Як підключити SSD M. 2

Поява твердотільних накопичувачів стало наслідком еволюції пристроїв зберігання інформації, тому не дивно було подальший розвиток технології, що забезпечує пряме з'єднання з материнською платою. В рамках поточної статті ми розповімо, як підключити SSD M. 2 до ПК.

Підключення твердотільного накопичувача M. 2

Під'єднати SSD специфікації M. 2 до комп'ютера можна не тільки по однойменному роз'єму. Як дивно б це не звучало, але коннект можна забезпечити практично всіма відомими способами і по всіх інтерфейсах. Так що якщо ви хочете купити твердотільний накопичувач м.2, але на вашій материнській платі немає потрібного порту – не страшно, його вдасться підключити і по PCI Express, і по SATA, і навіть за допомогою USB при додатковому придбанні відповідних перехідників.

Спосіб 1: Пряме підключення

Найефективнішим способом з'єднання M. 2 з материнською платою є Пряме підключення через спеціальний роз'єм &8212; це забезпечить найвищу швидкість, виключаючи зайві елементи, що забезпечують сумісність з'єднання. Для того щоб здійснити задумане, виконайте наступні дії:

 1. Вимкніть комп'ютер і викрутіть болти, що утримують праву кришку системного блоку (цей крок необхідний для наступних двох способів, так що можете зробити це заздалегідь).
 2. Болты, удерживающие правую крышку системного блока
 3. Знайдіть слот під SSD м.2 на вашій материнській платі.
 4. Слот M.2 на материнской плате
 5. Відкрутіть гвинт, який покликаний фіксувати встановлений диск, і вставте накопичувач в роз'єм.
 6. Раскручивание винта и вставка SSD в разъём M.2 на материнской плате
 7. Закрутіть гвинт, закріпивши твердотільний накопичувач. Чи не закручуйте занадто міцно, в цьому немає необхідності.
 8. Практически установленный SSD в разъёме М.2 на материнской плате

Ви можете зустріти і вертикальний роз'єм під M. 2, в такому випадку знадобиться стійка, яка повинна була йти в комплекті з материнською платою.

Разъём М.2 для вертикальной установки SSD на материнской плате

При включенні комп'ютера SSD буде автоматично виявлений, а вам залишиться його ініціалізувати і почати роботу як з HDD, без додаткових операцій.

Спосіб 2: PCI Express-підключення

Якщо у вас немає роз'єму під м.2 на материнській платі – не страшно. Дуже ймовірно, що на ній залишилися незадіяні слоти PCI Express, якими можна скористатися в справі підключення SSD, але для цього потрібно заздалегідь придбати перехідник M. 2 &8212; PCI-E. для самої процедури підключення зробіть ряд маніпуляцій:

 1. Вставте SSD в роз'єм на перехіднику і зафіксуйте накопичувач йде в комплекті болтом.
 2. Установка SSD M.2 в переходник на PCI
 3. Переведіть фіксатор потрібного вам слота PCI Express (а адаптер може бути під x4 і під x16, так що вибирайте слот уважно), потім вставте перехідник з SSD і закріпіть фіксатором при необхідності. Рекомендується ставити накопичувач вище або через одне гніздо нижче від відеокарти, щоб виведене від GPU тепло не впливало на ССД.
 4. Слоты PCI Express, в которые можно подключить твердотельный накопитель M.2

Майте на увазі, що є цілий ряд SSD M. 2, які поставляються відразу в спеціальному обрамленні під PCI Express прямо з заводу, завдяки чому купувати перехідник не буде потрібно. Особливість таких пристроїв в тому, що роздрібні адаптери забезпечені декількома гніздами під різний форм-фактор M. 2, так що ви можете купити будь-який диск і поставити його, можливо, використавши перехідник для різних пристроїв. Заводські ж рішення позбавлені або вкрай обмежені в такій функціональності, пропонуючи під'єднання плашки одного заданого розміру (та й не факт, що інші моделі, особливо від компаній-конкурентів, будуть коректно працювати в разі установки їх в роз'єм).

SSD-диск M.2, который изначально предназначен для подключения через PCI Express

Читайте також: Як підключити SSD в слот PCI Express x4 SSD

Таким чином, ви можете встановити навіть кілька твердотільних пристроїв в систему, необхідні лише перехідники.

Спосіб 3: SATA-підключення

Навіть при відсутності роз'єму і вільних слотів PCI Express все ще залишається можливість альтернативного підключення накопичувача. Швидше за все, на системній платі залишилися вільні кілька гнізд sata. Щоб підключити SSD м. 2 "традиційним" способом, зробіть наступне:

 1. Придбайте відповідний перехідник SATA III на M. 2. Вставте твердотільний накопичувач в роз'єм на перехіднику на sata.
 2. Установка SSD M.2 в переходник на SATA
 3. Закрутіть болт, що фіксує диск, зі зворотного боку адаптера.
 4. Фиксация SSD M.2 в переходнике на SATA
 5. Підключіть SATA-кабель до роз'ємів на перехіднику.
 6. Подключение кабеля к переходнику M.2-SATA
 7. З'єднайте кабель із вільним роз'ємом SATA на материнській платі.
 8. Соединение M.2-SATA с разъёмом на материнской плате

Так ви вставили SSD м.2, методом, що не відрізняється від установки жорсткого диска.

Читайте також: додавання жорсткого диска до Windows 10

Спосіб 4: USB-підключення

У разі якщо ніяких вільних роз'ємів на материнській платі не залишилося, потрібно переходити до зовнішніх гнізд, тобто USB-портів. Навіть через них можна підключити SSD M. 2, якщо зробити наступне:

 1. Монтуйте твердотільний накопичувач на плату перехідника.
 2. Монтирование SSD M.2 в переходник на USB
 3. По можливості помістіть плату з SSD в чохол і закрийте його.
 4. Вставка платы переходника SSD M.2-USB в чехол
 5. Вставте кабель, що йде в комплекті, в перехідник.
 6. Подключение кабеля к переходнику SSD M.2-USB
 7. Інший кінець кабелю вставте в USB-роз'єм, бажано версії 3.0.
 8. Задняя панель материнской платы с гнёздами USB 3.0

Крім того, при наявності відповідного кабелю і роз'єму на материнській платі ви використовувати з'єднання типу Type C-Type C:

 1. Спершу з'єднуєте кабель з перехідником.
 2. Подключение альтернативного кабеля к переходнику SSD M.2-USB

 3. А потім з материнською платою за відповідним роз'ємом.
 4. Задняя панель материнской платы с type с разъёмом

Так ви можете підключити SSD M. 2, навіть якщо у вас немає або не залишилося інших, спеціальних гнізд для з'єднання. Як бачите, USB або навіть Type-C з цим прекрасно впораються, єдина деталь, що вимагає підвищеної уваги – потрібно продумати місце розташування пристрою, щоб той не заважав, а з'єднання не виявилося випадково перервано.

Загальна рекомендація: будьте уважні при виборі перехідників, тому як навіть при можливості роботи з усіма розмірами SSD не всі ключі підходять до всіх роз'ємів. У специфікації адаптера приділіть увазі тому, який тип ключа підтримується. Це може «mSata» , «B Key» або «M Key» , а попередження на сторінках перехідників можуть бути такими:

Предупреждение о размерах и типе ключа для переходника SSD M.2

Додатково майте на увазі, що всі способи підключення крім прямого приєднання відчувають вплив ефекту «вузького горла». Під цим терміном мається на увазі ситуація, коли пропускна здатність встановлюється на мінімальному серед елементів підключення рівні. Тобто навіть якщо ви встановлюєте надшвидкий SSD специфікації M. 2, швидкість роботи з даними буде диктуватися версією слота PCI Express або SATA і USB-роз'ємів і кабелів підключення. Тому рекомендуємо використовувати версії інтерфейсів PCI і USB не нижче 2.0, а краще 3.0 і покоління III для sata.

Ми розглянули, як підключити накопичувач SSD M. 2 до комп'ютера. Для цього можна використовувати виділений роз'єм, що буде найбільш ефективним рішенням, але також доступні з'єднання за допомогою PCI Express і SATA, що буде дещо гірше, але все ж прийнятно. Крайнім заходом може стати навіть коннект за допомогою USB.

більше статей на цю тему: