підключаємо материнську плату до системного блоку

Системна плата – головний компонент будь-якого комп'ютерного пристрою, тому що до неї кріпляться всі інші комплектуючі і за допомогою неї вони можуть працювати один з одним більш-менш коректно. Установка даного елемента відбувається в кілька етапів.

Важлива інформація

Обов'язково Порівняйте габарити вашого корпусу і материнської плати, яку ви хочете купити або вже купили. Деякі компактні корпуси підтримують тільки невеликі моделі. Рекомендується заздалегідь закупитися всіма необхідними комплектуючими для комп'ютера-блоком живлення, планками оперативної пам'яті, жорстким диском та/або SSD , процесором , кулером, відеокарта . Це необхідно, щоб відразу можна було перевірити, наскільки коректно ви встановили материнську карту і всі елементи на ній.

Читайте також:
Як вибрати материнську плату
вибираємо центральний процесор для комп'ютера
підбираємо відеокарту до материнської плати
вибираємо кулер для процесора

Важливо бути максимально акуратним при роботі з материнкою, тому що вона дуже тендітна, а будь-яке пошкодження зробить її непрацездатною.

Етап 1: установка материнки на системний блок

На даному етапі необхідно закріпити системну плату на внутрішніх стінках корпусу комп'ютера за допомогою шурупів. Саме зараз потрібно проявити максимальну акуратність, тому що висока ймовірність нанести випадкові подряпини/відколи. Для закріплення використовуйте шурупи, які повністю відповідають отворам під них. Вони не повинні бути більше або менше цих отворів, тому що це може спричинити за собою нестійкість в кріпленні.

Место для установки материнской платы

Знайдіть місце для закріплення материнської плати і міцно зафіксуйте її за допомогою болтів, після чого можна приступати до установки інших компонентів.

Етап 2: Підключення до блоку живлення

Тепер вам необхідно підключити материнську плату до електромережі за допомогою блоку живлення. Намагайтеся купувати блок живлення в залежності від того, наскільки ваш комп'ютер буде продуктивним. Чим вона вища, тим потужніший БП вам потрібен.

Подключение питания

Спочатку вам буде потрібно міцно зафіксувати блок живлення в спеціальному роз'ємі всередині корпусу комп'ютера, а потім підключити його до всіх інших компонентів ПК.

Урок: Як підключити блок живлення

Процес монтажу системної плати не такий складний, як це може здатися на перший погляд. Закінчивши встановлення, спробуйте увімкнути комп'ютер, щоб перевірити, чи все працює нормально. Якщо ПК не подає ніяких ознак життя, перевірте якість і коректність підключення кожного компонента ще раз.

більше статей на цю тему: