встановлення материнської плати в комп'ютерний корпус

Материнська плата & 8212; один з найважливіших елементів комп'ютера, що з'єднує всі інші комплектуючі в єдину систему. Зазвичай вона встановлюється в корпус в першу чергу, а потім до неї під'єднують інші складові і підключають дроти. Цей матеріал буде присвячений детальному розбору методу кріплення системної плати в блок з розгорнутим описом кожного кроку і наочними ілюстраціями.

Читайте також: Роль материнської плати в комп'ютері

Встановлюємо материнську плату в комп'ютерний корпус

Будова різних моделей материнських плат практично однаково, а кріплення на корпусі завжди відповідають отворів на самому комплектуючому, тому єдине, про що слід переживати &8212; форм-фактор. Вони бувають різних розмірів, власне, як і системні блоки. Тому важливо підібрати Сумісні деталі. Розгорнуто про це читайте в інших наших матеріалах за наступними посиланнями.

Читайте також:
вибираємо материнську плату для комп'ютера
Як вибрати корпус для комп'ютера

Що стосується елементів кріплення, вони завжди є в коробках з платою і корпусом, тому вам необхідно тільки відшукати відповідну викрутку для вкручування гвинтів. Після підготовки інструментів і розпакування заліза можна сміливо переходити до початку збірки.

Крок 1: розбирання корпусу

Корпуси з коробки завжди поставляються в закритому вигляді. Вам же потрібно зняти бічну панель, щоб отримати доступ всередину. Тут все залежить від будови самого блоку. Іноді панель кріпиться на засувки, гвинтові кріплення або стандартні гвинти. Якщо самостійно не виходить розібратися зі структурою, зверніться до йде в комплекті інструкції, там завжди вказана вся потрібна інформація по розбиранню.

Открытие боковой панели компьютерного корпуса для установки материнской платы

Крок 2: Встановлення та кріплення материнської плати

Основна процедура & 8212; установка і закріплення плати в системному блоці. Незалежно від моделей цих двох комплектуючих весь процес проводиться одним і тим же чином:

  1. Потрапивши всередину корпусу, Ви обов'язково натрапите на чотири ніжки кріплення, які будуть розташовані паралельно один одному. Вони якраз і призначені для установки материнки. Справа в тому, що плата не повинна стикатися зі стінками блоку, оскільки це іноді призводить не тільки до перегріву, але і електричного замикання.
  2. Ножки для установки материнской платы на компьютерном корпусе
  3. Після виявлення ніжок слід знайти відповідні їм роз'єми на самій платі і порівняти їх з кріпленнями.
  4. Отверстия для установки материнской платы на ножки корпуса
  5. Помістіть комплектуючі всередину системника, переконавшись в тому, що ви вибрали правильне розташування, тобто роз'єми під USB-порти, виходи 3.5 ММ і інші повинні встати в відведені для них місця в корпусі. Якщо шматок пластмаси заважає приміщенню портів, його потрібно витягти &8212; це цілком нормальне явище, коли на блоці присутні зайві перегородки.
  6. Задняя панель компьютерного корпуса с разъемами для материнской платы
  7. Залишиться тільки знайти гвинти, що йдуть в комплекті з залізом, і щільно закрутити їх у всіх чотирьох отворах. Головне при цьому не перестаратися, адже плата досить крихка і при сильному фізичному впливі може дати тріщину.

Коли ви переконалися в тому, що плата щільно сидить на своєму місці і точно витримає навантаження інших комплектуючих, можна переходити до наступного кроку установки, який теж є обов'язковим і відповідає за працездатність всього комп'ютера.

Крок 3: підключення передньої панелі корпусу

Зазвичай на передню панель корпусу поміщаються Додаткові аудіовиходи, кілька роз'ємів USB і кнопка живлення. Іноді там знаходяться і додаткові елементи, наприклад, підсвічування, що вже залежить від моделі самого блоку. Всі ці компоненти потребують не тільки додаткового живлення, але і повинні бути підключені до системної плати для успішної передачі імпульсу. Розгорнуте Керівництво по виконанню цього завдання ви знайдете в іншій нашій статті, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Подключение передней панели корпуса к материнской плате

Детальніше: підключення передньої панелі до материнської плати

Крок 4: Установка інших комплектуючих

Зараз материнка повністю готова для установки на неї інших комп'ютерних комплектуючих. Сюди входить & 8212; процесор, відеокарта, оперативна пам'ять, жорсткий диск і DVD-привід. Все це по черзі встановлюється у відповідні роз'єми і готується для підключення додаткового живлення. Необхідні інструкції по цій темі ви знайдете в інших наших матеріалах далі.

Читайте також: підключення до материнської плати процесора / оперативної пам'яті / відеокарти / жорсткого диска

Крок 5: підключення блоку живлення

Без харчування не буде працювати не тільки материнка, але і всі інші компоненти ПК. Практично завжди блок живлення встановлюється в останню чергу, щоб монтування інших деталей не заважали дроти, до того ж так просто зручніше. Встановлюється БП в виділене для нього місце в корпусі, дроти в більшості випадків виводяться через отвори на задній панелі, утворюючи грамотний кабель-менеджмент. Тільки після підключення всіх проводів комп'ютер буде готовий до запуску.

Подключение блока питания к материнской плате компьютера

Читайте також:
підключаємо блок живлення до материнської плати
підключення блоку живлення до комп'ютера
підключаємо відеокарту до блоку живлення

На цьому наше керівництво добігає кінця. Як бачите, вся процедура складання починається саме з монтування системної плати. Після закінчення всього процесу можна закрити бічну кришку і здійснювати перший запуск ПК, попередньо підключивши монітор і іншу необхідну периферію.

Читайте також: Розпіновка роз'ємів материнської плати

більше статей на цю тему: