перевіряємо Сумісність оперативної пам'яті і материнської плати

Підбираючи планки ОЗУ, необхідно знати, який тип пам'яті, частоту і обсяг підтримує ваша системна плата. Всі сучасні модулі ОЗУ без проблем запустяться на комп'ютерах практично з будь материнкою, але чим нижче буде їх сумісність, тим гірше буде робота оперативної пам'яті.

Загальна інформація

Купуючи материнську плату, обов'язково Зберігайте всю документацію до неї, тому що з її допомогою ви можете побачити всі характеристики і примітки до даного компоненту. Якщо ж вам нічого не зрозуміло з документації (іноді вона може бути англійською та/або китайських мовах), то ви в будь-якому випадку будете знати виробника материнської плати, її лінійку, модель і серію. Ці дані дуже знадобляться, якщо ви вирішите «гуглити» інформацію на сайтах виробників плат.

Урок: Як дізнатися виробника материнської плати та її модель

Спосіб 1: пошук в Інтернеті

Для цього вам знадобляться основні дані про системну плату. Далі дотримуйтесь цієї інструкції (як приклад буде використана материнська плати ASUS):

 1. Перейдіть на офіційний сайт ASUS (у вас може бути інший виробник, наприклад, MSI).
 2. У Пошуку, який знаходиться в правій частині верхнього меню, введіть найменування Вашої материнки. Приклад – ASUS Prime X370-A .
 3. Поиск в ASUS
 4. Перейдіть по картці, яку видасть пошуковик АСУС. Вас спочатку перекине на рекламний огляд материнки, де будуть розписані основні технічні характеристики. На цій сторінці ви мало чого дізнаєтеся про сумісність, тому перейдіть або в " Характеристики» , або в »підтримка" .
 5. Информация о материнской плате
 6. Перша вкладка підійде для просунутих користувачів. Там будуть розписані основні дані про підтримуваної пам'яті.
 7. Характеристики ОЗУ
 8. Друга ж вкладка містить в собі посилання на скачування таблиць, в яких представлений список підтримуваних виробників і модулів пам'яті. Щоб перейти на сторінку з посиланнями на скачування потрібно в меню вибрати «Підтримка модулів пам'яті та ін пристроїв» .
 9. Данные о компонентах
 10. Скачайте таблицю з переліком підтримуваних модулів і перегляньте від яких саме виробників планки ОЗУ підтримуються вашої платою.

Якщо у вас материнка від іншого виробника, то вам доведеться перейти на його офіційний сайт і знайти інформацію про підтримуваних модулях пам'яті. Врахуйте, що інтерфейс сайту Вашого виробника може відрізнятися від інтерфейсу сайту ASUS.

Спосіб 2: AIDA64

В AIDA64 можна дізнатися всі необхідні дані, щодо підтримки вашою материнською платою тих чи інших модулів ОЗУ. Однак не вийде дізнатися виробників планок ОЗУ, з якими може працювати плата.

Скористайтеся цією Інструкцією, щоб отримати всю необхідну інформацію:

 1. Спочатку необхідно дізнатися максимальний обсяг ОЗУ, який здатна підтримувати ваша плата. Для цього в головному вікні програми або в лівому меню перейдіть в " системна плата» і за аналогією в " чіпсет» .
 2. В " властивості північного мосту» знайдіть поле " максимальний обсяг пам'яті» .
 3. Максимальный объём ОЗУ
 4. Інші параметри можна дізнатися, переглянувши характеристики поточних планок ОЗУ. Для цього також перейдіть до «системна плата» , а потім в «SPD» . Зверніть увагу на всі пункти, які знаходяться в розділі " властивості модуля пам'яті» .
 5. Информация о ОЗУ в AIDA64

Виходячи з даних, отриманих з 3-го пункту намагайтеся вибирати новий модуль ОЗУ, максимально схожий за характеристиками на вже встановлений.

Якщо ви тільки збираєте комп'ютер і вибираєте планки ОЗУ для вашої материнки, то користуйтеся тільки 1-м способом. У деяких магазинах (зокрема і онлайн) вам можуть запропонувати купити разом з системною платою максимально сумісні компоненти.

більше статей на цю тему: