Що робити, якщо відеокарта не розпізнається комп'ютером, але кулери на ній крутяться

Спосіб 1: Перевірка працездатності GPU

На жаль, найчастішою причиною появи розглянутої проблеми є вихід з ладу самої відеокарти. Для з'ясування цього підключіть її до свідомо робочої материнської плати, причому тільки безпосередньо, без задіяння райзерів. Якщо і тут карта не запрацює, без походу в сервісний центр вам не обійтися.

Детальніше: Як зрозуміти, що відеокарта»вмирає"

компьютер не видит видеокарту, но кулер работает-3

Спосіб 2: Заміна райзера

Деякі користувачі з'єднують відеокарту з основною платою за допомогою спеціального перехідника-райзера: невеликого пристрою з вхідним і вихідним роз'ємами PCI, пов'язаними гнучким шлейфом. Використовується такі девайси з метою тестування, майнінг або просто тому, що GPU не влазить в корпус комп'ютера.

компьютер не видит видеокарту, но кулер работает-02

Через конструкції райзери нерідко виходять з ладу, особливо якщо ми говоримо про дешеві екземплярах, і часом поломка якраз і призводить до симптомів, коли кулери крутяться, але картка не працює. Перевірити це досить просто: потрібно підключити карту безпосередньо до системної плати і переконатися в її працездатності – якщо зображення є, то причина точно в несправному перехіднику, який найпростіше замінити.

Спосіб 3: усунення несправностей слота PCI

Нарешті, останнім джерелом проблеми є роз'єм PCI-Express, куди і підключаються як відеокарти, так і райзери. Вони виходять з ладу рідше всіх інших компонентів, проте часом і це трапляється. Самий явний симптом саме подібного роду збою-свідомо робочий GPU не видає картинку, якщо вставити його в несправний слот.

Увага! Будьте обережні, оскільки якщо на лініях порту присутній коротке замикання, вставлена в нього відеокарта може згоріти!

Знайти конкретну причину поломки в домашніх умовах нереально, тому доведеться нести несправну плату в ремонт.

більше статей на цю тему: