Неполадки в роботі панелі управління Nvidia

Не открывается панель управления Nvidia
Панель керування Nvidia - фірмовий софт, який дозволяє налаштовувати параметри відеокарти і монітора. Ця програма, як і будь-яка інша, може працювати некоректно, «давати збої» або взагалі відмовлятися запускатися.

У цій статті поговоримо про те, чому не відкривається Панель керування Nvidia , про причини виникнення та вирішення цієї проблеми.

Неможливо запустити панель керування Nvidia

Розберемо основні причини збоїв при запуску панелі керування Nvidia , їх кілька:

 1. Випадковий збій операційної системи.
 2. Неполадки в роботі системних служб, що встановлюються разом з драйвером ( &171;Nvidia Display Driver Service&187; і &171;Nvidia Display Container LS&187; ).
 3. Несумісність встановленої версії Панелі Nvidia зі службовою програмою NET Framework .
 4. Відеодрайвер не підходить до відеокарти.
 5. Деякі програми для управління монітором від сторонніх розробників можуть конфліктувати з ПО від Nvidia.
 6. Зараження вірусами.
 7. Апаратні причини.

Помилка ОС

Такі неполадки виникають досить часто, особливо у тих користувачів, які багато експериментують з установкою і видаленням різних програм. Після деінсталяції додатків в системі можуть залишатися «хвости» у вигляді файлів бібліотек або драйверів або ключів реєстру.

Ці проблеми вирішуються простим перезавантаженням робочої машини. Якщо неполадка спостерігається безпосередньо після установки драйвера, то комп'ютер необхідно перезавантажити в обов'язковому порядку, так як деякі зміни, внесені в систему, можуть бути застосовані тільки після цієї дії.

Системні служби

При інсталяції програмного забезпечення для відеокарти до списку системних служб встановлюються сервіси &171;Nvidia Display Driver Service&187; і &171;Nvidia Display ContainerLS&187; (відразу обидва або тільки перший), які в свою чергу, можуть давати збої в силу ряду причин.

Якщо підозра падає на некоректну роботу служб, то необхідно перезапустити кожен сервіс. Робиться це так:

 1. Відкриваємо " Панель управління» Windows і переходимо в розділ «адміністрування» . Апплет Администрирование в панели управления Windows
 2. Шукаємо в списку оснасток»служби" .

  Оснастка Службы в разделе Администрирование панели управления Windows

 3. Вибираємо потрібний сервіс і дивимося на його стан. Якщо відображається статус»працює" , то в правому блоці необхідно натиснути на посилання " перезапустити службу» . Якщо ж в цьому рядку немає ніякого значення, то потрібно запустити сервіс, клікнувши по посиланню " запустити службу» там же.

  Перезапуск сервиса Nvidia в остнастке Службы в разделе Администрирование Панели управления Windows

Після скоєних дій можна спробувати відкрити Панель керування Nvidia , а потім перезавантажити комп'ютер, і знову перевірити працездатність софта. Якщо проблема не вирішилася, то переходимо до інших варіантів.

NET Framework

NET Framework - програмна платформа, необхідна для роботи деякого софта. Продукти Nvidia не є винятком. Можливо, новий пакет ПЗ, встановлений на вашому комп'ютері, вимагає більш свіжої редакції Платформи .NET . У будь-якому випадку, завжди потрібно мати актуальну версію.

Оновлення відбувається наступним чином:

 1. Переходимо на сторінку завантаження пакета на сайті Microsoft і викачуємо останню версію. На сьогоднішній день це NET Framework 4 .

  Завантажити Microsoft. NET Framework

 2. Після запуску завантаженого інсталятора його необхідно запустити і дочекатися завершення установки, яка відбувається точно так же, як інсталяція будь-якої іншої програми. Після закінчення процесу перезавантажуємо комп'ютер.

Невірний відеодрайвер

При виборі драйвера для вашої нової (або не дуже) відеокарти на офіційному сайті Nvidia будьте уважнішими. Необхідно правильно визначити серію і сімейство (модель) пристрою.

Детальніше:
визначаємо серію продуктів відеокарт Nvidia
як дізнатися модель своєї відеокарти на Windows 10

Пошук драйвера:

 1. Переходимо на сторінку завантаження драйверів офіційного сайту Nvidia.

  Сторінка завантаження

 2. Вибираємо в випадаючих списках серію і сімейство карти (читайте статті, посилання на які наведені вище), а також свою операційну систему (не забудьте про розрядності). Після внесення значень натискаємо кнопку»пошук" . Поиск актуального драйвера на странице загрузки официального сайта Nvidia
 3. На наступній сторінці натискаємо " Завантажити зараз» .

  Загрузка актуального драйвера на официальном сайте Nvidia

 4. Після ще одного автоматичного переходу приймаємо Ліцензійну угоду, почнеться завантаження.

  Подтверждение лицензионного соглашения при загрузке актуального драйвера на официальном сайте Nvidia

Якщо ви не впевнені в своєму виборі, то встановити ПО можна і автоматично, через «Диспетчер пристроїв» , але перш потрібно повністю видалити старий драйвер відеокарти. Робиться це за допомогою спеціального софта Display Driver Uninstaller. Як працювати з програмою, описано в цій статті .

 1. Викликаємо " Панель управління» і переходимо в «Диспетчер пристроїв» .

  Переход в Диспетчер устройств из Панели управления Windows

 2. Знаходимо нашу відеокарту в розділі " відеоадаптери» , натискаємо по ній ПКМ і вибираємо посилання " Оновити драйвери» у випадаючому меню.

  Обновление драйверов в Диспетчере устройств Windows

 3. Відкриється вікно з пропозицією вибрати спосіб пошуку програмного забезпечення. Нас цікавить перший пункт. Вибравши його, ми дозволяємо системі самій зайнятися пошуком драйвера. Не забудьте підключитися до Інтернету.

  Настройка автоматического поиска актуальных драйверов для видеокарты в Диспетчере устройств Windows

Далі Windows все зробить сама: знайде і встановить актуальне ПЗ і запропонує перезавантажитися.

Програми управління монітором

Якщо ви використовуєте програми від сторонніх розробників для настройки параметрів монітора (яскравість, гамма і ін.), наприклад такі, як MagicTune або Display Tuner, то вони можуть викликати конфлікти в системі. Для виключення такого варіанту необхідно видалити використовуваний софт, перезавантажитися і перевірити працездатність Панелі Nvidia .

Віруси

Сама «неприємна» причина збоїв і неполадок в роботі Програм – віруси. Шкідник може як пошкодити файли драйвера і прикладеного до нього програмного забезпечення, так і підмінити їх своїми, зараженими. Дії вірусів досить різнопланові, а результат один: некоректна робота софта.

У разі, якщо передбачається наявність шкідливого коду, необхідно виконати сканування системи антивірусом, яким Ви користуєтеся, або скористатися утилітами від Лабораторії Касперського , Dr.Web або аналогічними.

Детальніше: перевірити комп'ютер на віруси без установки антивіруса

Якщо сумніваєтеся в коректній роботі Програм або не маєте досвіду в лікуванні системи, то краще звернутися на спеціалізовані ресурси, наприклад, virusinfo.info або safezone.cc , де абсолютно безкоштовно допоможуть позбутися від вірусів.

Апаратні проблеми

У деяких випадках фірмовий софт може не запускатися через те, що пристрій просто не підключено до материнської плати або підключено, але неправильно. Розкрийте корпус комп'ютера і перевірте щільність з'єднання кабелів і надійність посадки відеокарти в слоті PCI-E .

Детальніше: як встановити відеокарту в комп'ютер

Ми розібрали кілька причин збою в роботі панелі керування Nvidia , які в основній своїй масі є несерйозними і вирішуються досить просто. Важливо пам'ятати, що більшість неполадок викликає банальна неуважність або недосвідченість користувача. Саме тому, перш ніж приступати до активних дій з видалення та встановлення софта, перевірте обладнання і спробуйте перезавантажити машину.

більше статей на цю тему: