Налаштування кулерів відеокарти NVIDIA

Спосіб 1: MSI Afterburner

Додаток MSI Afterburner являє собою потужний інструмент для тонкої настройки роботи GPU, за допомогою якого можна задати швидкість обертання його вентиляторів.

Завантажити MSI Afterburner

 1. Запустіть програму після встановлення та в її головному вікні зверніть увагу на параметр «Fan Speed» . управление вентилятором видеокарты nvidia-1

  За замовчуванням активний режим «Auto» , при якому обертання вентиляторів обробляється операційною системою. Для тонкої настройки потрібно активувати ручний режим, для чого клікніть по перемикачу.

 2. управление вентилятором видеокарты nvidia-2
 3. Далі клацніть по іконці налаштувань нижче.
 4. управление вентилятором видеокарты nvidia-3
 5. Перейдіть на вкладку «Кулер» .
 6. управление вентилятором видеокарты nvidia-4
 7. Основна робоча область – графік в центрі вікна, який показує поведінку відеокарти при тих чи інших температурах. Вертикальна вісь відповідає швидкості обертання кулера у відсотках, горизонтальна – показниками нагріву чіпа в градусах.
 8. управление вентилятором видеокарты nvidia-5
 9. Для завдання свого пресету переміщайте точки графіка в бажані позиції: наприклад, при нагріванні від 10 до 40 градусів можна поставити мінімальні параметри обертів (від 10 до 30%), і поступово підвищувати з кроком в 10.управление вентилятором видеокарты nvidia-6

  Зрозуміло, на графіку можна задавати і призначені для користувача точки – просто клікніть лівою кнопкою миші в потрібному місці.

 10. управление вентилятором видеокарты nvidia-7
 11. Під графіком також є рядки введення деяких параметрів. Перше, " період оновлення швидкості кулера» дозволяє задати часовий інтервал, з яким ОС буде перевіряти відповідність заданому графіку. За замовчуванням значення становить 3000 мс , що дорівнює 3 секундам. Як правило, його достатньо для більшості випадків, але якщо вам здається, що кількість оборотів змінюється занадто часто, можна поставити менше або більше (мінімум – 500 мс , максимум – 10000 мс ). управление вентилятором видеокарты nvidia-8

  Наступний параметр – " температурний гістерезис» . Ця опція дозволяє налаштувати допустимий інтервал в градусах, при якому не буде відбуватися зміни швидкості кулерів. Як правило, значення за замовчуванням є оптимальним, але, знову-таки, якщо вам здається, що GPU надмірно навантажує кулери, в цьому рядку можна задати значення до 10 .

  Увага! вказувати температурний гістерезис понад 10 градусів не рекомендується, так як є ризик перегріву відеокарти!

 12. управление вентилятором видеокарты nvidia-9
 13. Для того щоб Параметри зберігалися після перезавантаження комп'ютера, перейдіть на вкладку «Основні» і позначте варіанти " запустити разом з Windows» і " запустити в мінімізованому стані» , після чого натисніть " застосувати» і «ОК» .
 14. управление вентилятором видеокарты nvidia-10

  Готово – тепер швидкість обертання вентиляторів вашої «зеленої» відеокарти буде регулюватися заданими раніше настройками.

Спосіб 2: EVGA Precision X1

Альтернативою програмі від МСІ буде інструмент тонкої Налаштування відеокарт від ЕВГА , також доступний безкоштовно на веб-сайті виробника.

Завантажте EVGA Precision X1 з офіційного веб-сайту

 1. Для кращих результатів варто завантажити окремий варіант програми-знайдіть на сторінці скачування кнопку «Precision Standalone» і натисніть на неї.
 2. управление вентилятором видеокарты nvidia-11
 3. Встановіть додаток на комп'ютер і запустіть після інсталяції. Потрібна нам опція називається «Fan Speed» . Як і у випадку з рішенням від MSI, доступні два режими конфігурації – напівавтоматичний, де швидкість обертання кулерів задається рухом слайдера, і ручний з тонким налаштуванням поведінки. Для доступу до останнього натисніть на кнопку «Auto» , а потім в лівій частині вікна клікніть по позиції «FAN1» .
 4. управление вентилятором видеокарты nvidia-12
 5. Відкриється розділ з налаштуванням графіка охолодження в залежності від температури. Робота з ним ідентична такому в МСІ Афтербернер, тому ознайомтеся з кроками 5-6 попереднього способу. Зверніть увагу, що це рішення дозволяє окремо налаштовувати поведінку кожного кулера, якщо на вашій моделі їх встановлено кілька і така функція підтримується біосом відеокарти.
 6. управление вентилятором видеокарты nvidia-13
 7. Щоб опції не збивалися при перезавантаженні, потрібно включити параметр автозапуску EVGA Precision x1 разом з операційною системою. Для цього клікніть по кнопці «Setup» . управление вентилятором видеокарты nvidia-14

  Далі позначте пункти «Start with OS» і «Start Minimized» , після чого скористайтеся кнопками «Apply» і «Save» внизу вікна програми.

управление вентилятором видеокарты nvidia-15

Користуватися цим додатком не складніше, ніж аналогом від MSI, але є важлива відмінність: EVGA повноцінно підтримує тільки NVIDIA RTX і GTX 10 серії виробництва цієї компанії, тоді як у більш старих GPU і пристроїв від інших вендорів підтримка обмежена.

більше статей на цю тему: