нормальна робоча температура процесорів різних виробників

Нормальна робоча температура для будь-якого процесора (неважливо від якого виробника) становить до 45 ºC в режимі простою і до 70 ºC при активній роботі. Однак дані значення сильно усереднені, адже в розрахунок не береться рік виробництва і використовувані технології. Наприклад, один ЦП може нормально функціонувати при температурі приблизно 80 ºC, а інший вже при 70 ºC перейде в режим знижених частот. Діапазон робочих температур процесора, по-перше, залежить від його архітектури. З кожним роком виробники підвищують ККД пристроїв, знижуючи при цьому їх енергоспоживання. Давайте розберемося з цією темою детальніше.

Діапазони робочих температур процесорів Intel

Найдешевші процесори від Інтел спочатку не споживають великої кількості енергії, відповідно, тепловиділення буде мінімальним. Такі показники б дали хороший простір для розгону, але, на жаль, особливість функціонування таких чіпів не дозволяє розігнати їх до відчутної різниці в продуктивності.

Intel

Якщо дивитися на самі бюджетні варіанти (серії Pentium, Celeron, деякі моделі Atom), то їх робочий діапазон має наступні значення:

Режим умови Температура
робота в режимі простою Режим, коли процесор не використовується не більше 45 ºC
середнє навантаження даний режим має на увазі повсякденну роботу звичайного користувача & 8212; відкритий браузер, обробка зображень в редакторі і взаємодія з документами не більше 60 градусів
Максимальне навантаження найбільше процесор навантажують гри і важкі програми, змушуючи працювати його на повну потужність не більше 85 ºC. Досягнення піку призведе тільки до зниження частоти, на якій працює процесор, так він намагається самостійно позбутися від перегріву
Intel Celeron

Середній сегмент процесорів Intel (Core i3, деякі моделі Core i5 і Atom) має схожі показники з бюджетними варіантами, з тією різницею, що дані моделі набагато продуктивніше. Їх температурний діапазон не сильно відрізняється від розглянутого вище, хіба що в режимі простою рекомендоване значення 40 градусів, оскільки з оптимізацією навантаження у цих чіпів все трохи краще.

Більш дорогі і потужні процесори Intel (деякі модифікації Core i5, Core i7, Xeon) оптимізовані на роботу в режимі постійного навантаження, але кордоном нормального значення вважається не більше 80 градусів. Діапазон робочих температур цих процесорів в режимі мінімального і середнього навантаження приблизно дорівнює моделям з більш дешевих категорій.

Читайте також: як зробити якісну систему охолодження

Діапазони робочих температур AMD

У цього виробника деякі моделі CPU виділяють набагато більше тепла, але для нормального функціонування температура будь-якого варіанту не повинна перевищувати 90 ºC.

AMD

Нижче представлені робочі температури у бюджетних процесорів AMD (моделі лінійок A4 і Athlon X4):

  • Температура в режимі простою & 8212; до 40 ºC;
  • Середні навантаження &8212; до 60 ºC;
  • При практично стовідсоткової завантаженості рекомендоване значення повинно варіюватися в межах 85 градусів.
  • AMD Athol

Температури процесорів лінійки FX (середньої і високої цінової категорії) мають наступні показники:

  • Режим простою і помірні навантаження аналогічні бюджетним процесорам цього виробника;
  • При високих навантаженнях температура може досягати значення і 90 градусів, проте вкрай небажано допускати такій ситуації, тому ці ЦП потребують якісного охолодження трохи більше інших.
  • Внешний вид процессора AMD FX

Окремо хочеться згадати одну з найдешевших лінійок під назвою AMD Sempron. Справа в тому, що ці моделі слабо оптимізовані, тому навіть при середніх навантаженнях і неякісному охолодженні при моніторингу ви можете побачити показники більше 80 градусів. Зараз ця серія вважається застарілою, тому ми не будемо рекомендувати покращувати циркуляцію повітря всередині корпусу або встановлювати кулер з трьома мідними трубками, адже це безглуздо. Просто задумайтеся про придбання нового заліза.

Читайте також: Як дізнатися температуру процесора

В рамках сьогоднішньої статті ми не вказували критичні температури кожної моделі, оскільки практично в кожному ЦП встановлена система захисту, автоматично відключає його при досягненні нагріву в 95-100 градусів. Такий механізм не дозволить процесору згоріти і вбереже вас від виникнення проблем з комплектуючим. Крім усього, ви не зможете навіть запустити операційну систему, поки температура не опуститься до оптимального значення, а потрапите тільки в BIOS.

Кожна модель CPU, незалежно від його виробника і серії, може запросто страждати від перегріву. Тому важливо не тільки знати нормальний температурний діапазон, але ще на стадії складання забезпечити хороше охолодження. При покупці боксового варіанту ЦП ви отримуєте фірмовий кулер від AMD або Intel і тут важливо пам'ятати, що годяться вони виключно для варіантів з мінімального або середнього цінового сегмента. При покупці того ж i5 або i7 з останнього покоління завжди рекомендується купувати окремий вентилятор, який забезпечить більшу ефективність охолодження.

Читайте також: вибираємо кулер для процесора

більше статей на цю тему: