Контакти PWR_FAN на материнській платі

Что такое pwr fan на материнской плате
У статтях про підключення передньої панелі і включенні плати без кнопки ми торкнулися питання контактних роз'ємів для підключення периферії. Сьогодні ми хочемо розповісти про один конкретний, який підписаний як PWR_FAN.

Що це за контакти і що до них підключати

Контакти з назвою PWR_FAN можна знайти практично на будь-якій материнській платі. Нижче зображений один з варіантів цього роз'єму.

Контакты PWR FAN на материнской плате

Щоб зрозуміти, що до нього потрібно підключати, детальніше вивчимо назву контактів. "PWR « - абревіатура від Power, в даному контексті»харчування". "FAN «означає»вентилятор". Тому робимо логічний висновок-дана площадка призначена для підключення вентилятора блоку живлення. У старих і деяких сучасних БП існує виділений вентилятор. Його можна підключити до материнської плати, наприклад, з метою моніторингу або регулювання швидкості.

Однак у більшості блоків живлення така можливість відсутня. В такому випадку до контактів PWR_FAN можна підключити додатковий корпусний кулер. Додаткове охолодження може вимагатися для комп'ютерів з потужними процесорами або відеокартами: чим продуктивніше дане апаратне забезпечення, тим сильніше воно гріється.

Як правило, роз'єм PWR_FAN складається з 3 точок-пінів: землі, подачі живлення і контакту керуючого датчика.
Распиновка PWR FAN на материнской плате
Зверніть увагу на те, що відсутній четвертий PIN, який відповідає за контроль швидкості обертання. Це означає, що регулювати обороти вентилятора, підключеного до цих контактів, не вийде ні через BIOS, ні з-під операційної системи. Втім, на деяких просунутих кулерах така можливість присутня, але реалізована через додаткові підключення.

Крім того, потрібно бути уважним і з харчуванням. На відповідний контакт в PWR_FAN подається 12V, але на деяких моделях це всього 5V. від цього значення залежить швидкість обертання кулера: в першому випадку він буде крутитися швидше, що позитивно позначається на якості охолодження і негативно на терміні роботи вентилятора. У другому &8212; ситуація прямо протилежна.

На закінчення хочемо відзначити останню особливість – хоча до PWR_FAN можна під'єднати кулер від процесора, робити цього не рекомендується: БІОС і операційна система не зможуть управляти даними вентилятором, що може привести до помилок або поломки.

більше статей на цю тему: