отвір для ніжки не забито припоєм, просто обережно збільште його голкою або дротом.
 4. Подготовить посадочное место на материнской плате для замены конденсаторов
 5. Зачистіть посадочне місце для конденсатора від надлишків припою &8212; це дозволить уникнути випадкового замикання малопомітних струмопровідних доріжок, яке може вивести з ладу плату.
Зачистить посадочное место на материнской плате для замены конденсаторов

Переконавшись, що плата підготовлена, можна переходити до останньої стадії.

Етап 3: встановлення нових конденсаторів

Як показує практика, більшість помилок відбувається саме на цьому кроці. Тому, якщо попередні етапи вас втомили, рекомендуємо зробити паузу, і тільки потім приступати до завершальної частини процедури.

 1. Перед тим як встановити нові конденсатори в плату, їх необхідно підготувати. Якщо використовуєте варіант б / у & 8212; зачистите ніжки від старого припою і обережно прогрійте їх паяльником. Для нових конденсаторів досить обробити їх каніфоллю.
 2. Вставте конденсатор на посадочне місце. Переконайтеся, що його ніжки вільно входять в отвори.
 3. Вставить конденсаторы в материнскую плату для припаивания
 4. Покрийте ноги флюсом і обережно припаяйте їх до дошки, дотримуючись усіх запобіжних заходів.

  Будьте уважні! Якщо ви переплутаєте полярність (припаяєте ніжку для плюсового контакту до мінусового отвору), конденсатор може вибухнути, вивести з ладу плату або стати причиною пожежі!

Після закінчення процедури дайте припою охолонути і перевіряйте результати своєї роботи. Якщо ви в точності слідували вищеописаної інструкції, ніяких проблем бути не повинно.

Альтернативний варіант заміни

У деяких випадках, щоб уникнути зайвого нагріву плати можна обійтися без випоювання несправного конденсатора. Цей метод більш грубий, зате підійде для користувачів, які не впевнені в своїх силах.

 1. Замість випаювання елемента його слід акуратно відламати від ніжок. Для цього спробуйте розгойдати несправну деталь у всіх напрямках і обережним тиском відламати спочатку від першого контакту, а потім від другого. Якщо в процесі одна з ніжок вийшла з місця на платі, її можна замінити шматочком мідного дроту.
 2. Обережно видаліть верхню частину решти ніжок зі слідами кріплення до конденсатора.
 3. Підготуйте ніжки нового конденсатора як в кроці 3 останнього етапу основного способу і припаяйте їх до залишків ніжок старого. Повинна вийти ось така картина.Альтернативный способ припаивания конденсатора к материнской плате

  Конденсатор, що стоїть під кутом, можна обережно відігнути у вертикальне положення.

На цьому все. Наостанок ще раз хочемо нагадати вам &8212; якщо ви вважаєте, що не впораєтеся з процедурою, краще довірте її майстру!

більше статей на цю тему: