Перевірка відеокарти утилітою FurMark

Важливо! Середня максимально допустима температура для більшості відеокарт варіюється в межах 80-90 °з, іноді трохи вище (детальні відомості вказані в представлених за посиланнями нижче статтях і/або можна знайти на сайті виробника пристрою). Якщо в ході тестування значення наблизилися до даного показника (бажано, мінімального), процес краще перервати самостійно, не чекаючи автоматичного завершення.

Детальніше:
робочі температури відеокарт різних виробників
моніторинг температури графічного адаптера

Варіант 1: стрес-тест

Якщо протестувати відеокарту потрібно в екстремальних умовах, що імітують максимальне навантаження на графічний процесор і контролер пам'яті, слід вдатися до доступного в FurMark стрес-тесту. Для його запуску і проходження виконайте наступне:

 1. У головному вікні програми Виберіть дозвіл екрана (параметр &171;Resolution&187; ), відповідне такому на вашому ПК, за бажанням активуйте повноекранний режим, встановивши галочку в чекбоксі &171;Fullscreen&187; .
 2. Настройка разрешения перед проведением стресс-теста в программе Furmark
 3. Запустіть перевірку відеокарти в Екстремальний умовах, натиснувши на кнопку «GPU stress test» .
 4. Запуск стрессового тестирования видеокарты в программе Furmark
 5. Ознайомтеся з попередженням FurMark про те, що тестування надає досить високе навантаження на графічний адаптер і виконується вами виключно на власний страх і ризик. Погодьтеся на це, натиснувши «GO!» .
 6. Подтверждение запуска стресс-теста видеокарты в программе Furmark
 7. Буде відкрито вікно безпосередньо самого тесту і моніторингу, основним і найбільш цікавлять нас показником в якому є температура – вона вказується в нижній частині екрана і поступово зростає. У верхній області відображаються додаткові характеристики, більш детально ми їх позначимо в наступній частині статті.
 8. График температуры на экране стресс-теста в программе Furmark
 9. При проведенні стресового тестування знімати температурні показники слід тоді, коли шкала на графіку перестане підніматися і стане практично прямий. Невеликі скачки в межах 1 ° з в більшу або меншу сторону допускаються.
 10. Стабилизация графика температуры на экране стресс-теста в программе Furmark
  На зображенні вище зафіксовано температуру 70 ° C, але її визначення – не єдина мета стрес-тесту. Його також слід проводити після розгону графічного адаптера для того, щоб визначити наявність можливих помилок при поточних Налаштуваннях. Розглянемо основні з них.
  • Якщо зображення на екрані під час тесту відображається з артефактами (смуги, квадрати, трикутники і т.д.), слід знизити показники частоти графічної пам'яті або процесора, дивлячись що ви підвищували.

   Читайте також: Як розігнати відеокарту AMD Radeon / NVIDIA

  • Якщо програма FurMark, а разом з нею, що теж можливо, інший софт або ОС в цілому зависає, необхідно кілька разів натиснути на клавішу «ESC» , а якщо це не допоможе, примусово завершити роботу по через " Диспетчер завдань» . Така поведінка теж говорить про необхідність зниження частот.

   Читайте також: як примусово закрити програму в Windows

  • Зависання також можуть відбуватися через перевищення допустимої температури (пікові значення ми позначили на початку статті) або недостатньої потужності блоку живлення, встановленого в комп'ютері. Перш за все вивчіть характеристики цього пристрою і відеокарти – можливо, вони не відповідають один одному. В такому випадку БП необхідно замінити на більш потужний.

   Читайте також: Як вибрати блок живлення для комп'ютера

  Дополнительные разъемы для подключения питания к видеокарте

  Важливо! якщо графічний адаптер, який ви використовуєте, не оснащений додатковими роз'ємами живлення (показано на зображенні вище), його максимальне споживання енергії обмежене 75 Вт. Заміна блоку в такому випадку не вирішить проблему.

  Читайте також: Як провести стрес-тест відеокарти

Варіант 2: стандартне тестування

Якщо ж метою перевірки є температури та інших характеристик відеокарти при максимально можливому навантаженні, а отримання загального уявлення про її поведінку в тих чи інших умовах, необхідно скористатися одним з шаблонних бенчмарків.

 1. Виберіть один з чотирьох варіантів тестування, доступних в позначеному на зображенні нижче блоці FurMark, орієнтуючись на вказане в їх назвах дозвіл екрана.
 2. Выбор вариантов проверки видеокарты в программе Furmark для ПК
 3. Ознайомтеся з попередженням і натисніть «GO!» .
 4. Согласиться с условиями проверки видеокарты в программе Furmark для ПК
 5. Чекайте, поки перевірка буде завершена. Спостерігати за її ходом можна за заповнюється процентною шкалою, розташованої у верхній області екрану. Під нею вказуються додаткові відомості – параметри тестування і його поточна тривалість, частота кадрів в секунду (поточна, максимальна, мінімальна), завантаженість відеоадаптера, графічної пам'яті і кулера, а також поточна температура. Зміни останнього показника, як і в розглянутому вище випадку, відображаються в нижній області вікна.
 6. Наблюдение за ходом проверки видеокарты и получение информации в программе Furmark для ПК
 7. Після завершення перевірки буде відкрито вікно з результатами, де також вказуються характеристики графічної карти, програмного (Версія операційної системи і драйвера) і апаратного забезпечення (процесора, оперативної пам'яті) вашого ПК.
 8. Ознакомление с полученными результатами проверки видеокарты в программе Furmark для ПК
 9. За бажанням свої результати тестування можна порівнювати з такими У інших користувачів-вони представлені на сайті розробників FurMark, перейти на який можна за посиланням «Compare your Score» з вікна, показаного вище.
 10. Сравнение результатов проверки видеокарты в программе Furmark для ПК на сайте разработчика

Варіант 3: тестування за власними параметрами

Крім стресового і тестування «за шаблоном», розглянута програма дозволяє задати власні параметри для перевірки відеокарти, правда, таких доступно небагато.

 1. У головному вікні FurMark виберіть потрібну роздільну здатність екрана.
 2. Выбор желаемого разрешения экрана для проверки видеокарты в программе Furmark для ПК

 3. Аналогічно вкажіть параметри згладжування.
 4. Выбор параметров сглаживания экрана для проверки видеокарты в программе Furmark для ПК
 5. Натисніть на розташовану внизу інтерфейсу кнопку «Settings» і встановіть параметри 3D-тестування.
  Переход в настройки для определения параметров проверки видеокарты в программе Furmark для ПК
  Вкажіть пікову температуру; якщо є така необхідність, відзначте галочкою пункт «GPU temperature alarm» , щоб дізнатися, коли буде досягнуто пікове значення; визначте тривалість бенчмарка; якщо хочете зберегти отримані в результаті дані у вигляді лога, відзначте пункт «Log GPU data» . Натиснути «ОК» для збереження та закриття вікна.
 6. Самостоятельное определение параметров проверки видеокарты в программе Furmark для ПК
 7. Скористайтеся кнопкою «Custom preset» для початку перевірки за вказаними параметрами.
 8. Запуск проверки видеокарты по своим параметрам в программе Furmark для ПК
 9. У вікні з попередженням про надається програмою навантаженні натисніть «GO!» .
 10. Предупреждение о рисках проверки видеокарты по своим параметрам в программе Furmark для ПК
 11. Чекайте, поки тестування буде завершено.
 12. Процедура проверки видеокарты по своим параметрам в программе Furmark для ПК
 13. Перевірте його результати у вікні, яке автоматично відкриється.
 14. Результаты проверки видеокарты по своим параметрам в программе Furmark для ПК
  Кожен з розглянутих вище методів бенчмарка знаходить своє застосування в одному з трьох випадків – після розгону, покупки б/у відеокарти або через банальне бажання отримати загальні відомості про роботу адаптера в тих чи інших умовах. Якщо інформації, яку надає FurMark, недостатньо, рекомендуємо ознайомитися з окремою статтею на нашому сайті.

  Детальніше: як перевірити працездатність відеокарти

більше статей на цю тему: