Як дізнатися, HDD або SSD встановлений в комп'ютері

Важливість розуміння типу використовуваного накопичувача важко переоцінити. Від цього залежить не тільки рекомендований режим використання того чи іншого виду пристрою, але і сама тривалість функціонування девайса. Способи того, як дізнатися, HDD або SSD використовується комп'ютером, ми розглянемо в рамках поточної статті.

Визначаємо вид накопичувача в ПК

Існує ряд фундаментальних відмінностей між жорстким диском і твердотільним накопичувачем. Починаються вони з того, що SSD набагато компактніше і не містять рухомих частин, і закінчуються тим, що твердотільні за всіма параметрами, крім, мабуть, ціни, виграють у HDD.

Визуальное сравнение HDD и SSD

Читайте також: чим відрізняються магнітні диски від твердотільних

Звичайно ж, багатьом користувачам буде цікаво, який диск встановлений в його комп'ютері. Для такої перевірки є цілий набір візуальних, системних і позасистемних способів.

Спосіб 1: візуальний огляд

Найдоступніший метод полягає в тому, що б просто подивитися всередину системного блоку і обчислити тип пристрою по його зовнішньому вигляду. Для цього зробите наступні дії:

 1. Відкрутіть ряд болтів, що утримують праву кришку системника, і акуратно зніміть її.
 2. Болты, удерживающие правую крышку системного блока
 3. Знайдіть на материнській платі роз'єми SATA і відстежите, до якого пристрою йдуть кабелю від них, роз'єми PCI Express і/або M. 2.
 4. Разъёмы SATA, PCI Express и M.2 на материнской плате ASUS ROG MAXIMUS X CODE
 5. Залежно від методу підключення ви можете виявити:
 • Стандартний жорсткий диск форм-фактора 2,5 дюйма.
 • Жёсткий диск форм-фактор 2,5
 • Більший варіант, ніж попередній &8212; 3,5 дюйма.
 • Жёсткий диск форм-фактор 3,5
 • SSD, який вигідно відрізняється розмірами.
 • SSD диск, подключающийся по SATA
 • Твердотільний накопичувач іноді знаходиться і в багатофункціональному роз'ємі PCI.
 • SSD диск, подключающийся по PCI Express
 • Можна виявити ще меншу платівку (схожу на плашку RAM) в спеціальному слоті під SSD M. 2.
 • SSD диск, подключающийся по M.2

Таким чином, не складе труднощів визначити тип пристрою в залежності від його зовнішнього вигляду і способу підключення. Переплутати HDD з SSD буде вкрай важко через виразних конструктивних особливостей.

Спосіб 2: сторонній софт

Але не одним візуальним витяганням інформації може задовольнитися юзер. Якщо ви не хочете розкривати комп'ютер або ж бажаєте отримати більш детальну інформацію про дисках, існує кілька спеціальних програм, які без зайвих кліків вам її нададуть.

AIDA64

Коли мова заходить про необхідність з'ясувати що-небудь про комп'ютерних комплектуючих, багато хто відразу ж звертаються до АІДА64. Ця програма вже зарекомендувало себе в безлічі інших питань, пов'язаних з діагностикою елементів комп'ютера. У ній дозволяється дізнатися і те, які Накопичувачі встановлені в ПК.

Завантажити AIDA64

 1. З головної вкладки перейдіть до категорії " зберігання даних» , клацнувши лівою кнопкою миші на однойменному значку або рядку.
 2. Главная вкладка и переход в категорию Хранение данных в AIDA64
 3. Введіть підкатегорію «ATA» подібним чином.
 4. Переход в подкатегорию ATA в AIDA64
 5. Вже в полі " опис пристрою» ви можете побачити, які Накопичувачі встановлені. В їх найменуванні найчастіше написано «SSD» , якщо диск твердотільний, але немає ніяких приписок, якщо він є жорстким.
 6. Информация о дисках в Описании устройств в AIDA64
 7. Незважаючи на відсутність приписки в імені, У HDD є ряд специфічних характеристик на зразок значень»швидкість обертання" , " середня затримка розкрутки» , яких немає у твердотільних накопичувачів через відсутність шпинделя, що перевершують SSD габарити і вага.
 8. Пример описания жёсткого диска в AIDA64
 9. У твердотільних ж існує перелік власних параметрів, за якими їх можна відокремити від жорстких дисків. Почнемо з того, що один з блоків AIDA64 може називатися»фізичні дані SSD" , що значно полегшує ідентифікацію. Крім того, SSD має " тип контролера» , «Тип флеш-пам'яті» і кілька інших характеристик, якими HDD не можуть володіти.
 10. Пример описания твёрдотельного накопителя в AIDA64

Не так вже й важко розібратися з накопичувачами за допомогою перегляду їх характеристик, навіть якщо вони непрямі, в AIDA64.

Speccy

Ця маленька і безкоштовна програма від творців CCleaner теж здатна допомогти нам у справі визначення того, який тип диска використовується.

Завантажити Speccy

 1. На головній вкладці в блоці " зберігання даних» ви можете подивитися характеристики ваших накопичувачів. Жорсткий диск знову буде перебувати без конкретного підпису, хіба що із зазначенням підключення «SATA» , а твердотільні пристрої підписані в дужках як «SSD» . Ви також можете перейти в розділ докладної інформації, клікнувши по розділу " зберігання даних» в лівій області вікна програми.
 2. Главная вкладка Speccy
 3. У спеціальній категорії всі накопичувачі, які не є флешками, будуть міститися в блоці " жорсткі диски» , однак Speccy погано зчитує детальну інформацію з SSD, тому про HDD у вас буде набагато більше інформації, включаючи & 171; Атрибути " S. M. A. R. T.»&187; .
 4. Категория Хранение данных и просмотр данных жёсткого диска в Speccy

  Читайте також: перевірка S. M. A. R. T. жорсткого диска

 5. SSD можна відрізнити по мізерності витягнутих характеристик і все тієї ж однойменної приписці.
 6. Категория Хранение данных и просмотр данных твёрдотельного накопителя в Speccy

Нехай Speccy і не настільки інформативна, як AIDA64, проте, вона дозволяє розрізнити жорсткий і твердотільний диск.

CrystalDiskInfo

Не обійдемо стороною і ще одну програму для діагностики дисків &8212; CrystalDiskInfo. Щоб отримати цікаву інформацію, Відкрийте додаток і зверніть увагу на наступні показники:

Завантажити CrystalDiskInfo

 1. Клікніть на будь-який диск і погляньте на першу трійку його параметрів в правій колонці. Якщо два перших порожні, а на місці третього присутній заповнений рядок & 171; швидкість обертання&187; , отже, це HDD.
 2. Определение жёсткого диска в CrystalDiskInfo
 3. Якщо в найменуванні написано SSD (чого може і не бути), а в параметрах є такі, виняткові для твердотільних, рядки & 171; всього хост-читань & 187; , &171; всього хост-записів&187; , а значення параметр & 171; швидкість обертання&187; порожній, це однозначно твердотільний накопичувач.
 4. Определение твердотельного накопителя в CrystalDiskInfo

І в цій програмі, як було продемонстровано, досить легко визначити, чи маєте Ви справу з SSD або HDD.

Victoria

Дуже популярна програма Victoria теж може дати відповідь на ваше запитання.

Завантажити Victoria

 1. У лівій частині знаходиться блок зі значенням різних показників, де нас цікавить перший. Якщо там є певне значення, наприклад, &171;5400 rpm&187; , отже, це жорсткий диск.
 2. Определение жёсткого диска в Victoria
 3. Відповідно, якщо встановленого значення немає, а замість нього варто &171;SSD&187; , то це означає, що накопичувач твердотільний.
 4. Определение твердотельного накопителя в Victoria

Спосіб 3: штатні засоби Windows

Не тільки сторонній софт дозволяє визначити тип накопичувача &8212; існує пара стандартних інструментів Windows, які допоможуть в цій справі.

Варіант 1: Диспетчер пристроїв

Безпосередньо в елементі управління Диспетчер пристроїв можна подивитися, який вид диска встановлений у вас. Для цього:

 1. Відкрийте «Пуск» і в рядку пошуку введіть «Диспетчер пристроїв» , після чого відкрийте однойменний елемент панелі управління, клікнувши по його значку або кнопці »відкрити" .
 2. Открытие Диспетчера устройств в Windows
 3. Розгорніть рядок «дискові пристрої» і подивіться на накопичувачі, які підключені до вашого ПК. У твердотільних дисків буде приписка «SSD» , жорсткі ж будуть позбавлені додаткового підпису.
 4. Просмотр информации о накопителях в элементе панели управления Диспетчер устройств в Windows

Так, спосіб не є найточнішим, оскільки не завжди виробник вказує це в назві, і якщо компанія не має такої політики найменування, то може виникнути плутанина. На щастя, операційна система має в своєму розпорядженні ще одним засобом перегляду типу диска, яке дає однозначну відповідь.

Варіант 2: Дефрагментація диска

Незважаючи на назву цього методу, сам процес дефрагментації проводити не доведеться. Досить запустити системну утиліту, яка просто відобразить список підключених носіїв інформації, надавши і цікаву для нас сьогодні інформацію.

 1. Через пошук панелі «Пуск» знайдіть елемент «Дефрагментація та оптимізація ваших дисків» , клацніть лівою кнопкою миші по ярлику або ж по кнопці »відкрити" .
 2. Открытие в Дефрагментации и оптимизации ваших дисков в Windows
 3. Перегляньте дані про накопичувачі в розрізі логічних дисків і типу носіїв, на яких вони розташовуються.
 4. Просмотр информации о накопителях в элементе панели управления Дефрагментация и оптимизация ваших дисков в Windows

Таким чином, ви зможете визначити тип встановленого диска, більш того, дізнавшись, які логічні розділи на якому фізичному носії розташовані.

У викладеному вище матеріалі ми розповіли про те, як з'ясувати, HDD або SSD встановлений на комп'ютері. Це здійснюється за допомогою візуального огляду пристрою в системному блоці, стороннього софта і системних інструментів.

більше статей на цю тему: