роль SSD в іграх

SSD стали доступними, завдяки чому безліч користувачів змогло придбати собі ці типи накопичувачів з об'ємом пам'яті від 220 ГБ і більше. Довгий час вважалося, що ці пристрої недовговічні за рахунок обмеженої кількості циклів перезапису, і тому поміщали на ССД найосновніше: операційну систему і часто використовувані програми. Однак зараз з поліпшенням технологій виробництва накопичувачів все більше користувачів задається питанням, чи можна купувати і використовувати SSD для ігор? Те, що SSD дозволяє запускати ОС і програми швидше, ніж HDD, знають практично всі просунуті користувачі. Однак чи є сенс купувати ССД в геймерський ПК? Не всім зрозуміло, як це відіб'ється на зношуванні пристрою, швидкості запуску і роботи ігор і чи буде якийсь приріст в продуктивності? Розглянемо, як твердотільний накопичувач впливає на геймплей, FPS, прогрузку ділянок ігор і інші нюанси.

Читайте також: вибір SSD для ноутбука / комп'ютера

Швидкість запуску гри, завантаження текстур

Немає сумнівів, що завантаження будь-якої гри буде відбуватися істотно швидше. Зупинятися на цьому пункті окремо ми не будемо, так як гра &8212; це та ж програма, а значить, всі загальні переваги по швидкості в цьому плані застосовні і до них.

Влияние твердотельного накопителя на скорость загрузки игр

Більш цікаво справи йдуть з іншими параметрами, які прискорює ССД. Завантаження текстур завжди навантажує Вінчестер, що особливо помітно в онлайн-іграх, де занадто деталізована і вимоглива сучасна гра неухильно знижує продуктивність на частки секунди. Це досить неприємне явище, а десь воно може не в кращу сторону вплинути на становище гравця, не давши йому зреагувати вчасно на ворога або перешкоду. При використанні SSD цей недолік зводиться до нуля: поки відбувається завантаження текстур, основна продуктивність накопичувача не знижується, в результаті чого гравець не відчуває дискомфорту і мікрофризів.

Влияние твердотельного накопителя на прогрузку текстур в играх

Ігри, розбиті на кілька невеликих файлів, так само є ще однією трудністю для HDD, вимушеного при своїй невисокій швидкості роботи обробляти їх все. Особливо сильно зниження продуктивності відзначається серед користувачів онлайн-ігор зі старою архітектурою в моменти масових битв, коли на ділянці карти починається масова бійка між командами. Через істотно підвищених швидкостей читання великих і маленьких файлів і вдосконаленої конструкції (відсутності обертових частинок) для твердотільного пристрою не буде проблемою ні те, як гра написана, ні складність сцен. Навіть динамічні ігри не поступатимуться в продуктивності, в той час як Вінчестер робив би місцями некомфортною вимогливу гру і при топових комплектуючих ПК.

Влияние твердотельного накопителя на производительность в онлайн-играх

Прогрузка рівнів

Вище Ви вже дізналися про швидкість запуску рівнів і завантаження текстур. Прогрузка рівнів і різних переміщень в іграх теж відноситься до цієї теми, проте ми хочемо виділити її в окремий розділ, щоб зупинитися на цій темі більш докладно, оскільки вона має свої особливості. Почнемо з того, що швидкість переходу на нові рівні залежить від обсягу інформації, яка записується в оперативну пам'ять. Відповідно, SSD буде значно швидше передавати ці дані при першій же необхідності. У деяких іграх швидкість може бути не дуже помітною, якщо порівнювати з використанням жорсткого диска, проте чим гірше у Додатки оптимізація, тим більше ця різниця видно. Це правило підходить як для одиночних офлайн-ігор, так і для онлайн. У другому ж випадку подібна швидкість іноді навіть дає свою перевагу, адже ви часто опиняєтеся на карті швидше ворогів і маєте можливість вивчити місцевість або обговорити деталі битви зі своїми союзниками.

Влияние твердотельного накопителя на загрузку уровней в играх

Стабільність кадрів в секунду

Підведемо підсумки викладеної вище інформації. З неї ви повинні були зрозуміти, що SSD корисний в іграх, особливо для потужних ігрових комп'ютерів, оскільки забезпечує швидке завантаження самого додатка, переходів на рівні, текстур і інших деталей. Часто це відбивається на стабільності FPS, оскільки не виникає дрібних гальм через проблеми з підкачкою важливих файлів. Однак слід врахувати, що SSD тільки впливає на стабільність, але ніяк не підвищує кількість кадрів в секунду (або ж іноді впливає на цей показник, але зовсім незначно). Це слід запам'ятати, щоб не думати про те, що після придбання твердотільного накопичувача продуктивність в іграх підвищиться.

Влияние твердотельного накопителя на стабильность количества кадров в играх

Комфорт під час використання

Останнє, на чому ми хочемо зупинитися в рамках сьогоднішнього матеріалу &8212; комфорт під час використання SSD. При складанні ігрового комп'ютера багато користувачів стикаються із зайвим виділенням шумів, від чого іноді не рятує навіть просунутий корпус. Додаткові звуки видає і жорсткий диск, особливо при сильних навантаженнях в додатках. Що стосується твердотільного накопичувача, то його особливості роботи позбавлені подібних недоліків, тому варто задуматися про придбання комплектуючого навіть з боку зменшення шуму від системного блоку під час проходження ігор, коли всі комплектуючі працюють на максимум.

Сьогодні ви дізналися про те, що SSD в іграх виконує незначну роль, найчастіше лише підвищуючи завантаження рівнів і стабільність кадрів під час проходження. З цього можна зробити висновок, що при складанні ігрової машини більше уваги слід приділити на інші комплектуючі, потужність яких в іграх задіяна практично на 100%. Про функціональне призначення відеокарти і процесора в додатках ми пропонуємо дізнатися в окремих матеріалах на нашому сайті, щоб зрозуміти, яку роль вони відіграють в програмах і від чого залежить FPS.

Читайте також:
що робить процесор в іграх
навіщо потрібна відеокарта

Проте не варто боятися встановлювати гри на твердотільний пристрій, боячись таким чином витратити його ресурс: Сучасні накопичувачі мають значний ліміт на цикли перезапису, завдяки чому навіть при щоденному використанні про зміну ССД не доведеться замислюватися кілька років.

Читайте також: який термін служби SSD

більше статей на цю тему: