підключення передньої панелі до материнської плати

На передній панелі системного блоку знаходяться кнопки, які необхідні для включення/вимикання/перезавантаження ПК, жорсткі диски, світлові індикатори і дисковод, якщо останні два передбачені конструкцією. Процес підключення до материнської плати передньої частини системного блоку-це обов'язкова процедура.

Важлива інформація

Для початку вивчіть зовнішній вигляд кожного вільного роз'єму на системній платі, а також кабелі для підключення компонентів передньої панелі. При підключенні важливо дотримуватися певну черговість, тому що якщо ви підключите той чи інший елемент в не тій черговості, то він може працювати некоректно, не працювати зовсім або порушити роботу всієї системи.

Тому важливо заздалегідь вивчити розташування всіх елементів. Буде дуже добре, якщо до материнської карти знайдеться інструкція або інший папір, що пояснює черговість підключення тих чи інших компонентів до плати. Навіть якщо документація до материнке на іншому, відмінному від російської мовою, не викидайте її.

Запам'ятати розташування і назва всіх елементів нескладно, тому що вони мають певний зовнішній вигляд і маркуються. Слід пам'ятати, що інструкція, наведена в статті, носить загальний характер, тому розташування деяких компонентів на вашій материнській карті може бути трохи інше.

Етап 1: підключення кнопок і індикаторів

Даний етап життєво необхідний для роботи комп'ютера, тому його потрібно виконати в першу чергу. Перед початком робіт рекомендується відключити комп'ютер від мережі, щоб уникнути раптового стрибка напруги.

На материнській платі виділений спеціальний блок, який призначений тільки для розстановки проводів індикаторів і кнопок. Він носить назву «Front panel» , «PANEL» або «F-PANEL» . На всіх материнських платах він підписаний і розташований в нижній частині, ближче до передбачуваного місця розташування передньої панелі.

Розглянемо з'єднувальні дроти більш детально:

колір дроту призначення
Червоний для підключення кнопки включити / виключити
Жовтий приєднується до кнопки перезавантаження комп'ютера
Синій відповідає за один з індикаторів стану системи, який зазвичай світиться при перезавантаженні ПК (на деяких моделях корпусів такого немає)
Зелений для з'єднання материнки з індикатором живлення комп'ютера
Білий потрібен для підключення живлення
Кабели

Іноді червоний і жовті дроти «змінюються» своїми функціями, що може заплутати, тому бажано перед початком роботи вивчити інструкцію.

Місця для підключення кожного проводу зазвичай позначені відповідним кольором або мають спеціальний ідентифікатор, який прописується або на самому кабелі, або в інструкції. Якщо ви не знаєте куди підключити той чи інший провід, то підключіть його «навмання», тому що потім можна все заново перепідключити.

Места для подключения

Для перевірки коректності підключення кабелів, підключіть комп'ютер до мережі і спробуйте включити за допомогою кнопки на корпусі. Якщо комп'ютер включився і все індикатори горять – значить, ви правильно все підключили. Якщо немає, то знову відключіть комп'ютер від мережі і спробуйте поміняти дроти місцями, можливо, ви просто встановили кабель не на той роз'єм.

Етап 2: підключення інших компонентів

На цьому етапі необхідно підключити коннектори для USB і спікера системного блоку. Конструкція деяких корпусів не передбачає даних елементів на передній панелі, тому якщо ви не знайшли на корпусі ніяких виходів для USB, можете пропустити даний етап.

Місця для під'єднання конекторів знаходяться неподалік від слота для підключення кнопок і індикаторів. Вони теж носять певні назви – F_USB1 (найпоширеніший варіант). Слід враховувати, що даних місць може бути більше одного на материнській платі, але підключитися можна до будь-якого. Кабелі ж мають відповідні підписи – USB і HD Audio .

Аудио и USB кабели

Підключення проводу USB-входу виглядає так: візьміть кабель з написом «USB» або «F_USB» і підключіть його до одного з роз'ємів синього кольору на материнській платі. Якщо у вас Версія USB 3.0, то доведеться прочитати інструкцію, тому що в цьому випадку доведеться підключати кабель тільки до одного з роз'ємів, в іншому випадку комп'ютер буде некоректно працювати з USB-накопичувачами.

Слот под USB

Аналогічно потрібно підключити звуковий кабель HD Audio . Роз'єм під нього виглядає практично так само, як під USB-виходи, але має інше забарвлення і називається або AAFP , або AC90 . Зазвичай знаходиться поруч з місцем підключення USB. На материнке він всього один.

Підключити елементи передньої панелі до материнської плати нескладно. Якщо ви допустите в чомусь помилку, то це можна виправити в будь-який час. Однак якщо не виправити це, комп'ютер може працювати некоректно.

більше статей на цю тему: