Що робити, якщо не працює відеокарта на ноутбуці

Спосіб 1: усунення апаратних несправностей

На жаль, найчастішою причиною непрацездатності GPU лептопа є фізичний вихід з ладу: відвал (порушення пайки між чіпом і майданчиком на материнській платі), скол (наприклад, при неакуратної чищенні або заміні термопасти) або проблеми з модулями пам'яті. Перевірити це програмним чином, якщо пристрій включається, можна так:

 1. Зверніть увагу на процес включення – якщо ноутбук видає звукові сигнали, це однозначно вказує на апаратну несправність.
 2. Також поспостерігайте за відображається картинкою – якщо ви бачите різноманітні графічні артефакти (різнокольорове сміття, «сніг», зміна відтінків), то це теж симптом апаратної поломки.
 3. Навіть нормальний запуск ноутбука без згаданих вище ознак ще ні про що не говорить – в більшості представлених на ринку пристроїв відеосистема Гібридна: нескладні завдання, на зразок відтворення інтерфейсу ОС і прикладних програм бере на себе інтегрований в процесор відеочіп, тоді як декодування відео, ігри та інші ресурсомісткі процеси відбуваються із задіянням дискретного рішення. Щоб переконатися, що з ним все в порядку, відкрийте «Диспетчер пристроїв» : натисніть комбінацію клавіш Win+R , введіть у вікні запит devmgmt.msc і клікніть «ОК» . не работает видеокарта на ноутбуке-1

  Далі розкрийте категорію " відеоадаптери» і зверніть увагу на позицію з дискретним чіпом – якщо він функціонує неправильно, на значку буде іконка помилки. Для отримання деталей клацніть правою кнопкою миші та виберіть «властивості» .

  не работает видеокарта на ноутбуке-2

  На головній вкладці є блок " стан» - у ньому вказано код конкретного збою. Найбільш часто такими будуть 10 і 43 .

  Детальніше: що робити при виникненні помилок відеокарти з кодом 10 і 43

 4. не работает видеокарта на ноутбуке-3

  До слова, нерідко трапляється і так, що винен зовсім не GPU, а його обв'язка – наприклад, модулі пам'яті або дроселі системи харчування. На жаль, але точно визначити причину в домашніх умовах нереально, тому не обійтися без візиту в сервісний центр. Варто бути готовим також і до заміни пристрою цілком-старі ноутбуки (випуску 2014 і раніше) зазвичай просто нерентабельно ремонтувати.

Спосіб 2: усунення проблем з драйверами

Більш рідкісними причинами непрацездатності GPU є програмні збої, основний з яких – не встановлені драйвера або в системі є невідповідна/застаріла версія. Такого роду проблеми усунути досить просто – спробуйте інсталювати поверх некоректного варіанту 100% працездатні, а якщо не допоможе-зробіть повне видалення і поставте службове по начисто.

Детальніше:
Як видалити драйвера відеокарти
повна перевстановлення драйверів відеокарти

не работает видеокарта на ноутбуке-4

Спосіб 3: усунення вірусного зараження

Ще більш рідкісним варіантом програмних проблем можна назвати активність шкідливого ПО – як класичних вірусів, що порушують працездатність ОС, так і з'явилися відносно недавно кріптомайнеров (зловред, який таємно від користувача видобуває криптовалюта для зловмисника). Методика усунення останнього типу програм відрізняється від» стандартних " вірусів, тому обов'язково ознайомтеся з відповідною статтею за посиланням далі.

Детальніше: Як видалити XMRig CPU Miner

Що ж стосується інших типів подібного софта, то тут кроки загальні: варто перевірити Windows спеціальними утилітами і спробувати з їх допомогою видалити небажані програми, а якщо не допоможе – звернутися до знавців комп'ютерної безпеки на тематичних форумах або просто перевстановити операційну систему.

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

не работает видеокарта на ноутбуке-6

більше статей на цю тему: