Заміна батареї на материнській платі

На системній платі є спеціальна батарейка, яка відповідає за збереження налаштувань BIOS. Дана батарейка не здатна відновлювати свій заряд від мережі, тому з часом роботи комп'ютера вона поступово розряджається. На щастя, вона виходить з ладу тільки через 2-6 років.

Підготовчий етап

Якщо батарейка вже повністю розрядилася, то комп'ютер буде працювати, але якість взаємодії з ним значно впаде, тому що BIOS постійно буде скидатися до заводських налаштувань при кожному повторному включенні комп'ютера. Наприклад, час і дата постійно будуть збиватися, також неможливо буде виконати повноцінний розгін процесора, відеокарти, кулера.

Читайте також:
Як розігнати процесор
Як розігнати кулер
Як розігнати відеокарту

Для роботи вам буде потрібно:

  • Нова батарейка. Її краще купити заздалегідь. Серйозних вимог до неї немає, тому що вона буде сумісна з будь-платою, але бажано купувати Японські або Корейські зразки, тому що їх термін служби вище;
  • Викрутка. Залежно від вашого системного блоку і материнки, вам може знадобитися даний інструмент для демонтажу болтів і / або, щоб підчепити батарейку;
  • Пінцет. Можна обійтися і без нього, але їм зручніше витягувати батарейки на деяких моделях материнок.

Процес вилучення

Тут немає нічого складного, потрібно лише дотримуватися покрокову інструкцію:

  1. Обесточьте комп'ютер і відкрийте кришку системного блоку. Якщо всередині занадто брудно, то приберіть пил, тому що її потрапляння на місце кріплення батарейки небажано. Для зручності роботи рекомендується перевернути системник в горизонтальне положення.
  2. У деяких випадках доводиться відключити від блоку живлення центральний процесор, відеокарту і жорсткий диск. Бажано відключити їх заздалегідь.
  3. Знайдіть саму батарею, яка виглядає як маленький сріблястий млинець. На ній також може зустрічатися позначення CR 2032 . Іноді батарейка може перебувати під блоком живлення, в цьому випадку його доведеться повністю демонтувати.
  4. Батарея материнской платы
  5. Щоб зняти батарейку в деяких платах потрібно натиснути на спеціальний бічний фіксатор, в інших її потрібно підчепити викруткою. Для зручності роботи можна також використовувати пінцет.
  6. Вытаскиваем батарейку
  7. Встановіть нову батарею. Її досить просто покласти в роз'єм від старої і трохи натиснути, поки вона повністю не увійде в нього.

На старих материнських платах батарейка може перебувати під нерозбірними годинами реального часу або замість неї може бути спеціальний акумулятор. В цьому випадку для зміни даного елемента доведеться звернутися в сервісний центр, тому що самостійно ви тільки пошкодите материнку.

більше статей на цю тему: