Що робити, якщо після установки відеокарти пропав звук

Спосіб 1: перевстановлення драйвера GPU (лише NVIDIA)

Розглянута проблема найбільш характерна для «зелених» відеоадаптерів. Справа в тому, що в комплекті ПО для таких пристроїв присутні також драйвера для звукового компонента, щоб підключений по HDMI телевізор або монітор з вбудованими колонками могли відтворювати аудіо без додаткових з'єднань. Іноді цей елемент софта GPU може конфліктувати з інтегрованою або зовнішньої аудіокартою комп'ютера, чому і пропадає звук. Рішенням в такій ситуації буде повне видалення наявного пакета і інсталяція нового з вибором компонентів.

 1. Насамперед завантажте останній актуальний набір програмного забезпечення для вашого GPU – детально зупинятися на цій процедурі не будемо, так як на нашому сайті вже є відповідна інструкція.

  Детальніше: завантаження драйверів для відеокарти NVIDIA

 2. после установки видеокарты пропал звук_1
 3. Після цього знадобиться повністю видалити наявний в системі службовий софт відеоадаптера. Звичайні методи деінсталяції через «Диспетчер пристроїв» або " програми та компоненти» тут не спрацюють-доведеться використовувати спеціалізовані інструменти на зразок програми DDU або його альтернатив.

  Детальніше: Як повністю видалити драйвера відеокарти

 4. после установки видеокарты пропал звук-2
 5. Додатково рекомендується також відключити автоматичне визначення підключених пристроїв, оскільки в такому випадку система самостійно доустановить проблемний компонент ПО, що зробить всі подальші дії марними. Щоб вимкнути цю функцію в Windows 10, відкрийте»пошук" , де введіть запит панель управління і клацніть по потрібному результату. после установки видеокарты пропал звук-3

  Тут переключіть режим перегляду на " Великі значки» і скористайтеся пунктом «Система» .

  после установки видеокарты пропал звук-4

  У цьому вікні натисніть " Додаткові параметри системи» .

  после установки видеокарты пропал звук-5

  Виберіть розділ»обладнання" і в ньому клікніть " Параметри встановлення пристроїв» .

  после установки видеокарты пропал звук-6

  Позначте варіант «ні» і натисніть " Зберегти» для застосування змін.

 6. после установки видеокарты пропал звук-20
 7. Тепер почніть встановлювати нові драйвери відеокарти. Запустіть інсталятор, в першому вікні виберіть пункт " Графічний драйвер NVIDIA» , потім натисніть «приймаю. Продовживши» .
 8. после установки видеокарты пропал звук-7
 9. Тут скористайтеся опцією " Вибіркова установка» .
 10. после установки видеокарты пропал звук-8
 11. Зачекайте, поки інструмент встановлення зробить необхідні операції.после установки видеокарты пропал звук-9

  Коли воно повідомить вас про закінчення інсталяції, натисніть»закрити" .

 12. после установки видеокарты пропал звук-10

  Перезавантажте комп'ютер і перевірте звук – швидше за все, проблема буде вирішена.

Спосіб 2: відкат версії драйверів

Варіацією причини, згаданої в попередньому способі, є баг програмного забезпечення – наприклад, в його новітній версії через недоліки тестування система виведення звуку виявилася «зламана», чому ОС не може зрозуміти, яке ж пристрій їй слід використовувати. Тому при зіткненні з подібним варто відкотити драйвера до попередньої версії або релізу, де проблеми точно не було.

Детальніше: як відкотити драйвера відеокарти NVIDIA / AMD

после установки видеокарты пропал звук-17

Спосіб 3: перевірка по звукового чіпа

У деяких випадках джерелом збою є все-таки аудіокодек, а не графічний адаптер – наприклад, якщо звук так і не з'явився після переустановлення або відкату його драйверів. Найчастіше таке відбувається через проблеми зі службовим софтом, і саме його варто перевірити в першу чергу.

 1. Нам знадобиться викликати " Диспетчер пристроїв» : натисніть комбінацію клавіш Win+R , потім введіть у вікно оснащення запит devmgmt.msc і клікніть «ОК» .
 2. после установки видеокарты пропал звук-11
 3. Відкрийте категорію " Звукові, ігрові та відеопристрої» і знайдіть там позицію, яка відповідає звуковому чіпу. Насамперед переконайтеся, що на його іконці немає індикатора помилки у вигляді жовтого трикутника. Якщо ж такий виявиться, клікніть по пристрою правою кнопкою миші ( ПКМ ) і виберіть «властивості» .
 4. после установки видеокарты пропал звук-12
 5. На вкладці»Загальні" знайдіть блок " стан пристрою» - тут показані варіанти помилок. Найбільш часто зустрічаються повідомлення під кодами 1 , 3 , 10 , 18 , 28 - всі вони так чи інакше пов'язані з драйверами для проблемного компонента. после установки видеокарты пропал звук-13

  Отже, для усунення збою ПЗ необхідно або встановити, або перевстановити. Скористайтеся інструкціями Далі для вирішення цього завдання.

  Детальніше: Як встановити і перевстановити Драйвер звукової карти

после установки видеокарты пропал звук-18

Спосіб 4: Перезапуск служби звуку

Давати збої може і сама операційна система – наприклад, через той же конфлікт драйверів могла зависнути служба, яка відповідає за відтворення аудіо. Перевірити це і усунути проблему можна перезапуском компонента.

 1. Викличте вікно " виконати» (див. Спосіб 2) і відкрийте " Менеджер служб» за запитом services.msc .
 2. после установки видеокарты пропал звук-14
 3. Після появи оснащення ознайомтеся з переліком і знайдіть позицію з ім'ям "інструмент побудови кінцевих точок Windows Audio" . Виділіть її і натисніть «перезапустити» в меню зліва.
 4. после установки видеокарты пропал звук-15
 5. Зачекайте деякий час (до 5 хвилин, залежить від потужності і завантаженості комп'ютера в даний момент) і перевірте стан служби - вона повинна бути позначена як»виконується" . после установки видеокарты пропал звук-16

  Якщо це не так, скористайтеся спеціальним посібником, присвяченим цій проблемі.

  Детальніше: помилка "служба аудіо не працює" у Windows

после установки видеокарты пропал звук-21

Спосіб 5: включення звуку в BIOS

Досить рідко виною розглянутої проблеми є підсистема материнської плати. Справа в тому, що новітні моделі часом надмірно «самостійні»: нерідко при виявленні альтернативного звуковиводящего пристрою (чим і є сучасна відеокарта) «материнка» автоматично відключається вбудоване рішення, що часом виглядає як відсутність звуку взагалі. Отже, для усунення цього збою потрібно включити інтегрований аудіочіп в Біосе.

Детальніше: увімкнення звуку в BIOS

после установки видеокарты пропал звук-19

більше статей на цю тему: